• امروز :
 • بلاگ
 • راهکارهایی برای کاهش وزن در طول زمان خواب

 • دوشنبه، ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ بازدید 5 مدیریت
 • راهکارهای زیادی در مورد کاهش وزن وجود دارند که در مقالات قبل به آنها اشاره کرده‌ایم. اما شاید ندانید که با به کارگیری برخی از روش‌ها حتی درحین خواب نیز می‌توانید به کاهش وزن خود کمک کنید. ما در طول خواب، مقدار مشخصی انرژی می‌سوزانیم که بستگی به وزن ما هم دارد. اما با کمک یکسری راهکارها می‌توانیم میزان این انرژی‌سوزی را بالا ببریم.

 •  

  نوشیدن چای اولانگ

  حتما شنیده‌اید که نباید در زمان نزدیک به خواب نوشیدنی کافئین‌دار بنوشیم زیرا بر خواب ما اثر منفی می‌گذارد. اما می‌توانیم قبل از خواب از چای اولانگ استفاده کنیم. تحقیقات نشان می‌دهند که مصرف چای اولانگ هم متابولیسم را در حین خواب بالا می‌برد و هم چربی‌سوزی را افزایش می‌دهد. این نوع چای به خواب بهتر نیز در افرادی که مشکل خواب دارند، کمک می‌کند.

   

  مصرف نوشیدنی پروتئین‌دار

  پروتئین به ما در عضله‌سازی در حین خواب، کمک می‌کند. برخی از افراد در صورت مصرف شیک پروتئینی قبل از خواب، به خصوص شیک‌هایی که حاوی شکر افزوده یا فیبر هستند، دچار مشکل می‌شوند. بنابراین باید از شیک‌های پروتئینی استفاده کنند که فاقد شکر افزوده بوده و فیبر کمی دارند. این کار نه تنها به بهبود عملکرد ورزشی کمک می‌کند، بلکه انرژی‌سوزی را نیز در حین خواب بالا می‌برد.

   

  برخی از تحقیقات حاکی از این هستند که کازئین (پروتئین موجود در شیر گاو) راحت‌تر در طول شب هضم و جذب بدن می‌شود. بنابراین می‌توانید با نوشیدن یک لیوان شیر قبل از خواب، به افزایش انرژی‌سوزی در بدن خود کمک کنید.

   

  خوابیدن در اتاقی با دمای پایین و در زمان مشخص

  دمای خنک به افزایش حجم چربی‌ قهوه‌ای بدن که نوعی چربی فعال و مفید است که متابولیسم را بالا می‌برد، می‌شود. همچنین باید زمان خواب خود را منظم کنید. روزها کمتر چرت بزنید تا جلوی خواب شبانه شما گرفته نشود زیرا این در واقع خواب شب هست که به کاهش وزن کمک می‌کند، نه خواب روزانه. به این ترتیب، تعادل هورمونی بدن شما بهتر حفظ شده و باعث ذخیره چربی اضافی در بدن شما نمی‌شود.

   

  علاوه بر موارد ذکر شده، آنچه که در طول روز انجام می‌دهید نیز حائز اهمیت بسیار است. شما باید عادات سالم را وارد زندگی خود کنید، تحرک بدنی بیشتر داشته باشید و الگوی غذایی سالم و مناسب برای کاهش وزن داشته باشید تا همه این راهکارها و اقدامات، دست به دست هم داده و به شما در کاهش وزن کمک کنند و از چند راهکار به تنهایی، نمی‌توان انتظار معجزه داشت.

   

  برگرفته از:   blog.myfitnesspal.com

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.
شما اولین نفر باشید ...عدم مصرف پروتئین بعد از ورزش، تا چه میزان مضر است؟
بلاگ
چهارشنبه، ۰۶ اسفند ۱۳۹۹

حتما می‌دانید که باید بعد از پایان ورزش، پروتئین مصرف کنید تا عضلات شم [...]

5 روش برای از بین بردن بوی زحم ماهی
بلاگ
سه شنبه، ۰۵ اسفند ۱۳۹۹

بوی زحم ماهی برخی از افراد را از پخت و خوردن آن منصرف می‌کند. اما قبل [...]


