آيا اگر ورزش کنم، مي توانم غذاي بيشتري بخورم ؟

 بله مي توانيد. وارد قسمت " فعاليت هاي ورزشي " در سايت شويد و بررسي کنيد که به ازاي ورزشي که انجام داده ايد، چه مقدار غذا مي توانيد مصرف کنيد. اطلاعات مربوط به يکاي انواع ورزش ها در بخش يکاي ورزش گنجانده شده است. براي دسترسي به اين بخش، ابتدا وارد قسمت " يکاي من " شده و سپس قسمت " فعاليت هاي ورزشي " را باز کنيد.

 آيا شرکت در کلاس هاي حضوري يکا، فايده اي دارد ؟

 مسلماً. نحوه دقيق استفاده درست از قسمت هاي مختلف سايت که ممکن است از ديد شما پنهان مانده باشد، در جلسات حضوري بررسي شده و توضيح داده مي شود.

 فرق يکا با کالري در چيست ؟

 محاسبه يکا بر اساس چهار آيتم پروتئين، کربوهيدرات، چربي و فيبر صورت مي گيرد و يکاي انواع مواد غذايي از طريق فرمول هاي خاصي محاسبه شده و در اختيار اعضاي سايت قرار مي گيرد ولي کالري شامل اعداد بسيار بزرگي است که بر اساس فرمولاسيون ديگري طراحي شده است.

آيا از رژيم يکا در کشورهاي ديگر نيز استفاده مي شود ؟ و آيا نتيجه اي هم داشته است ؟ 

 بله. اگر به سايت Weight Watchers مراجعه کنيد، خواهيد ديد که اين رژيم سال هاست که در سي کشور صاحب نظر در امر رژيم هاي غذايي، مورد بهره برداري قرار گرفته است و نتايج بسيار رضايت بخشي نيز به دنبال داشته است.

چگونه مي توان رژيم غذايي يکا را از سايت دانلود کرد ؟ 

با وارد کردن نام کاربري و رمز خود در قسمت ورود اعضاء، وارد صفحه شخصي خود شويد و روي قسمت " دانلود برنامه غذايي هفته " کليک کنيد. در پنجره اي که براي شما باز مي شود، از شما درباره اينکه برنامه رژيمي کدام هفته ( هفته اول يا دوم ) را مد نظر داريد، سؤال مي شود. با کليک بر روي هفته مورد نظر خود، رژيم غذايي يکا را دانلود کنيد. 

چرا با اينکه عضويت سه ماهه دارم، فقط رژيم غذايي دو هفته را مي توانم ببينم ؟ 

برنامه هاي رژيمي که براي هفته هاي اول و دوم براي دانلود در اختيار شما قرار مي گيرند در واقع نمونه هاي رژيمي هستند تا شما با استفاده از آنها نحوه تنظيم وعده هاي غذايي بر اساس يکا را ياد بگيريد و از آن به بعد خود شما قادر خواهيد بود که به راحتي و بر اساس يکا، برنامه غذايي مورد نظر خود را طراحي کنيد.

من مبتلا به ديابت هستم. آيا مي توانم از رژيم غذايي يکا استفاده کنم ؟ 

خير. به صورت آنلاين و اينترنتي نمي توانيد و حتماً بايد مراجعه حضوري داشته باشيد تا توسط کارشناسان تغذيه، رژيم مخصوص و مناسب شما در اختيارتان قرار گيرد. 

چگونه مي توانم از سايت يکا براي کاهش وزن استفاده کنم ؟


پس از عضويت در سايت و مطالعه قسمت راهنماي سايت، يکاي مصرفي خود را به صورت روزانه در قسمت " يکاي من " وارد کنيد تا محاسبات لازم توسط سايت انجام شود. در صورتي که با مشکلي مواجه شديد مي توانيد در کلاس هاي حضوري يکا شرکت کنيد و يا با کارشناسان تغذيه مرکز يکا از طريق شماره 88080111 021 تماس بگيريد.


با استفاده از رژيم يکا، چند کيلوگرم از وزنم در طول يک ماه، کم مي شود ؟


با توجه به وزني که داريد، به طور متوسط، بين 2 تا 4 کيلوگرم در ماه کاهش وزن خواهيد داشت.


آيا هر روز بايد يکاي مصرفي خود را وارد سايت کنم ؟


بله. تحقيقات نشان مي دهند که کساني که به طور معمول آنچه را که مي خورند، ثبت مي کنند به نسبت بقيه، سريعتر از رژيم خود نتيجه مي گيرند. همچنين هر قدر با دقت بيشتري به ثبت يکاهاي مصرفي خود بپردازيد، سيستم نيز با دقت بيشتري مي تواند مقدار يکاهاي باقيمانده تان را به شما اعلام  کند. در ضمن، بدين ترتيب کارشناسان ما نيز مي توانند با دقت بيشتري به بررسي روند تغييرات وزني شما بپردازند.

چرا هنوز ايميل فعال سازي عضويت براي من ارسال نشده است ؟


ايميل فعال سازي در صورتي که آدرس ايميل خود را به درستي وارد کرده باشيد، حتماً براي شما ارسال مي شود. در صورت عدم دريافت آن، آدرسي ايميلي را که وارد سايت کرده ايد مجدداً چک کنيد تا از درستي آن مطمئن شويد. همچنين قسمت Spam را در ايميل خود بررسي کنيد. در صورتي که هيچ يک از اين راهکارها مفيد واقع نشد با شماره 88080111 021 تماس بگيريد.


