• امروز :
 • مطالب روز تغذیه و سلامت
 • فواید سیب برای پوست

 • سه شنبه، ۰۹ مهر ۱۳۹۸ بازدید 354 مدیریت
 • وزارت کشاورزی آمریکا، به خوردن میوه به صورت مستمر و روزانه به میزان 5/1 فنجان برای زنان و 2 فنجان برای مردان توصیه می‌نماید. مصرف سیب باعث افزایش دریافت مواد مغذی ضروری مثل فیبر و پتاسیم می‌شود. سیب همچنین به دلیل دارا بودن مواد مغذی که پوست شما رو تغذیه می‌کنند به زیبایی ظاهر شما کمک می‌کند.

 • ویتامین C

  ویتامین C موجود در سیب به ساخته شدن کلاژن (پروتئینی که به وفور در پوست یافت می‌شود) در پوست کمک می‌کند. کلاژن یک ترکیب بسیار مهم پوست به حساب می‌آید و به حفظ لایه ضد آب پوست کمک می‌کند. پایین بودن تولید کلاژن در اثر کمبود ویتامین C بر روی پوست تأثیر می‌گذارد و باعث باز شدن زخم‌های کهنه پوستی و پارگی پوست می‌شود. یک سیب بزرگ حاوی 3/10 میلی گرم ویتامین C است که 14 درصد و 11 درصد نیاز روزانه به ویتامین C رو به ترتیب در زنان و مردان تأمین می‌کند.

  مس

  سیب منبع عنصر مس است. وجود این عنصر برای حفظ سلامت پوست ضروری است. مس به شما در ساختن ملانین (رنگدانه‌های قهوه‌ای – سیاه که به پوست ما رنگ می‌دهند) کمک می‌کند. ملانین موجود در پوست از شما در برابر اشعه ماورای بنفش خورشید، محافظت می‌کند بنابراین، نوعی محافظ طبیعی در برابر اشعه مضر خورشید ایجاد می‌کند. همچنین، ملانین باعث ساخته شدن بخش‌های مهم سایر بافت‌ها مثل چشم‌ها و مو می‌شود. در یک سیب بزرگ مقدار 60 میکروگرم مس وجود دارد که معادل 7 درصد از نیاز روزانه به این عنصر در بدن می‌باشد.

  ویتامین A

  ویتامین A موجود در سیب، نقش مهمی در وضعیت پوست دارد و به شکوفایی پوست کمک می‌کند. همچنین خطر ابتلا به سرطان پوست رو کاهش می‌دهد اما برای تعیین نقش دقیق آن در جلوگیری از سرطان، به تحقیقات بیشتری نیاز است. یک سیب بزرگ، 120 واحد مورد نیاز روزانه ویتامین A رو تأمین می کند. این مقدار معادل 5 درصد نیاز روزانه زنان و 4 درصد از نیاز روزانه مردان به ویتامین A است.

  برگرفته از: healthyeating.sfgate.com

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.
شما اولین نفر باشید ...از خودتان در برابر کارشکنان کاهش وزن، دفاع کنید
بلاگ
یکشنبه، ۰۳ مرداد ۱۴۰۰

یکی از بزرگترین موانع در راه کاهش وزن، برخی از دوستان و آشنایان خود ما [...]

نکاتی درباره مکمل‌های ورزشی
بلاگ
یکشنبه، ۰۳ مرداد ۱۴۰۰

دقت داشته باشید که هر مکمل کاهش وزن یا مکمل تناسب اندام، کارآمد و مفید [...]