یکاBMI شاخصی برای افراد بالغ است که با آن وزن سالم نسبت به قد محاسبه می شود. برای کودکان 2 ساله و بالاتر، BMI صدک استفاده می شود. این شاخصی است که با آن وزن مناسب نسبت به قد، سن و جنسیت محاسبه می شود. اگر میزان BMI، بالاتر از حد سلامت باشد فرد در خطر بیماری های مربوط به اضافه وزن، مانند دیابت نوع 2، بیماری های قلبی و بعضی سرطان ها قرار می گیرد.
همانطور که گفته شد BMI بهترین راه ارزیابی وزن سلامت در بزرگسالان است. صدک BMI بهترین روش ارزیابی وزن مناسب در کودکان 2 سال به بالا است. بعضی افراد بزرگسال که بدنی عضلانی دارند ممکن است BMI بالاتر از حد سلامت داشته باشند. در حالی که چربی بسیاری کمی دارند ( مثلا یک بدنساز ). BMI این ورزشکار چاقی را نشان می دهد در حالی که چنین نیست، پس شاخص BMI برای همه کارایی ندارد.
از آنجا که انسان ها در قد و شکل بدن متفاوت هستند، BMI هم وزن طبیعی را نسبت به قد نشان می دهد. BMI بالاتر از حد طبیعی در بزرگسالان، نشان می دهد که سنگین تر از وزن ایده آل هستید. محدوده ی زیر حد طبیعی فقط برای بزرگسالان حساب می شود. نتایج و تفسیر BMI در کودکان متفاوت است.
پایین تر از این حد به این معناست که فرد کمبود وزن دارد. دلایل زیادی برای این نتیجه می تواند وجود داشته باشد. این افراد باید به دنبال افزایش وزن باشند تا سلامت خود را به دست بیاورند.
این محدوده ی وزن مناسب است. اگر برای شما در این محدوده است، یعنی نسبت به قدتان وزن مناسبی دارید. به هر حال این افراد هم باید برنامه ی غذایی سالم به همراه فعالیت بدنی مرتب را دنبال کنند تا هم اندامی متناسب داشته باشند و هم وزنشان از حد طبیعی بالاتر یا پایین تر نیایید.
این اندازه بیش از حد ایده آل است و ممکن است فرد اضافه وزن داشته باشد، یعنی نسبت به قدتان سنگین تر هستید. اضافه وزن، شما را در خطر بیماری های قلبی، سکته مغزی و دیابت نوع 2 قرار می دهد. وقت آن رسیده که واکنش نشان دهید و برنامه غذایی و ورزشی را شروع کنید.
این اندازه در بالاترین حد است و چاقی نام دارد. چاقی، فرد را در خطر بسیاری از بیماری ها قرار می دهد. کاهش وزن خیلی سریع تاثیر مثبت خود روی سلامت این افراد نشان می دهد.
نتایج در کودکان متفاوت است. برای ارزیابی وزن مناسب در کودکان، متخصصان به قد، سن و جنسیت کودک توجه می کنند. نتیجه صدک BMI نام دارد . راهی مناسب برای تشخیص وزن مناسب کودکان است و توسط متخصصان انجام می شود. متخصص با استفاده از آن می تواند به شما بگوید کودک آنطور که انتظار می رفته است رشد کرده یا نه. وقتی صدک BMI کودک مشخص می شود در یکی از این چهار گروه قرار می گیرد: کمبود وزن: زیر صدک 2 وزن سلامت: بین صدک 2 و 90 اضافه وزن: بین صدک 91 و 97 چاق: روی صدک 98 یا بالاتر از آن، بیشتر کودکان باید روی وزن ایده آل قرار داشته باشند. اما اگر کودک بالاتر از محدوده ی طبیعی باشد، باید زیر نظر قرار بگیرد تا به وزن ایده آل برسد. اضافه وزن مشکلاتی را برای سلامت کودک به وجود می آورد. تحقیقات نشان داده کودکان دارای اضافه وزن یا چاق در دوران کودکی و بعدها، دست به گریبان بیماری های مربوط به چاقی هستند. پس اگر کودکی با چنین مشکلی دارید بهتر است هرچه زودتر اقدام کنید. می خواهید بدانید شما در کدام دسته هستید؟ از این لینک محاسبه کنید.