آيا مي توانم از طريق برنامه غذايي يکا، لاغري موضعي داشته باشم ؟


خير. بر اساس تحقيقات، در طول رژيم غذايي کاهش وزن، چربي از تمام نواحي بدن که مستعد تجمع چربي هستند، برداشته مي شود. بنابراين، هيچ يک از انواع رژيم هاي غذايي، نمي توانند به برداشت چربي از يک ناحيه خاص از بدن منجر شوند. افرادي که مبتلا به چاقي موضعي هستند، علاوه بر رژيم کاهش وزن بايد از ساير روش ها مانند انواع دستگاه ها ( مانند: LPG و ... ) و يا يک فعاليت ورزشي منظم، استفاده کنند.

چرا با وجود اينکه عضو سايت شده ام، نمي توانم از امکانات سايت استفاده کنم ؟


پس از عضويت در سايت، لازم است که ابتدا به پست الکترونيک خود مراجعه کنيد و عضويت خود را فعال نماييد. چنانچه بعد از فعال سازي عضويت خود، همچنان براي استفاده از امکانات سايت با مشکل مواجه شديد با کارشناسان مرکز از طريق شماره 88080111 021 تماس بگيريد.

آيا در دوران شيردهي هم ميتوان از رژيم غذايي يکا استفاده کرد؟
بله ميتوان استفاده کرد با اين تفاوت که دوران شيردهي دو حالت دارد:اگر نوزاد فقط از شير مادر استفاده ميکند به يکا روز مادر 14 يکا اضافه ميشود و اگر نوزاد از غذاي کمکي استفاده ميکند به يکا روز 7 يکا اضافه ميشود و يکاهفته ثابت ميماند.
تفاوت روش شما با روش هاي ديگر کاهش وزن در چيست ؟
متفاوت از اين نظر که شما مي توانيد بر اساس سليقه خود برنامه غذاييتان را تنظيم کنيد.
متفاوت از اين نظر که تغييرات در شما دائمي است.
متفاوت از اين نظر که وزنتان بر نميگردد.
متفاوت از اين نظر که شما مجبور نيستيد ذائقه خود را تغيير دهيد.

اگر قرار است غذاها با سليقه خودمان باشد پس چطور لاغر ميشويم ؟
نوع امتيازدهي به موادغذايي در برنامه يکا به گونه اي است که شما را به سمت مواد غذايي با ارزش تغذيه اي بالاتر سوق مي دهد.
چطور ممکنه هر غذايي که دلمان ميخواهد بخوريم و لاغر هم بشويم ؟
در برنامه يکا نياز کالريکي بدن شما بصورت روزانه تعيين شده و براساس پارامترهاي سلامت يک امتياز مشخص برايتان تعريف مي شود.همچنين امتياز هر ماده غذايي نيز برمبناي شاخص هاي ارزش تغذيه اي تعيين شده و در اختيارتان قرار ميگيرد. به اين ترتيب برنامه يکا شما را در جرياني قرار مي دهد که هر چه بيشتر به سمت کاهش وزن و داشتن تغذيه اي سالم حرکت کنيد.
چطور ممکنه يک رژيم بدون داشتن ليست سياه از مواد غذايي باعث لاغري شود؟
ما به شما اطمينان ميدهيم اگر غذاي دلخواهتان را نخوريد چاق ميشويد.زيرا بعد از مدت کوتاهي با ولع بيشتر غذاهايي را که از آنها محروم شده بوديد را ميخوريد بدون اينکه لذت ببريد.بنابراين با تعادل  و تنوع در انتخاب مواد غذايي هم ميتوانيد از غذاهاي دلخواهتان لذت ببريد و هم سلامتي و تناسب اندام داشته باشيد.
آيا مي توانيم يکا روز باقي مانده را به روز بعد منتقل کنيم؟
خير 
آيا مي توانيم يکا هفته باقي مانده را به هفته بعد منتقل نماييم؟
خير
آيا يکاي ورزشي باقي مانده در آخر هفته را مي توان به هفته بعد منتقل کرد؟
خير
آيا يکاي حاصل از ورزش را بايد همان روز استفاده نمود؟
شما مي توانيد يكاي حاصل از ورزش را در طول هفته اي كه در آن هستيد استفاده كنيد.
من خيلي کم ميخورم اما لاغر نميشوم چرا ؟
چون شما راه را اشتباه رفته ايد.وقتي شما کم ميخوريد بدن شما هم سوخت و ساز خود را با شرايط جديد تطبيق ميدهد و کمتر انرژي مصرف ميکند.راه صحيح يک کاهش وزن پايدار درست خوردن و انتخاب هاي غذايي درست است.
آيا با دارو لاغر ميکنيد ؟
خير ما با هر روشي که منجر به تغييرات دائمي در شما نشود و  منجر برگشت وزن در شما شود مخالفيم. بايد در نظر داشت داروها ميتوانند عوارض خطرناکي برايتان داشته باشند.
من اشتهاي زيادي دارم و نميتوانم آنرا کنترل کنم ،بايد چه کار کنم ؟

ابتدا بايد دليل اشتهاي زياد شما  را پيدا کنيم.پراشتهايي ميتواند ناشي از مشکلات جسمي يا ذهني و رواني يا عادتهاي اشتباه بوجود آمده باشد.بعنوان مثال استرس ،سريع غذاخوردن ،بيماري تيروئيد،...

آيا مصرف مکمل‌ها اشتها را زياد مي‌كند؟

به‌طور عادي مكمل‌ها باعث افزايش اشتها نمي‌شوند مگر آنكه كسي دچار كمبود باشد. به‌طور مثال، كمبود ويتامين‌هاي گروه B علايمي نظير كم‌اشتهايي و بي‌اشتهايي دارد. مكمل روي نيز به اين دليل كه پرزهاي چشايي را حساس مي‌كند، با مكانيسم‌هاي ناشناخته ديگر باعث افزايش اشتها مي‌شود. البته مصرف مكمل نيز بايد زيرنظر پزشك باشد.