مجله سلامتی

مهمترین منابع غذایی ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری برای بدن (قسمت اول)

دی ۲۵م, ۱۳۹۵

گرچه امروزه،‌ بسیاری از ویتامین‌ها و مواد معدنی در قالب مکمل و قرص یافت می‌شوند اما بهتر است که آنها رو به طور طبیعی و از طریق مصرف موادغذایی به بدن برسانیم. در این پست و پست بعدی مجله سلامتی، چند مورد از مهمترین این مواد حیاتی رو به شما معرفی می‌کنیم.

vitamins-intro

ادامه مطلب

چرا بهتر است که در سالاد، تخم‌مرغ بریزیم؟

دی ۱۸م, ۱۳۹۵

حتماً متوجه شده‌اید که در برخی از دستورهای غذایی تهیه سالاد، از تخم‌مرغ در کنار سبزیجات سالاد استفاده می‌شود. این کار فقط جنبه فانتزی و زیبایی یا حتی صرفاً جنبه خوش‌طعم شدن سالاد رو ندارد بلکه دلیل مهم دیگری وجود دارد که باعث می‌شود، به شما توصیه کنیم که در کنار سالاد، از تخم‌مرغ استفاده کنید.

Poached Salmon Nicoise Salad

ادامه مطلب

مقایسه ورزش هوازی با ورزش قدرتی

دی ۱۵م, ۱۳۹۵

این سؤال در ذهن خیلی از افراد وجود دارد که برای سلامتی و نیز برخورداری از یک هیکل زیبا و متناسب، کدام ورزش،‌ مناسب‌تر است: هوازی یا قدرتی؟ در گذشته، اکثر آقایان فقط به ورزش قدرتی و زدن دمبل و هارتل می‌پرداختند و خانم‌ها هم بیشتر مشغول دویدن و طناب زدن و سایر ورزش‌های هوازی می‌شدند. اما امروزه می‌دانیم که برای سلامتی و تناسب اندام، به ترکیبی از ورزش هوازی و قدرتی نیاز داریم. برای اینکه نگاه موشکافانه‌تری به این موضوع بیاندازیم، با ما در ادامه این مطلب، همراه باشید.

Cardio-VS-Strength-Training-Workout

ادامه مطلب

دلایل کاهش وزن غیرمنتظره

دی ۱۴م, ۱۳۹۵

اگر وزن شما بدون اینکه تلاش خاصی کرده باشید و به طور ناگهانی و غیرمنتظره در حال کم شدن است، باید به پزشک مراجعه کنید تا سلامتی شما مورد بررسی قرار بگیرد، زیرا ممکن است که به یکی از مواردی که در ادامه مطلب به آنها اشاره می‌کنیم، مبتلا باشید.

Unexpeted-Weight-Loss

ادامه مطلب

وقتی که استرس دارید، این خوراکی‌ها را بخورید

دی ۱۱م, ۱۳۹۵

همه ما استرس رو تجربه کرده‌ایم و می‌کنیم. برخی از ما در مواجهه با استرس، خیلی راحت جذب خوردن خوراکی‌های فراوری‌شده و شیرینی‌جات می‌شویم. این نوع خوراکی‌ها و به خصوص، کربوهیدرات‌های سفید، باعث نوسان شدید قند خون شده و خلق و خوی ما رو هم دچار نوسان می‌کنند. خوشبختانه، با مصرف برخی از مواد غذایی، نه تنها احساس عذاب وجدانی که پس از مصرف شیرینی‌جات به سراغ ما می‌آید، نمی‌شویم، بلکه به آرامش ما و کاهش استرس نیز منجر می‌شود.

