• امروز :
 • سلامتی
 • چگونه ورزش در خانه را از یک ورزش خسته‌کننده به یک ورزش مهیج تبدیل کنیم

 • یکشنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ بازدید 45 مدیریت
 • با توجه به تعطیلی باشگاه‌ها در دوران قرنطینه، برخی از دوستان با اراده در منزل همچنان به تمرینات ورزشی خود ادامه می‌دهند. ورزش در خانه گرچه در ابتدا به نظر هیجان‌انگیز می‌آید اما ممکن است که به مرور خسته‌کننده شود. در ادامه به برخی نکات که با کمک آنها می‌توان هیجان را به ورزش خانگی بازگرداند، می‌پردازیم.

 •  

  فیلم‌ ورزشی و برنامه آموزشی ورزشی تماشا کنید

  حتی در شبکه‌های اجتماعی مثل ایستاگرام هم ویدئوهای رایگانی وجود دارند که شما می‌توانید با کمک آنها انگیزه ورزشی را به خود بازگردانید.

   

  به مرور بر سختی و شدت ورزشی که انجام می‌دهید بیفزایید

  کافیست که هر روز بهتر از روز قبل باشید. لازم نیست که پیشرفت شما بسیار سریع و بسیار چشمگیر باشد. هر روز کمی بر سختی ورزشی که می‌کنید بیفزایید تا ورزشی که انجام می‌ دهید خسته‌کننده نبوده و باعث پیشرفت شما شود. تنوع را در حرکات ورزشی رعایت کنید و به مرور خود را به چالش بیشتری بکشید.

   

  برای خودتان بابت ورزشی که انجام می‌دهید، جایزه در نظر بگیرید

  به روش‌های مهیج برای جایزه دادن به خود فکر کنید. ابتدا برای خود اهداف کوتاه‌مدت در نظر بگیرید. مثلاً اینکه بتوانید در هفته اول، روزانه 30 دقیقه تمرینات قدرتی انجام بدهید. این اهداف را روی کاغذهای کوچک نوشته و داخل یک ظرف بریزید. سپس جوایزی که می‌توانید در ازای رسیدن به اهداف به خود بدهید را نیز روی کاغذهای کوچک نوشته و در یک ظرف دیگر بیندازید.

   

  جایزه می‌تواند هر چیزی باشد که باعث خوشحالی شما می‌شود. مثلاً می‌تواند تهیه فصل جدید سریال مورد علاقه‌تان یا خرید یک لباس جدید باشد. هر هفته یک هدف جدید را برداشته و سپس یک جایزه جدید را از درون ظرف بردارید.

   

  هدفی غیر جسمی برای خود در نظر بگیرید

  اینکه هدف شما رسیدن به تناسب اندام باشد، بسیار خوب است اما ممکن است آنقدرها هم انگیزه‌بخش نباشد و به مرور کمرنگ شود. سعی کنید در کنار اهداف جسمی خود، اهداف روحی نیز داشته باشید. مثلاً برای سرزندگی و شادابی و انرژی بیشتر ورزش کنید.

   

  گوش دادن به موسیقی و پیاده‌روی در اتاق

  کافیست یک بار امتحان کنید تا ببینید که موسیقی چه انگیزه مضاعفی به شما می‌دهد تا با سرعت در اطراف اتاق خود به راه رفتن بپردازید.

   

  با کودکان خود در منزل به بازی و جست و خیز بپردازید

  به این ترتیب هم آنها سرگرم می‌شوند و هم فرصتی است تا بیشتر در کنار آنها باشید و همچنین فعالیت بدنی خوبی برای خود شما محسوب می‌شود زیرا کودکان معمولاً انرژی زیادی برای فعالیت دارند و اگر با آنها همراه شوید، شما نیز از این انرژی بی‌بهره نخواهید ماند.

   

  ورزش بر روی پشت بام

  اگر از ورزش داخل محیط بسته منزل خسته شده‌اید، می‌توانید در صورت داشتن بالکن و تراس وسیع از آن استفاده کنید و یا به پشت بام رفته و در آنجا ورزش کنید و از هوا و نسیم بهاری نیز لذت ببرید. حتی می‌توانید با همسایگان ساختمان‌های اطراف قرار گذاشته و هر روز سر ساعت مشخص همگی با هم روی پشت‌بام‌های منزل خود ورزش کرده و از همصحبتی با همدیگر از فاصله نیز لذت ببرید.

   

  برگرفته از:   blog.myfitnesspal.com

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.
شما اولین نفر باشید ...هدف گذاری صحیح وزنی
سلامتی
پنج شنبه، ۰۸ خرداد ۱۳۹۹

اگر احساس می‌کنید که علیرغم وفادار ماندن به رژیم کاهش وزن و ورزش، وزن [...]

