مجله سلامتی

۹ عاملی که به کبد صدمه می‌زنند

اردیبهشت ۹م, ۱۳۹۶

کبد، بزرگترین عضو داخلی بدن است که وظایف بسیار مهمی رو به عهده دارد: تصفیه خون، فراوری مواد مغذی، کمک به مبارزه با عفونت‌ها، تولید پروتئین مورد نیاز برای انعقاد خون و بسیاری فعالیت‌های مهم دیگر. کبد، با وجود تمام این وظایف حیاتی، یک عضو آسیب‌پذیر و حساس نیز هست. صدمه به کبد، می‌تواند به نارسایی کبد و حتی سرطان کبد منجر شود. اکثر افراد تصور می‌کنند که صدمات کبد در اثر سوء‌مصرف الکل به وجود می‌آید. اما در حقیقت، عوامل دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند به این عضو حساس بدن، آسیب وارد کنند و شما با آگاهی از این عوامل، می‌توانید از بروز مشکلات کبدی، جلوگیری کنید.

Things-Hurt-Liver

ادامه مطلب

۶ ورزش که بدن شما را برای بارداری آماده می‌کنند

اردیبهشت ۶م, ۱۳۹۶

بهترین راه برای حفظ زیبایی اندام در طول بارداری و پس از آن، چیست؟ بهترین شیوه این است که از قبل از بارداری، شروع کرده و به بدن خود شکل مناسب بدهیم. در ادامه مطلب، ۶ نمونه از ورزش‌های مناسب برای آماده‌سازی بدن به منظور یک بارداری سالم و برخورداری از بدنی قوی که پس از بارداری نیز به سرعت، به بازسازی خود بپردازد، معرفی می‌کنیم.

Pre-Pregnancy-Exercises

ادامه مطلب

چقدر باید ورزش کنم تا وزنم کم شود؟

اردیبهشت ۳م, ۱۳۹۶

تحقیقات جدید کالج پزشکی ورزشی آمریکا (ACSM) حاکی از آن هستند که روزانه ۳۰ دقیقه ورزش در ۵ روز از روزهای هفته، ممکن است که برای کاهش وزن، کافی نباشد.

How-Much-Exercise - to-Lose-Weight

ادامه مطلب

آووکادو، خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می‌دهد

اردیبهشت ۲م, ۱۳۹۶

مطالعات نشان می‌دهند که مصرف این میوه خامه‌ای، خطر ابتلا به سندرم متابولیک رو که مجموعه‌ای از بیماری‌ها و علائم مثل بیماری قلبی، دیابت نوع ۲، بالا بودن کلسترول و چاقی و … می‌باشد، کاهش می‌دهد. اما آووکادو از چه طریق باعث کاهش خطر سندرم متابولیک می‌شود؟

Avocado-Prevents-Heart-Diseases

ادامه مطلب

چرا خوردن فیبر انقدر اهمیت دارد و وقتی که فیبر می‌خوریم چه اتفاقی در بدن ما می‌افتد؟

فروردین ۲۹م, ۱۳۹۶

چرا با وجود اینکه می‌دانیم که فیبر بسیار مفید است اما باز هم خیلی از ما فیبر کافی مصرف نمی‌کنیم. در این پست، نگاهی به فیبر و نقش آن در سلامتی می‌اندازیم.

Benefits-of-a-High-Fiber-Diet

ادامه مطلب

۷ اشتباه که باعث پیری زودرس می‌شوند

فروردین ۲۶م, ۱۳۹۶

شاید با افرادی برخورد کرده باشید که حتی در سن ۹۰ سالگی هم همچنان قادر به دویدن و رانندگی هستند. و از سویی حتماً کسانی رو هم دیده‌اید که در سن ۵۰ سالگی، به سختی قادر به حرکت هستند. اگر می‌خواهید تا سنین بالا، همچنان سرحال باشید، از نبایدهایی که در ادامه مطلب به آنها می‌پردازیم، پرهیز کنید.

mistakes-that-make-you-age-faster

ادامه مطلب

چه زمان‌هایی نباید آب بنوشیم

فروردین ۱۹م, ۱۳۹۶

ما معمولاً در نوشیدن آب زیاده‌روی نمی‌کنیم بلکه در واقع در اکثر موارد، کمتر از مقداری که باید بنوشیم، آب مصرف می‌‌کنیم و به همین دلیل همیشه به ما توصیه می‌شود که نوشیدن آب کافی رو فراموش نکنیم. اما اگر به دلیل همین توصیه، در نوشیدن این مایع حیاتی، زیاده‌روی کنیم چطور؟ مواقعی وجود دارند که باید از نوشیدن آب بیشتر، خودداری کنیم. با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا شما رو با زمان‌هایی که نباید آب بنوشید، آشنا کنیم.

Too-Much-Water

ادامه مطلب

۷ دلیل که باعث نفخ شکم می‌شوند اما ربطی به غذایی که خورده‌اید، ندارند

فروردین ۱۵م, ۱۳۹۶

برخی از غذاها باعث نفخ می‌شوند و ما بسیاری از این غذاها رو می‌شناسیم. حبوبات، لبنیات، پیاز و حتی کلم‌پیچ و … نفاخ هستند. اما گاهی نیز علت نفخ شکم، چیزی به جز غذا است. در ادامه مطلب به ۷ مورد از عوامل نفخ شکم، اشاره می‌کنیم که به غذا مربوط نیستند.

Bloated-Belly

ادامه مطلب

چه بخوریم تا بدن‌مان بوی خوب بدهد؟

فروردین ۸م, ۱۳۹۶

شاید فکر کنید که ظواهر جسمی باعث جذابیت می‌شوند اما علم نشان می‌دهد که در واقع، بوی بدن، یکی از عوامل کلیدی و مهم در جذابیت است. البته منظور از بوی بدن، بوی عطر و ادکلونی که به خود می‌زنید، نیست. بلکه از بوی طبیعی بدن که در افراد مختلف، متفاوت است، صحبت می‌کنیم.

What-to-Eat-to-Smell-Better

ادامه مطلب

کمبود این مواد مغذی، مانع از فعالیت طبیعی فرزند شما می‌شود

فروردین ۵م, ۱۳۹۶

وقتی که کودک ما در وسیله نقلیه می‌نشیند، کمربنند ایمنی رو می‌بندیم تا مبادا صدمه‌ای ببیند. وقتی که دوچرخه‌سواری می‌کند، از کلاه ایمنی استفاده می‌کنیم تا سر او آسیب نبیند. اما سلامت کودک ما فقط به این احتیاط‌های ظاهری محدود نمی‌شود. چگونه است که در این موارد محتاط هستیم اما از تغذیه صحیح فرزندان خود که نقش بسیار ریشه‌ای و مهمی در حال و آینده، جسم و حتی روح آنها دارد، غافل می‌مانیم و این موضوع رو تا این حد دست کم می‌گیریم؟!

Close up of a young boy playing basketball

ادامه مطلب