درد دل‌ها و تجربیات رژیمی من

آیا چای چربی‌سوز وجود دارد و آیا اینگونه محصولات، ضرر ندارند؟

ژانویه 22nd, 2018

حتماً بارها با تبلیغات انواع چای چربی‌سوز برخورد کرده‌اید و یا حتی دوستانی دارید که استفاده از این نوشیدنی‌ها رو برای کاهش وزن سریع و بی‌دردسر به شما توصیه می‌کنند. اما آیا این محصولات، حقیقتاً به کاهش وزن کمک می‌کنند؟ با توجه به اینکه تولیدکنندگان مدعی هستند که این محصولات،‌ کاملاً طبیعی و گیاهی هستند، مشتریان اینطور نتیجه‌گیری می‌کنند که اگر هم وزن‌شان کم نشود، حداقل ضرری هم برای‌شان نخواهد داشت. در ادامه این مطلب، می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم.

Fat-Burning-Teas-Myths

ادامه مطلب

5 نشانه اینکه وقت آن رسیده درباره کاهش وزن، جدی باشید

ژانویه 18th, 2018

گفتن اینکه می‌خواهیم وزن کم کنیم، کار ساده‌ای است. همچنین، داشتن رژیم صحیح و رفتن به باشگاه هم در ابتدا راحت به نظر می‌رسد. اما پس از چند هفته، انگیزه ما کاهش پیدا می‌کند و عادات ناسالم قدیم، دوباره خودنمایی می‌کنند. کم‌کم هوس‌های غذایی نیز شروع شده و احساس خستگی و دلزدگی می‌کنیم. روابط اجتماعی ما نیز کمتر می‌شوند زیرا از این می‌ترسیم که در دورهمی‌ها دچار پرخوری شویم. کلاس‌های ورزشی هم دیگر آن جذابیت اولیه رو ندارند. آیا این تجربیات برای شما هم آشنا هستند؟

Serious-About-Weight-Loss

ادامه مطلب

5 عادت صبحگاهی افراد خوش‌اندام

ژانویه 15th, 2018

این قدم‌های ساده رو در صبح بردارید تا کاهش وزن برای‌تان آسان‌تر شده و بدرخشید.

morning-habits-slim-people

ادامه مطلب

وقتی رژیم یویو می‌گیریم، چه اتفاقاتی در بدن ما می‌افتد؟

ژانویه 11th, 2018

برای خیلی از ما پیش آمده است که رژیم کاهش وزن گرفته‌ایم و بعد از مدتی با رها کردن رژیم، وزن ما دوباره به وزن سابق و حتی بیشتر از آن رسیده است. سپس، به سراغ یک رژیم دیگر رفته‌ایم و این داستان همینطور ادامه دارد،‌ بدون اینکه یک بار برای همیشه وزن کم کرده و روی همان وزن دلخواه خود باقی بمانیم. به این شیوه رژیم گرفتن، اصطلاحاً رژیم یویو گفته می‌شود چون دائم در حال بالا و پایین کردن وزن خود هستیم. رژیم یویو، اثراتی بر روی جسم و روح ما باقی می‌گذارد که در ادامه مطلب به آن می‌پردازیم.

yoyo-diet

ادامه مطلب

چگونه هورمون گرسنگی را کنترل کنیم

ژانویه 8th, 2018

مجموعه‌ای از عوامل، گرسنگی، سیری و در نهایت، وزن رو کنترل می‌کنند. این عوامل در همه ابعاد زندگی ما وجود دارند، از کیفیت خواب گرفته تا صفحاتی که در اینستاگرام دنبال می‌کنیم. هورمون‌ها نیز در این بین نقش مهمی دارند، مخصوصاً دو هورمون به نام‌های لپتین و گرلین.

hunger-hormones

ادامه مطلب

مقابله با 9 مانع کاهش وزن (قسمت دوم)

ژانویه 4th, 2018

همانطور که در پست قبلی درد دلهای رژیمی گفتیم (پست قبل رو می‌توانید با کلیک بر روی اینجا بخوانید)، موانعی بر سر راه کاهش وزن ما وجود دارند که بیشتر آنها ذهنی و غیرواقعی هستند. مثلاً زمزمه‌ای در وجود ما است که می‌گوید “می‌دونم که موفق نمی‌شم. چطور فکر کردی که می‌تونی این بار موفق بشی؟” نتیجه این می‌شود که وزن باز هم شروع به بالا رفتن می‌کند و روحیه رو باز هم بدتر می‌کند و انگیزه رو بیش از پیش کاهش می‌دهد. اما زندگی شما نباید چرخه‌ای از ناکامی در کنترل وزن و افسردگی و سرزنش از خود باشد. در ادامه مطلب، چند نمونه دیگر از موانع کاهش وزن رو به شما معرفی می‌کنیم تا با آشنایی با آنها، از افتادن در دام‌شان جلوگیری کنید.

Weight-loss-Barriers

ادامه مطلب

مقابله با 9 مانع کاهش وزن (قسمت اول)

ژانویه 1st, 2018

در ابتدا همه ما به شدت انگیزه داریم. یک روز رو برای شروع مشخص می‌کنیم. یک برنامه‌ریزی عالی می‌کنیم. این بار دیگر مطمئن هستیم که موفق خواهیم شد. مدتی هم حقیقتاً با موفقیت پیش می‌رویم. به برنامه وفادار می‌مانیم و هر روز ورزش می‌کنیم و ترازو هم با ما سر سازگاری دارد. اما طی چند روز یا چند هفته، دیگر آن اراده و دیسیپلین اولیه رو نداریم. چه اتفاقی افتاده است؟ چرا دیگر مثل روزهای اول نیستیم؟ در این پست درد دلهای رژیمی من در پست بعدی درد دلها، از چند مانع رایج در کاهش وزن صحبت می‌کنیم.

Common-Weight-Loss-Barriers

ادامه مطلب

آیا خوردن موز مانع از کاهش وزن می‌شود؟

دسامبر 28th, 2017

همه ما می‌دانیم که خوردن میوه برای سلامتی بسیار مفید است. اما در برخی از رژیم‌های کم‌کربوهیدرات،‌ خوردن موز منع  شده است. خیلی از افراد،‌ نگران میزان قند موجود در موز هستند. با هم در ادامه مطلب،‌ نگاهی به این موضوع می‌اندازیم.

Is-Banana-Bad-for-Weight-Loss

ادامه مطلب

9 خوراکی ضد اشتهای بسیار مفید

دسامبر 25th, 2017

خوراکی‌هایی که در ادامه مطلب به شما معرفی می‌کنیم، به ما کمک می‌کنند تا به طور طبیعی، اشتها رو  کاهش بدهیم و بتوانیم وزن کم کنیم.

Natural-Appetite-Suppressants

ادامه مطلب

پروتئین چگونه باعث افزایش وزن می‌شود؟

دسامبر 21st, 2017

خیلی از افراد از رژیم پر پروتئین استفاده می‌کنند تا وزن کم کنند زیرا پروتئین به کندی هضم شده و مدت بیشتری ما رو سیر نگه می‌دارد. خوردن پروتئین کافی از تحلیل رفتن عضلات در حین کاهش وزن، جلوگیری می‌کند و لذا متابولیسم رو بالا نگه می‌دارد. همچنین، تمرکز بر خوردن پروتئین (مثل گوشت بدون چربی، لبنیات، مغزها، دانه‌ها و حبوبات) باعث می‌شود که کمتر به سراغ غذاهای ناسالم و چاق‌کننده مثل کربوهیدرات تصفیه‌شده برویم.

protein-sabotage-diet

ادامه مطلب