4 اشتباه رایج در انجام ورزش لانج
سلامتی
چهارشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۹۹

ورزش لانج، یک ورزش فوق‌العاده برای تقویت عضلات پایین‌تنه است و تمرکز آ [...]

رژیم غذایی امتیازی یعنی چی؟
بلاگ
پنج شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۷


یکاBMI شاخصی برای افراد بالغ است که با آن وزن سالم نسبت به قد محاسبه می شود. برای کودکان 2 ساله و بالاتر، BMI صدک استفاده می شود. این شاخصی است که با آن وزن مناسب نسبت به قد، سن و جنسیت محاسبه می شود. اگر میزان BMI، بالاتر از حد سلامت باشد فرد در خطر بیماری های مربوط به اضافه وزن، مانند دیابت نوع 2، بیماری های قلبی و بعضی سرطان ها قرار می گیرد.
همانطور که گفته شد BMI بهترین راه ارزیابی وزن سلامت در بزرگسالان است. صدک BMI بهترین روش ارزیابی وزن مناسب در کودکان 2 سال به بالا است. بعضی افراد بزرگسال که بدنی عضلانی دارند ممکن است BMI بالاتر از حد سلامت داشته باشند. در حالی که چربی بسیاری کمی دارند ( مثلا یک بدنساز ). BMI این ورزشکار چاقی را نشان می دهد در حالی که چنین نیست، پس شاخص BMI برای همه کارایی ندارد.
از آنجا که انسان ها در قد و شکل بدن متفاوت هستند، BMI هم وزن طبیعی را نسبت به قد نشان می دهد. BMI بالاتر از حد طبیعی در بزرگسالان، نشان می دهد که سنگین تر از وزن ایده آل هستید. محدوده ی زیر حد طبیعی فقط برای بزرگسالان حساب می شود. نتایج و تفسیر BMI در کودکان متفاوت است.
پایین تر از این حد به این معناست که فرد کمبود وزن دارد. دلایل زیادی برای این نتیجه می تواند وجود داشته باشد. این افراد باید به دنبال افزایش وزن باشند تا سلامت خود را به دست بیاورند.
این محدوده ی وزن مناسب است. اگر برای شما در این محدوده است، یعنی نسبت به قدتان وزن مناسبی دارید. به هر حال این افراد هم باید برنامه ی غذایی سالم به همراه فعالیت بدنی مرتب را دنبال کنند تا هم اندامی متناسب داشته باشند و هم وزنشان از حد طبیعی بالاتر یا پایین تر نیایید.
این اندازه بیش از حد ایده آل است و ممکن است فرد اضافه وزن داشته باشد، یعنی نسبت به قدتان سنگین تر هستید. اضافه وزن، شما را در خطر بیماری های قلبی، سکته مغزی و دیابت نوع 2 قرار می دهد. وقت آن رسیده که واکنش نشان دهید و برنامه غذایی و ورزشی را شروع کنید.
این اندازه در بالاترین حد است و چاقی نام دارد. چاقی، فرد را در خطر بسیاری از بیماری ها قرار می دهد. کاهش وزن خیلی سریع تاثیر مثبت خود روی سلامت این افراد نشان می دهد.
نتایج در کودکان متفاوت است. برای ارزیابی وزن مناسب در کودکان، متخصصان به قد، سن و جنسیت کودک توجه می کنند. نتیجه صدک BMI نام دارد . راهی مناسب برای تشخیص وزن مناسب کودکان است و توسط متخصصان انجام می شود. متخصص با استفاده از آن می تواند به شما بگوید کودک آنطور که انتظار می رفته است رشد کرده یا نه. وقتی صدک BMI کودک مشخص می شود در یکی از این چهار گروه قرار می گیرد: کمبود وزن: زیر صدک 2 وزن سلامت: بین صدک 2 و 90 اضافه وزن: بین صدک 91 و 97 چاق: روی صدک 98 یا بالاتر از آن، بیشتر کودکان باید روی وزن ایده آل قرار داشته باشند. اما اگر کودک بالاتر از محدوده ی طبیعی باشد، باید زیر نظر قرار بگیرد تا به وزن ایده آل برسد. اضافه وزن مشکلاتی را برای سلامت کودک به وجود می آورد. تحقیقات نشان داده کودکان دارای اضافه وزن یا چاق در دوران کودکی و بعدها، دست به گریبان بیماری های مربوط به چاقی هستند. پس اگر کودکی با چنین مشکلی دارید بهتر است هرچه زودتر اقدام کنید. می خواهید بدانید شما در کدام دسته هستید؟ از این لینک محاسبه کنید.