درد دل‌ها و تجربیات رژیمی من » رژیم غذایی یکا

درد دل‌ها و تجربیات رژیمی من

خوردن مقدار زیادی بستنی در یک شب بدتر است و یا خوردن مقدار کمی بستنی در هر شب؟

آگوست 20th, 2018

آیا برای شما هم سؤال است که کدام مضرتر است؟ خوردن یک سطل بستنی در یک شب و یا خوردن مقادیر بستنی در هر شب. در ادامه مطلب به نتیجه تحقیقات در این زمینه می‌پردازیم.

Too-Much-Ice-Cream

ادامه مطلب

بدترین و مضرترین توصیه‌های رژیمی !

آگوست 16th, 2018

برخی توصیه‌های رژیمی به سرعت مد شده و بر سر زبان‌ها می‌افتند. این در حالیست که خیلی از این توصیه‌ها اساس علمی نداشته و حتی می‌توانند خطرناک باشند. در ادامه مطلب نگاهی به برخی از این توصیه‌های مخرب می‌اندازیم.

the-Worst-Diet-Advice

ادامه مطلب

ایجاد تغییر در آشپزخانه برای کاهش وزن

آگوست 13th, 2018

تنقلات رو دور از چشم نگه دارید

غذاهای چاق‌کننده رو یا اصلاً خریداری نکنید یا اگر هم خریدید جلوی چشم نگذارید. در عوض غذاهای سالم مثل میوه رو در جایی بگذارید که در دیدرس و در دسترس باشند.

بشقاب‌های فانتزی و گران نخرید

ظروف فانتزی باعث می‌شوند که تمایل بیشتری به غذا خوردن پیدا کنیم. اگر هم ظروف فانتزی دارید از آنها برای سرو کردن غذاهای سالم و غیرچاق‌کننده مثل سالاد استفاده کنید تا سبزیجات بیشتری مصرف کرده و اشتهای شما کاهش پیدا کند.

Kitchen-Setup-And-Weight-Loss

ادامه مطلب

آیا تا به حال درباره شیر سوسک شنیده‌اید؟!

آگوست 11th, 2018

سوسک ماده از خود ماده‌ای ترشح می‌کند که در واقع شیر نیست اما مایعی زردرنگ است که از آن برای تغذیه نوزادان خود استفاده می‌کند. این ماده در معده نوزادان به حالت جامد در می‌آید. متخصصان به این نتیجه رسیده‌اند که این ماده یکی از مغذی‌ترین ماده‌ها در کره زمین است. یکی از پرانرژی‌ترین شیرها در بین پستانداران به بوفالو تعلق دارد. جالب است که بدانید شیر سوسک حتی از شیر بافالو هم پرانرژی‌تر است. همچنین حاوی پروتئین و اسیدهای آمینه می‌باشد که برای سلامتی انسان مفیدند.

Cockroach-Milk

ادامه مطلب

خوردن کربوهیدرات در اواخر شب برای کاهش وزن

آگوست 9th, 2018

رژیم‌های غذایی متعددی مد می‌شوند، یکی می‌آید و دیگری می‌رود. از رژیم حذف مصرف کربوهیدرات گرفته (پالئو، کتو) تا مصرف چرخشی کربوهیدرات (مدتی پرکربوهیدرات و بعد کم‌کربوهیدرات). حال یک رژیم جدید بر سر زبان‌ها افتاده است که بر اساس آن به فرد توصیه می‌شود که بیشتر سهم کربوهیدرات روزانه خود رو شب‌ها بخورد تا وزن کم کند. اما این شیوه تا چه حد مفید و مؤثر است؟

Carb-Back-Loading-Trend

ادامه مطلب

آیا کاهش وزن برای افراد کوتاه‌قد سخت‌تر است؟

آگوست 6th, 2018

کاهش وزن کار آسانی نیست. اما برای برخی از افراد سخت‌تر هم هست و این موضوع به یکسری عوامل مثل سن، میزان فعالیت بدنی، هورمون‌ها، وزن شروع، الگوی خواب و قد، بستگی دارد. شاید شنیده باشید که کاهش وزن برای افراد کوتاه‌قد سخت‌تر است و اگر خود شما هم قد بلندی نداشته باشید احتمالاً این موضوع رو به صورت دسته اول تجربه کرده‌اید. اما چرا اینگونه است؟

Weight-Loss-In-Short-People

ادامه مطلب

فریب دادن هورمون‌ها برای وزن کم کردن

آگوست 2nd, 2018

به محض اینکه چشم ما به یک خوراکی خوش آب و رنگ می‌افتد، هورمونی در بدن ما ترشح می‌شود به نان هورمون گرلین که علائم قوی‌ای رو به مغز ما می‌فرستد و ما رو به خوردن خوراکی مورد نظر ترغیب می‌کند. این مورد و عوامل متعدد دیگری در افزایش وزن دخیل هستند. هر قدر که ما سریع‌تر بفهمیم که عامل تحریک‌کننده چاقی ما کدام عامل یا عوامل است، زودتر هم قادر خواهیم بود که مشکل چاقی رو برطرف کنیم.

Trick-Hormones-to-Lose-Weight

ادامه مطلب

جهش در کاهش وزن

جولای 30th, 2018

جاده موفقیت در کاهش وزن، جاده‌ای طولانی و ناهموار است. برای پیمودن این جاده، هیچ میان‌بری وجود ندارد. با این وجود افراد زیادی این جاده رو با موفقیت طی می‌کنند و می‌توان از تجربیات آنها برای سرعت بخشیدن به روند کاهش وزن استفاده کرد. کاهش وزن زمان‌بر است و نیاز به تمرین و شکیبایی دارد. عادات بد قدیمی باید شکسته شده و جای خود رو به عادات جدید و سالم بدهند.

Jump-Up-Weight-Loss

ادامه مطلب

چگونه وزن آب اضافی بدن را از بین ببریم

جولای 26th, 2018

وزن آب یعنی وزنی که در اثر تجمع مایعات در بافت‌های بدن ورم کردن بدن به وجود می‌آید. این آب باید به طور طبیعی از کلیه‌ها دفع شود اما اگر دفع نشود به وزن ما اضافه می‌کند. البته این مشکل معمولاً موقت است و به معنای اضافه‌وزن واقعی نیست. با این حال چون این یک موضوع ناخوشایند است، برای از بین بردن یا کنترل کردن آن راهکارهای زیر رو به شما توصیه می‌کنیم.

Water-Retention-Solvations

ادامه مطلب

عواملی که منجر به احتباس آب در بدن و بالا رفتن وزن می‌شوند

جولای 23rd, 2018

حتماً شنیده‌اید که وقتی که وزن ما در ابتدای برنامه کاهش وزن به سرعت کاهش پیدا می‌کند، در واقع به دلیل از دست دادن آب بدن است و نه چربی اضافی بدن. وقتی هم که دچار توقف وزن می‌شویم این احتمال رو می‌دهیم که آب در بدن ما جمع شده و مانع از کاهش وزن می‌شود. اما وزن آب دقیقا چیست و چرا آب در بدن تجمع پیدا می‌کند؟

Water-Retention-Causes

ادامه مطلب