اشتباهات پس از ورزش که زحمات ورزشی ما را بر باد می‌دهند

اسفند ۸م, ۱۳۹۵ بدون دیدگاه »

این اشتباهات ممکن است که در کاهش وزن شما کارشکنی کنند و یا باعث آسیب شما در اثر ورزش شوند و باید از انجام آنها پرهیز کنید.

استفاده از نوشیدنی ورزشی

گرچه پس از ورزش باید آبرسانی کافی به بدن صورت گیرد (کاهش حتی ۱٪ از آب بدن بر روی فعالیت ورزشی اثر می‌گذارد) اما معمولاً افراد نیازی به نوشیدن نوشیدنی ورزشی ندارند. این نوشیدنی‌ها، چاق‌کننده هستند. تنها درصورتی نیاز به جایگزینی آب و الکترولیت‌ها است که فرد بیش از یک ساعت فعالیت سنگین انجام داده باشد. بهترین راه برای جلوگیری از کم‌آبی بدن، نوشیدن آب است.

Post-Workout-Mistakes

ادامه مطلب

کدامیک سالم‌تر است: آبمیوه و آب سبزیجات یا اسموتی؟

اسفند ۷م, ۱۳۹۵ بدون دیدگاه »

یکی از ابهامات تغذیه‌ای که برای خیلی از افراد، سؤال است، این می‌باشد که بالاخره، آبمیوه و آب سبزیجات سالم‌تر است و یا اسموتی؟ هر دوی این خوراکی‌ها، فواید و مضرات خاص خود رو دارند که در این مطلب به بررسی هر دو روی سکه آنها می‌پردازیم.

Fruit, drink, grape

ادامه مطلب

آیا شما هم جزء افرادی هستید که شب‌ها به خوردن غذای زیاد تمایل دارند؟

اسفند ۵م, ۱۳۹۵ بدون دیدگاه »

برای اینکه بفهمید که آیا شما هم حقیقتاً جزء این دسته از افراد قرار می‌گیرید یا خیر، به پرسش‌هایی که در ادامه مطلب با شما در میان می‌گذاریم، پاسخ بدهید و اگر در زمره افراد پرخور شبانه قرار گرفتید، به راهکارهایی که در ادامه مطلب به شما ارائه می‌دهیم، عمل کنید تا این عادت از سر شما بیفتد.

late-night-eating

ادامه مطلب

۴ اشتباه در انجام ورزش پلانک و چگونگی اصلاح آنها

اسفند ۴م, ۱۳۹۵ بدون دیدگاه »

یکی از دلایلی که مربیان ورزشی به انجام ورزش پلانک تأکید زیاد می‌کنند این است که این ورزش، اثر زیادی بر تناسب اندام دارد. پلانک، هسته بدن، شانه‌ها و بازوها رو تقویت کرده و از دردهای بخش پایینی کمرجلوگیری کرده و نحوه قرارگیری بدن و ستون فقرات رو اصلاح می‌کند. شاید صدها بار پلانک رو انجام داده باشید اما اگر حرکت رو در تمام این دفعات به درستی انجام نداده باشید، آنطور که باید اثر نمی‌کند و حتی می‌تواند به صدمات مچ دست‌ها، گردن، شانه و بخش پایینی کمر منجر شود.

Plank-Mistakes

ادامه مطلب

سندرم متابولیک (قاتل خاموش) چیست؟

اسفند ۳م, ۱۳۹۵ بدون دیدگاه »

سندرم متابولیک، یک قاتل موذی و ساکت است که دیر یا زود، کار دست کسی که به آن مبتلاست، خواهد داد. متأسفانه این روزها، سندرم متابولیک شیوع زیادی در جامعه پیدا کرده است. اضافه‌وزن و چاقی، احتمال ابتلا به سندرم متابولیک رو افزایش می‌دهد اما ریشه اصلی این سندرم چیست و چه کسانی در معرض خطر بیشتر قرار دارند؟

Metabolic-Syndrom

ادامه مطلب

آیا غذا خوردن در شب، رژیم کاهش وزن ما را از بین می‌برد؟

اسفند ۲م, ۱۳۹۵ بدون دیدگاه »

