مجله سلامتی

اشتباه در نحوه تهیه و مصرف برخی از خوراکی (قسمت دوم)

آوریل 21st, 2018

در پست قبلی مجله سلامتی از نحوه صحیح تهیه و مصرف برخی از مواد غذایی و خوراکی‌ها گفتیم. در این پست چند نمونه دیگر از نکات رو با هم مرور می‌کنیم. برای خواندن قسمت اول این مطلب، بر روی اینجا، کلیک کنید.

Foods-You-Eat-Wrong

ادامه مطلب

اشتباه در نحوه تهیه و مصرف برخی از خوراکی (قسمت اول)

آوریل 17th, 2018

باور کردنی نیست که چطور در تهیه و مصرف برخی از مواد غذایی دچار اشتباه می‌شویم و بعد از عمری هنوز نمی‌دانیم که نحوه صحیح تهیه و استفاده از آنها به چه صورت است. در ادامه مطلب نگاهی به این موضوع می‌اندازیم.

Foods-Eating-Wrong

ادامه مطلب

شربت ذرت با فروکتوز بالا چیست و آیا برای سلامتی مضر است؟

آوریل 10th, 2018

شاید اسم شربت ذرت با فروکتوز بالا به گوشتان خورده باشد. اما آیا می‌دانید که ترکیبات تشکیل‌دهنده آن چیست یا چا اثری بر روی سلامتی دارد؟ در این مطلب می‌خواهیم تمام اطلاعاتی که در این زمینه باید بدانید در اختیار شما قرار بدهیم.

High-Fructose-Corn-Syrup

ادامه مطلب

باورهای غلط درباره آب لیمو

آوریل 7th, 2018

هیچ‌کس منکر فواید آب لیمو برای سلامتی نیست. این نوشیدنی منبع خوب ویتامین C است. به همین دلیل سیستم ایمنی رو تقویت نموده،‌ جذب آهن رو افزایش داده و خطر بروز برخی از سرطان‌ها رو کاهش می‌دهد. به علاوه به بدن آبرسانی نیز می‌کند و به عملکرد دستگاه گوارش نیز کمک می‌نماید. اما آیا تمام ادعاها درباره فواید آب لیمو صحیح هستند. در ادامه مطلب به بررسی پنج نمونه از باورهای غلط درباره آب لیمو می‌پردازیم.

Myths-About-Lemon-Water

ادامه مطلب

باورهای غلط درباره سویا

آوریل 3rd, 2018

شاید شما هم شنیده‌اید که مصرف شیر سویا با بروز سرطان سینه در ارتباط است. اما آیا این موضوع صحت دارد یا شایعه‌ای بیش نیست؟ با هم در این پست نگاهی به این موضوع می‌اندازیم.

Soy-Myths

ادامه مطلب

6 راهکار برای تسکین سوزش سر دل

مارس 31st, 2018

تقریباً همه افراد سوزش سر دل رو در طول زندگی خود بارها تجربه می‌کنند. در این حالت اسید معده از معده به بالا برگشت پیدا کرده و باعث سوزش این ناحیه می‌شود که در اصطلاح به آن رفلاکس اسید معده نیز می‌گویند. دلایل متعددی در بروز این مشکل نقش دارند. مثلاً اضافه‌وزن و چاقی، مصرف برخی داروها مثل مسکن‌، آنتی‌هیستامین، بلوکه‌کننده کانال کلسیم یا داروهای ضد افسردگی، می‌توانند به سوزش سر دل منجر شوند.

Home-Remedies-for-Acid-Reflux

ادامه مطلب

اگر بدانید نوتلا از چه چیز درست شده است، دیگر لب به آن نمی‌زنید

مارس 27th, 2018

شاید شما هم جزء کسانی باشید که علاقه زیادی به نوتلا دارند. بعضی از افراد هیچ روزی رو بدون خوردن نوتلا، چه در وعده صبحانه یا در وعده عصرانه یا هر زمان دیگر،‌ به شب نمی‌رسانند. حتماً دوست ندارید  که این حقیقت تلخ رو بشنوید که نوتلا، علیرغم وجود فندق در آن که قاعدتاً باید سالم باشد، اما برای سلامتی به هیچ‌وجه مفید نیست. شاید باور نکنید که حتی خوردن آبنبات بهتر از خوردن نوتلا است.

Nutella

ادامه مطلب

ایمنی و بهداشت تغذیه در سفرهای نوروزی

مارس 17th, 2018

شاید شما هم جزء کسانی باشید که در ایام نوروز به مسافرت می‌روند. ایمنی تغذیه در سفرهای نوروزی اهمیت زیادی دارد زیرا اگر نکات بهداشتی تغذیه رعایت نشوند، علاوه بر اینکه سلامتی به مخاطره می‌افتد، لذت سفر و سال نو هم از بین می‌رود. با هم در ادامه مطلب، نگاهی به برخی نکات بهداشتی در سفرهای نوروزی می‌اندازیم.

Health-Tips-In-Vacation

ادامه مطلب

روش‌هایی برای طعم‌دهی به قهوه، بدون اضافه کردن شکر

مارس 13th, 2018

تحقیقات نشان می‌دهند که کسانی که به طور منظم و در حد متعادل قهوه می‌نوشند، کمتر در معرض خطر بیماری قلبی، بیماری ریوی، سرطان، دیابت و بیماری کلیوی قرار می‌گیرند. اما اگر با هر بار مصرف قهوه، به آن شکر اضافه کنیم، هم اثرات مفید آن رو در از بین بردن خطر بیماری از بین می‌بریم و هم به اضافه‌وزن ما می‌انجامد. در ادامه مطلب، مواد خوراکی رو به شما معرفی می‌کنیم که با اضافه کردن آنها به قهوه، به جای شکر، قهوه شما خوش‌طعم خواهد شد.

Ways-To-Flavor-Coffee

ادامه مطلب

ماهی سالمون آزاد بهتر است یا ماهی سالمون پرورشی؟

مارس 10th, 2018

ماهی سالمون یکی از بهترین منابع اسیدهای چرب امگا 3 است که فواید بسیار زیادی برای سلامتی دارد، از سلامتی مغز گرفته تا کاهش افسردگی. شاید برای شما هم این سؤال پیش آمده باشد که کدامیک از انواع ماهی، بهتر است؛ آزاد یا پرورشی؟

Wild-Salmon-vs-Raised-Salmon

ادامه مطلب