چرا باید حتماً بدن خود رو قبل از ورزش،‌ گرم و پس از ورزش،‌ سرد کنیم؟

دی ۲۹م, ۱۳۹۵ بدون دیدگاه »

این مورد، یکی از شایع‌ترین عادات بسیاری از ورزشکاران است! خیلی از ما،‌ کلی زحمت می‌کشیم و ورزش می‌کنیم اما به دلیل اینکه نمی‌خواهیم وقت خود رو به هدر بدهیم،‌ از گرم کردن بدن قبل از شروع ورزش اصلی، و نیز سرد کردن بدن، پس از پایان ورزش،‌ خودداری می‌کنیم. همین موضوع به ظاهر ساده باعث می‌شود که از ورزش،‌ نتیجه کافی نگرفته و در واقع،‌ به نوع دیگری وقت خودمان رو تلف کرده باشیم.

warm-up-and-cool-down

ادامه مطلب

مهمترین منابع غذایی ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری برای بدن (قسمت دوم)

دی ۲۸م, ۱۳۹۵ بدون دیدگاه »

همانطور که در پست قبلی مجله سلامتی به شما گفتیم، دریافت ویتامین‌ها و مواد معدنی به صورت طبیعی و از طریق مواد غذایی، خیلی مفیدتر از مصرف آنها به صورت قرص و مکمل است و چند نمونه از مهمترین مواد مغذی ضروری برای بدن و منابع غذایی آنها رو به شما معرفی کردیم. در این پست، شما رو با تعدادی دیگر از این مواد مغذی آشنا می‌کنیم. قسمت اول این مطلب رو با کلیک بر روی اینجا، بخوانید.

Vitamins-Functions-And-Food-Sources

ادامه مطلب

چگونه در برابر هوس‌های بی‌جای غذایی از خودمان مقاومت نشان بدهیم؟

دی ۲۷م, ۱۳۹۵ بدون دیدگاه »

یکی از مشکلاتی که بر راه سلامتی و کاهش وزن ما وجود دارد،‌ هوس‌های غذایی بی‌جا است که نه از روی گرسنگی واقعی،‌ بلکه بنابه دلایل دیگری مثل استرس،‌ ناراحتی،‌اضطراب و حتی بی‌کاری و بی‌حوصلگی، گریبانگیر ما می‌شوند. بدن ما علائم گرسنگی رو ارسال می‌کند، در حالی که در واقع، مسأله، چیزی به غیر از گرسنگی است. برای مقابله با این هوس‌های غذایی چه باید کرد؟

Chewing-Gum-Instead-Of-Snacking

ادامه مطلب

دلایل نتیجه نگرفتن از ورزش و نحوه مقابله با آن

دی ۲۶م, ۱۳۹۵ بدون دیدگاه »

اگر در ورزش، ثابت‌قدم هستید اما مدتی است که نتیجه‌ای از ورزش نمی‌گیرید، احتمالاً به بن‌بست ورزشی دچار شده‌اید. ما در اینجا به شما یاد می‌دهیم که چگونه از این بن‌بست ورزشی خارج شده و از ورزش خود نتیجه مثبت بگیرید.

Workout-Plateau

ادامه مطلب

مهمترین منابع غذایی ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری برای بدن (قسمت اول)

دی ۲۵م, ۱۳۹۵ بدون دیدگاه »

گرچه امروزه،‌ بسیاری از ویتامین‌ها و مواد معدنی در قالب مکمل و قرص یافت می‌شوند اما بهتر است که آنها رو به طور طبیعی و از طریق مصرف موادغذایی به بدن برسانیم. در این پست و پست بعدی مجله سلامتی، چند مورد از مهمترین این مواد حیاتی رو به شما معرفی می‌کنیم.

vitamins-intro

ادامه مطلب

دستور تهیه ۴ اسموتی خوشمزه برای از بین بردن چربی اضافی شکم

دی ۲۳م, ۱۳۹۵ بدون دیدگاه »

در این پست می‌خواهیم دستور تهیه چند نمونه اسموتی لذیذ و مناسب برای وعده صبحانه رو که به ثابت نگه داشتن قند خون و افزایش چربی‌سوزی در بدن، کمک می‌کنند، به شما معرفی کنیم.

Freshly blended fruit smoothies of various colors and tastes

ادامه مطلب

چگونه از پیاده‌روی برای کاهش وزن استفاده کنیم

دی ۲۲م, ۱۳۹۵ بدون دیدگاه »

اگر در تلاش برای کاهش وزن هستید، می‌توانید از ساده‌ترین فعالیت ورزشی که همان پیاده‌روی است،‌ کمک بگیرید. پیاده‌روی، آسان، رایگان و بسیار مفید برای سلامتی و کاهش وزن است.

Walking-for-Weight-Loss

ادامه مطلب

میان‌برهایی برای کاهش وزن

دی ۲۰م, ۱۳۹۵ بدون دیدگاه »

هیچ‌کس با اطراق کردن بر روی کاناپه، وزن کم نمی‌کند. اما از سوی دیگر، لازم نیست که روزی ۲ ساعت ورزش سخت انجام بدهیم یا هر روز، فقط و فقط سالاد بخوریم. در ادامه این مطلب، چند میان‌بر آسان برای کاهش وزن رو به شما و به خصوص کسانی که مشغله زیاد دارند، معرفی می‌کنیم.

Easy-Ways-To-Lose-Weight

ادامه مطلب

ما به چه مقدار آب برای ورزش نیاز داریم؟

دی ۱۹م, ۱۳۹۵ بدون دیدگاه »

در کنار اکسیژن، بدن ما بیش از هر چیز به آب کافی  نیاز دارد. هر قدر که ورزش بیشتری بکنیم، به آب بیشتری نیز قبل از ورزش، در طول ورزش و بعد از ورزش، نیاز پیدا می‌کنیم. کم‌‌آبی بدن باعث می‌شود که نتیجه کافی از ورزشی که انجام می‌ دهیم، نگیریم و اگر این کم‌آبی وخیم‌ تر شود، سلامت ما رو به خطر می‌اندازد. البته نوشیدن آب بیش از حد در مواقع غیرضروری نیز مشکلاتی رو برای سلامتی  به دنبال دارد و بر روی نتیجه ورزشی ما هم اثر منفی برجای می‌گذارد. حال سؤال این است که ما به میزان آب برای فعالیت ورزشی نیاز داریم و چه زمانی باید به جای آب از نوشیدنی ورزشی استفاده کنیم؟

Drinking-Water-Exercise

ادامه مطلب

چرا بهتر است که در سالاد، تخم‌مرغ بریزیم؟

دی ۱۸م, ۱۳۹۵ بدون دیدگاه »

حتماً متوجه شده‌اید که در برخی از دستورهای غذایی تهیه سالاد، از تخم‌مرغ در کنار سبزیجات سالاد استفاده می‌شود. این کار فقط جنبه فانتزی و زیبایی یا حتی صرفاً جنبه خوش‌طعم شدن سالاد رو ندارد بلکه دلیل مهم دیگری وجود دارد که باعث می‌شود، به شما توصیه کنیم که در کنار سالاد، از تخم‌مرغ استفاده کنید.

Poached Salmon Nicoise Salad

ادامه مطلب