درد دل‌ها و تجربیات رژیمی من

هورمون‌های مؤثر بر چربی‌سوزی

ژوئن 24th, 2019

هورمون گرلین

نام دیگر گرلین، هورمون گرسنگی است. این هورمون پیام گرسنگی رو به مغز می‌فرستد. کمتر غذا خوردن باعث افزایش ترشح گرلین می‌شود. به عبارت دیگر، بدن هرگز خود رو با کمتر غذا خوردن تطبیق نمی‌دهد و دائم پیام گرسنگی می‌فرستد و برای همین با گذشت زمان،‌ کاهش وزن نسبت به اوایل سخت‌تر می‌شود. خوشبختانه با ورزش شدید می‌توان مقدار گرلین رو کاهش داده و به چربی‌سوزی رسید.

Fat-Loss-Hormones

ادامه مطلب

چرا چربی شکمم آب نمی‌شود؟!

ژوئن 20th, 2019

گاهی با همه تلاش‌هایی که می‌کنیم شکم ما آب نمی‌شود و کوچک‌تر نمی‌شود و نمی‌دانیم که اشکال کار در کجاست. در ادامه مطلب به چند دلیل برای کوچک نشدن شکم اشاره می‌کنیم.

Losing-Belly-Fat

ادامه مطلب

چگونه از افزایش وزن مجدد، جلوگیری کنیم

ژوئن 17th, 2019

 وقتی به وزن دلخواه می‌رسیم همیشه این ترس با ما هست که مبادا دوباره دچاره اضافه‌وزن شویم و زحمات‌مان هدر برود. برای بسیاری از افراد که این تجربه رو دارند، حفظ وزن مطلوب، چالش‌برانگیزتر از کاهش وزن است. اما چگونه می‌توان این مرحله چالش‌برانگیز رو نیز با موفقیت پشت سر گذاشت؟

Weight-Maintenance

ادامه مطلب

علائمی که نشان می‌دهند هورمون‌های شما مسئول بزرگی شکم‌تان هستند

ژوئن 13th, 2019

یکی از سخت‌ترین نقاط بدن برای کاهش وزن، دور کمر و شکم است. اما قبل از اینکه خودتان رو با انجام صدها کرانچ و دراز و نشست مشغول کنید، این نکته رو در نظر بگیرید که هر چه سن ما بالاتر می‌رود،‌ به دلیل تغییرات هورمونی که در بدن ما به وجود می‌آید، آب کردن چربی شکم هم به مراتب سخت‌تر می‌شود.

Waistline

ادامه مطلب

آيا آووکادو می‌تواند کلید کاهش وزن باشد؟

ژوئن 10th, 2019

قبل از اینکه از خوردن آووکادوی چرب احساس گناه کنید، بهتر است بدانید که مطالعات جدید نشان می‌دهند که افزودن آووکادو به برنامه غذایی، به کاهش وزن کمک می‌کند.

Weight-Loss-with-Avocados

ادامه مطلب

2 رژیم غذایی که اکثر افراد می‌توانند بدون سختی و تا مدت‌های طولانی ادامه بدهند

ژوئن 3rd, 2019

هر روز یک رژیم جدید مد می‌شود و بر سر زبان‌ها می‌افتد و اغلب هم بسیار وسوسه‌انگیز هستند اما اگر نتوانید در بین انوع رژیم، رژیمی رو انتخاب کنید که بتوان آن رو به صورت طولانی‌مدت و با کمترین زحمت ادامه داد، به احتمال خیلی زیاد مجدداً دچار اضافه‌وزن خواهید شد.

Mediterranean-Diet

ادامه مطلب

چند ساعت بخوابیم تا وزن کم کنیم؟

می 30th, 2019

انقدر که توجه ما برای کاهش وزن به نوع رژیم غذایی و تمرینات ورزشی معطوف است به دیگر عوامل مؤثر بر وزن، مثل خواب، جلب نمی‌شود. اما خواب نقش مهمی در کنترل وزن دارد. با هم در ادامه مطب به این موضوع نگاهی می‌اندازیم.

Weight-Loss-and-Sleep

ادامه مطلب

عادات روزانه که متابولیسم را کاهش می‌دهند (قسمت دوم)

می 23rd, 2019

گاهی با دست خودمان و بدون اینکه قصد و غرضی داشته باشیم،‌ کاهش وزن خود رو خیلی ساده با عادات روزمره خود دچار مشکل می‌کنیم. عاداتی که اصلاً‌شک ما رو برنمی‌انگیزند که مسئول عدم کاهش وزن ما و کندی متابولیسم ما هستند. در پست قبلی درد دلهای رژیمی، درباره برخی از این عادات صحبت کردیم. در ادامه مطلب،‌ با بخش دیگری از این عادات بازدارنده آشنا می‌شوید.

Metabolism

ادامه مطلب

عادات روزانه که متابولیسم را کاهش می‌دهند (قسمت اول)

می 20th, 2019

آخرین کاری که یک فرد مشتاق کاهش وزن ممکن است به ذهنش خطور کند،‌ این است که سد راه خود شده و در کاهش وزن خود کارشکنی کند. بنابراین یکی از مهمترین قدم‌هایی که باید برای کاهش وزن خود بردارید این است که از اشتباهاتی که باعث کند شدن متابولیسم شما می‌شوند،‌ دوری کنید.

Metabolism

ادامه مطلب

آشنایی با رژیم صاف‌کننده شکم

می 16th, 2019

همانطور که از نامش پیداست این رژیم مناسب کسانیست که می‌خواهند در کمترین زمان ممکن شکمی صاف و اندامی زیبا داشته باشند. برعکس رژیم‌های دیگر که شما رو به فرار از چربی تشویق می‌کنند، رژیم صافه‌کننده شکم، شما رو به اضافه کردن چربی به همه وعده‌های غذایی،‌ ترغیب می‌کند.

Flat-Belly-Diet

ادامه مطلب