Foods-Relieve-Stress

ادامه مطلب

برای کاهش علائم سندرم قبل از قاعدگی از این ۵ خوراکی استفاده کنید

دی ۷م, ۱۳۹۵

خستگی، آکنه، نفخ، گرفتگی عضلانی، تغییرات خلق و خو، برای خانم‌ها، آشنا به نظر می‌رسند. سندرم قبل از قاعدگی، تغییرات جسمی و احساسی رو در یک یا دو هفته قبل از شروع قاعدگی در فرد ایجاد می‌کند. ۸۵% از خانم‌ها، حداقل یکی از این علائم رو در هر ماه، تجربه می‌کنند. خوشبختانه، خوردن برخی از خوراکی‌ها، این مشکل رو تا حدود زیادی، کاهش می‌دهد.

Eating chocolate

ادامه مطلب

۱۰ خوراکی که باید در زمستان مصرف نماییم تا از خشکی و کدر شدن پوست جلوگیری کنیم

دی ۴م, ۱۳۹۵

خشکی، پوسته‌پوسته شدن، ترک، تحریک‌پذیری و التهاب، از جمله مشکلات پوستی هستند که در زمستان، به سراغ ما می‌آیند. باد سرد و خشکی هوا، این مشکلات پوستی رو برای ما به ارمغان می‌آورند. خوشبختانه، با کمک تغذیه صحیح،‌ می‌توان، مشکلات پوستی زمستانی رو از بین برد. غذاهای مناسب،‌ویتامین‌ها و مواد معدنی و مغذی مورد نیاز رو که سلول‌های پوستی برای احیا و رشد به آنها نیاز دارند،‌ در اختیار این سلول‌ها قرار می‌دهند. این ۱۰ ماده غذایی که در ادامه مطلب معرفی می‌کنیم، پوست ما رو در فصل زمستان از درون به بیرون، التیام می‌دهند.

Foods-Heal-Dry-Skin-In-Winter

ادامه مطلب

۴ روش برای تقویت سیستم ایمنی و مقابله با سرماخوردگی

آذر ۳۰م, ۱۳۹۵

آیا تا به حال دقت کرده‌اید که در حالی که خیلی از ما به محض سرد شدن هوا، مستعد سرماخوردگی هستیم، برخی دیگر از افراد، دچار سرماخوردگی نمی‌شوند؟ این در حالیست که همه ما، کم و بیش به یک اندازه در معرض ویروس قرار می‌گیریم. پس چگونه است که عده‌ای بیش از سایرین، به سرماخوردگی مبتلا می‌شوند؟ با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا پرده از نکات ساده‌ای که برخی رعایت می‌کنند و در نتیجه سرما نمی‌خورند اما برخی دیگر بدون اعتنا از کنار آنها رد می‌شوند و خودشان رو دچار سرماخوردگی می‌کنند، برداریم.

Boost-The-Immune-System

ادامه مطلب

مهمترین قوانین تغذیه در زمستان

آذر ۲۳م, ۱۳۹۵

همونطور که با فرا رسیدن فصل سرما، نوع لباسی که می‌پوشیم رو تغییر می‌دهیم،‌ باید در رژیم غذایی خودمون هم بازنگری کنیم و تغییرات ایجاد کنیم. اگر برنامه غذایی ما برای این فصل مناسب باشد،‌ می‌توانیم از بروز سرماخوردگی و آنفلوانزا، تنگی خلق و خو و کدری پوست که معمولاً در این فصل بسیار شایع هستند، جلوگیری کنیم.

Winter-Diet-Tips

ادامه مطلب

چگونه تری‌گلیسرید خون را کاهش بدهیم؟

آذر ۲۰م, ۱۳۹۵

برای کاهش بیماری‌های قلبی – عروقی و کاهش خطر مرگ ناشی از این بیما‌ری‌ها، باید تری‌گلیسرید خون رو در حد طبیعی نگه داریم. بدین منظور باید یکسری نکات ساده رو رعایت کنیم. همین نکات ساده،‌ نتایج درخشانی رو به دنبال دارند که حتی زندگی ما رو نجات خواهند داد.

how_lower_triglyceride ادامه مطلب