درد دل‌ها و تجربیات رژیمی من

چرا رژیم کاهش وزن یویو برای بدن مضر است؟

تیر ۱م, ۱۳۹۶

رژیم کاهش وزن یویو یا رژیم چر‌خه‌ای، یعنی یک دوره رژیم بگیریم، بعد رژیم رو رها کنیم و بعد دوباره رژیم بگیریم و این چرخه رو ادامه بدهیم. به این ترتیب، وزن ما مرتب بالا و پایین می‌شود. متأسفانه این شیوه بسیار رایج است و ۱۰% از مردان و ۳۰% از زنان به صورت یویو در حال کاهش و افزایش وزن هستند. در این پست می‌خواهیم درباره برخی از معایب و مضرات کاهش وزن یویو صحبت کنیم.

Yo-Yo-Dieting-Is-Bad-for-You

ادامه مطلب

تفاوت چربی شکم با چربی سایر بخش‌های بدن در چیست؟

خرداد ۲۹م, ۱۳۹۶

دو نوع چربی در ناحیه شکم و پهلو وجود دارد. چربی زیرپوستی که همانطور که از نامش پیداست، دقیقاً در زیر پوست شکم قرار دارد و شما می‌توانید این چربی رو با نیشگون در دست خود بگیرید. اما چربی دیگر، چربی احشایی نام دارد که اطراف اندام‌های داخل شکم رو احاطه کرده است و چون در زیر عضلات شکم جای گرفته است، نمی‌توانید این چربی رو در دست خود بگیرید.

Visceral-Fat

ادامه مطلب

ای کاش دست از این کارها برای کاهش وزن برمی‌داشتید (قسمت دوم)

خرداد ۲۵م, ۱۳۹۶

در پست قبلی درد دلهای رژیمی (که با کلیک بر روی این قسمت، می‌توانید آن را بخوانید)، به شما گفتیم که گاهی با دست خودمان کارهایی می‌کنیم که سد راه تلاش‌های ما برای کاهش وزن می‌شوند و با اینکه از خودمان همت نشان می‌دهیم اما به دلیل یکسری اشتباهات و شایعات که در بین مردم جا افتاده است، به نتیجه دلخواه نمی‌رسیم. در ادامه به یکسری دیگر از اشتباهات رژیمی، اشاره می‌کنیم.

worst-weigh-loss-hacks

ادامه مطلب

ای کاش دست از این کارها برای کاهش وزن برمی‌داشتید (قسمت اول)

خرداد ۲۲م, ۱۳۹۶

اگر واقعاً می‌خواهید وزن کم کنید، روش‌های عجیبی رو که در این پست و پست بعدی درد دلهای رژیمی با شما در میان می‌گذاریم رو به هیچ‌وجه امتحان نکنید. این روش‌ها کاملاً بازدارنده بوده و کمکی به کاهش وزن شما نمی‌کنند. اینها نمونه‌هایی از بدترین توصیه‌های رژیمی هستند که افراد بدون دانستن نتیجه واقعی آنها، اقدام به پیروی از آنها می‌کنند و بعد هم تعجب می‌کنند که چرا با وجود همه تلا‌ش‌ها، وزن کم نمی‌کنند!

Worst_Weight_Hacks

ادامه مطلب

خوردن غذا در دیروقت شب معمولاً باعث افزایش وزن می‌شود. اما اگر واقعاً گرسنه باشیم، چه کنیم؟

خرداد ۱۸م, ۱۳۹۶

در حال خزیدن در تختخواب هستید که ناگهان گرسنگی شعله‌ور می‌شود. حتماً شنیده‌اید که خوردن غذا در دیروقت شب، می‌تواند محیط دور کمر رو افزایش بدهد و کیفیت خواب رو هم پایین می‌آورد. پس باید سعی کنید که فکر غذا رو از سر به‌در کرده و هر طور شده بخوابید. اما یک راه دیگر هم این است که یک میان‌وعده سبک بخورید. درادامه مطلب، چند توصیه در این زمینه به شما ارائه می‌دهیم.

Late-Night-Eating

ادامه مطلب

۸ روش برای کاهش وزن در کسانی که انگیزه کافی ندارند

خرداد ۱۱م, ۱۳۹۶

شما می‌خواهید وزن کم کنید و می‌دانید که برای این کار باید تغییراتی در زندگی خود ایجاد کنید. اما این رو هم می‌‌دانید که برای رسیدن به این هدف باید دست به یکسری فداکاری بزنید  که ممکن است به مذاق شما خوش نیایند. این امر ممکن است که به بی‌انگیزگی بیانجامد. هر قدر هم که بی‌انگیزه باشید، روش‌هایی وجود دارند که می‌توانند به شما در کاهش وزن کمک کنند. در ادامه مطلب، به چند مورد از این روش‌ها اشاره می‌کنیم.

Being-Motivated-to-Lose-Weight

ادامه مطلب

چگونه در ماه رمضان، وزن خود را کم کنیم؟

خرداد ۸م, ۱۳۹۶

مطالعات نشان می‌دهند که بسیاری از افراد به جای اینکه در ماه رمضان،‌ کاهش وزن داشته باشند با افزایش وزن مواجه می‌شوند. اما چرا اینگونه است و چگونه می‌توان از افزایش وزن در این ماه جلوگیری کرده و حتی کاهش وزن داشت؟

Lose-Weight-During-Ramadan

ادامه مطلب

روش‌هایی برای فکر نکردن به غذا

خرداد ۴م, ۱۳۹۶

هوس‌های غذایی اصلاً مقوله راحتی نیستند اما غیرقابل اجتناب هم نیستند. البته اگر هرازگاهی به هوس‌های غذایی خود اجازه قدعلم کردن بدهیم، اشکالی ندارد اما وقتی که تبدیل به هوس‌های همیشگی بشوند، دردسرساز خواهند شد و قطعاً به ما اجازه کاهش وزن نمی‌دهند.

Distractions-to-Get-Ride-of-Cravings

ادامه مطلب

رابطه جالب وزن و دندان‌های شما

خرداد ۱م, ۱۳۹۶

تا همینجا هم دلایل زیادی وجود دارند که ما رو به کاهش محیط دور کمر تشویق می‌کنند. حال می‌خواهیم یک دلیل دیگر رو هم به شما معرفی کنیم که دلایل شما برای کاهش وزن رو بیش از پیش تقویت  می کند. یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که افرادی که به اضافه‌وزن دچار هستند، بیش از افرادی که وزن طبیعی دارند، به مشکلات دهان و دندان دچار می‌شوند و افرادی که چاق هستند، تا ۶ برابر، بیش از سایرین در معرض ابتلا به بیماری‌های جدی لثه قرار می‌گیرند.

ادامه مطلب

۷ علامت که نشان می‌دهند باید غذای بیشتری بخورید تا وزن کم کنید

اردیبهشت ۲۸م, ۱۳۹۶

برخی از افراد نمی‌دانند که برای کاهش وزن نباید مقدار غذای مصرفی خودشان رو به شدت کم کنند زیرا این کار به جای اینکه به کاهش وزن منجر شود، مانع از کاهش وزن‌شان می‌شود. علت این است که بدن ما برای سوزاندن انرژی، به فندک احتیاج دارد و غذایی که می‌خوریم،‌ حکم همین فندک رو دارد. تا زمانی که فندک رو روشن نکرده باشیم، انرژی هم سوزانده نمی‌شود. به عبارتی، غذا،‌ متابولیسم رو به کار می‌اندازد.

Eat-More-To-Lose-Weight

ادامه مطلب