در طول روز، همه چیز تقریباً طبق روال برنامه کاهش وزن پیش می رود، تا اینکه شب می‌شود و ما به خانه بازمی‌گردیم، در حالی که به شدت احساس گرسنگی می‌کنیم و تصویر یک شام مفصل از ذهن ما خارج نمی‌شود. تازه شاید هوس خوردن دسر هم داشته باشیم و شاید بخواهیم در حین تماشای برنامه‌های تلویزیونی، تنقلات هم بخوریم. اما آیا اگر در طول روز، زیاده‌روی نکرده باشیم، آیا اجازه داریم که در شب هم به شکم خود برسیم و آیا این کار باعث افزایش وزن شده و برنامه کاهش وزن رو بر هم می‌زند؟

overweight_eating

ادامه مطلب

چند تصور غلط درباره ورزش در فصل زمستان

اسفند ۱م, ۱۳۹۵ بدون دیدگاه »

برف، یخ و بادهای سوزناک، یک فرد رو که علاقه به ورزش داشته و به طور منظم در حال ورزش است، دچار تزلزل و حتی انصراف از ورزش می‌کند، چه برسد به کسانی که دلبستگی چندانی هم به ورزش ندارند و از هر فرصتی برای فرار از ورزش، استفاده می‌کنند. اگر به باشگاه ورزشی دسترسی ندارید و یا ترجیح می‌دهید که در محیط باز ورزش کنید، سرمای زمستان نباید مانع ادامه ورزش و پیشرفت شما شود.

Winter-Workout-Myths

ادامه مطلب

۶ بیماری خودایمنی که وزن شما را برهم می‌زنند

بهمن ۳۰م, ۱۳۹۵ بدون دیدگاه »

بیماری‌های خودایمنی، به اندام‌ها، بافت‌ها و سلول‌های ما حمله می‌کنند. گرچه شیوع این بیماری‌ها رو به افزایش است اما گاهی تشخیص آنها ساده نیست. علائم این بیماری‌ها ممکن است که به کندی بروز پیدا کنند و بسیاری از آنها، مثل درد مفاصل، خستگی و مشکلات گوارشی، با سایر بیماری‌ها مشترک هستند و ممکن است که اشتباه گرفته شوند. اما یک علامت است که در بسیاری از بیماری‌های خودایمنی دیده می‌شود و آن، تغییرات وزن است.

Autoimmune-Diseases-messing-With-Weight

ادامه مطلب

این خوراکی‌ها با ایجاد تعادل در هورمون‌ها به جوانسازی پوست شما کمک می‌کنند

بهمن ۲۸م, ۱۳۹۵ بدون دیدگاه »

با اینکه خیلی از ما با اصول سالم غذا خوردن آشنایی داریم اما معمولاً در تصمیم‌گیری برای انتخاب مواد غذایی از یک نکته مهم غافل می‌شویم و آن اثر غذاها بر تعادل هورمون‌هاست. اصلی‌ترین هورمونی که بر روی پوست اثر گذاشته و منجر به شکستگی پوست می‌شود، هورمون تستسترون می‌باشد و اگر رژیم غذایی ما صحیح و متعادل باشد، می‌توانیم، سطح تستسترون رو نیز متعادل نه داشته و از شکستگی پوست جلوگیری کنیم. ما به شما توصیه می‌کنیم که خوراکی‌هایی رو که در ادامه مطلب به شما معرفی می‌کنیم، مصرف کنید تا با حفظ تعادل هورمون‌های شما، چین و چروک‌های پوست رو از بین برده و از بروز آکنه و پیری زودرس پوست، جلوگیری کنند.

Foods-For-Younger-Looking-Skin

ادامه مطلب

از اثرات شگفت‌انگیز وزنه‌زدن، چقدر می‌دانید؟

بهمن ۲۷م, ۱۳۹۵ بدون دیدگاه »

وقتی که صحبت از ورزش می‌شود، بعضی از ما فقط به ورزش هوازی فکر می‌کنیم و وزنه‌زدن رو اصلاً به ذهن خودمان هم راه نمی‌دهیم، غافل از اینکه ورزش قدرتی، نقش کلیدی در کاهش وزن و تناسب اندام دارد. لازم نیست که ورزش هوازی رو ترک کنیم، بلکه می‌توانیم ورزش هوازی و قدرتی رو در ترکیب با هم انجام بدهیم تا در کمترین زمان به زیبایی اندام برسیم. با هم نگاهی به فواید شگفت‌انگیز وزنه‌زدن می‌اندازیم.

Body-Changes-When-Starting-Lifting-Weights

ادامه مطلب