یکاBMI شاخصی برای افراد بالغ است که با آن وزن سالم نسبت به قد محاسبه می شود. برای کودکان 2 ساله و بالاتر، BMI صدک استفاده می شود. این شاخصی است که با آن وزن مناسب نسبت به قد، سن و جنسیت محاسبه می شود. اگر میزان BMI، بالاتر از حد سلامت باشد فرد در خطر بیماری های مربوط به اضافه وزن، مانند دیابت نوع 2، بیماری های قلبی و بعضی سرطان ها قرار می گیرد.
همانطور که گفته شد BMI بهترین راه ارزیابی وزن سلامت در بزرگسالان است. صدک BMI بهترین روش ارزیابی وزن مناسب در کودکان 2 سال به بالا است. بعضی افراد بزرگسال که بدنی عضلانی دارند ممکن است BMI بالاتر از حد سلامت داشته باشند. در حالی که چربی بسیاری کمی دارند ( مثلا یک بدنساز ). BMI این ورزشکار چاقی را نشان می دهد در حالی که چنین نیست، پس شاخص BMI برای همه کارایی ندارد.
از آنجا که انسان ها در قد و شکل بدن متفاوت هستند، BMI هم وزن طبیعی را نسبت به قد نشان می دهد. BMI بالاتر از حد طبیعی در بزرگسالان، نشان می دهد که سنگین تر از وزن ایده آل هستید. محدوده ی زیر حد طبیعی فقط برای بزرگسالان حساب می شود. نتایج و تفسیر BMI در کودکان متفاوت است.
پایین تر از این حد به این معناست که فرد کمبود وزن دارد. دلایل زیادی برای این نتیجه می تواند وجود داشته باشد. این افراد باید به دنبال افزایش وزن باشند تا سلامت خود را به دست بیاورند.
این محدوده ی وزن مناسب است. اگر برای شما در این محدوده است، یعنی نسبت به قدتان وزن مناسبی دارید. به هر حال این افراد هم باید برنامه ی غذایی سالم به همراه فعالیت بدنی مرتب را دنبال کنند تا هم اندامی متناسب داشته باشند و هم وزنشان از حد طبیعی بالاتر یا پایین تر نیایید.
این اندازه بیش از حد ایده آل است و ممکن است فرد اضافه وزن داشته باشد، یعنی نسبت به قدتان سنگین تر هستید. اضافه وزن، شما را در خطر بیماری های قلبی، سکته مغزی و دیابت نوع 2 قرار می دهد. وقت آن رسیده که واکنش نشان دهید و برنامه غذایی و ورزشی را شروع کنید.
این اندازه در بالاترین حد است و چاقی نام دارد. چاقی، فرد را در خطر بسیاری از بیماری ها قرار می دهد. کاهش وزن خیلی سریع تاثیر مثبت خود روی سلامت این افراد نشان می دهد.
نتایج در کودکان متفاوت است. برای ارزیابی وزن مناسب در کودکان، متخصصان به قد، سن و جنسیت کودک توجه می کنند. نتیجه صدک BMI نام دارد . راهی مناسب برای تشخیص وزن مناسب کودکان است و توسط متخصصان انجام می شود. متخصص با استفاده از آن می تواند به شما بگوید کودک آنطور که انتظار می رفته است رشد کرده یا نه. وقتی صدک BMI کودک مشخص می شود در یکی از این چهار گروه قرار می گیرد: کمبود وزن: زیر صدک 2 وزن سلامت: بین صدک 2 و 90 اضافه وزن: بین صدک 91 و 97 چاق: روی صدک 98 یا بالاتر از آن، بیشتر کودکان باید روی وزن ایده آل قرار داشته باشند. اما اگر کودک بالاتر از محدوده ی طبیعی باشد، باید زیر نظر قرار بگیرد تا به وزن ایده آل برسد. اضافه وزن مشکلاتی را برای سلامت کودک به وجود می آورد. تحقیقات نشان داده کودکان دارای اضافه وزن یا چاق در دوران کودکی و بعدها، دست به گریبان بیماری های مربوط به چاقی هستند. پس اگر کودکی با چنین مشکلی دارید بهتر است هرچه زودتر اقدام کنید. می خواهید بدانید شما در کدام دسته هستید؟ از این لینک محاسبه کنید.