درد دل‌ها و تجربیات رژیمی من

کاهش وزن سریع

ژوئن 25th, 2018

اضافه‌وزن ما در عرض یک شب و دو شب به دست نیامده است بلکه زمان طولانی سپری شده تا ما دچار اضافه‌وزن شده‌ایم. بنابراین نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که در عرض مدت کوتاهی هم این وزن اضافه رو از دست بدهیم و به تناسب اندام برسیم.

Quick-Weight-Loss-Effects

ادامه مطلب

چالش‌های بعد از کاهش وزن (قسمت دوم)

ژوئن 21st, 2018

همانطور که در پست قبلی درد دلهای رژیمی گفتیم، کاهش وزن یک روی سکه و چالش‌های پس از رسیدن به تناسب اندام، روی دیگر سکه هستند که خیلی از ما از آنها غافل هستیم. در ادامه مطلب به برخی دیگر از این چالش‌ها می‌پردازیم.

After-Weight-Loss-Barriers

ادامه مطلب

چالش‌های بعد از کاهش وزن (قسمت اول)

ژوئن 18th, 2018

به سختی تلاش می‌کنید تا به وزن دلخواه خود برسید اما این پایان خط نیست! هیچ گنجی حتی وقتی که به دست می‌آید، بدون توجه و تلاش، باقی نمی‌ماند و به هدر خواهد رفت. کاهش وزن بدین معنی نیست که دیگر هیچ‌وقت مشکل وزن نخواهیم داشت.

After-Weight-Loss-Challenges

ادامه مطلب

کاهش وزن بدون رژیم گرفتن (قسمت سوم)

ژوئن 14th, 2018

 از قانون 20 ـ 80 استفاده کنید

اکثر ما زمانی دست از غذا می‌کشیم که کاملاً سیر شده باشیم. حال بگذریم از اینکه بعضی‌ها حتی بعد از سیر شدن هم به خوردن ادامه می‌دهند. اما یک قانون رژیمی وجود دارد که می‌گوید، زمانی باید دست از غذا کشید که 80 درصد سیر شده باشیم. یعنی باید 20 درصد کمتر از حد معمول برای خود غذا بکشیم. تحقیقات نشان می‌دهند که این روش،‌ نقش به‌‌سزایی در کاهش وزن دارد.

Dieting-Without-Dieting

ادامه مطلب

کاهش وزن بدون رژیم گرفتن

ژوئن 11th, 2018

پیتزای سالم‌تر بپزید

به جای گوشت از سبزیجات برای تهیه پیتزا استفاده کنید. پنیر پیتزای کم‌چرب بریزید و یا پنیر کمتری به کار ببرید. برای چرب کردن ظرف پخت پیتزا به جای اینکه روغن رو با قاشق بریزید، آن رو بر روی سطح ظرف اسپری کنید.

Ways-to-Lose-Weight

ادامه مطلب

کاهش وزن بدون رژیم گرفتن (قسمت اول)

ژوئن 7th, 2018

برای غذا خوردن خود محدودیت زمان بگذارید

یعنی مثلاً  ساعت خود رو روی 20 دقیقه تنظیم کنید تا پس از گذشت 20 دقیقه از شروع غذا، زنگ بخورد. انقدر باید غذا خوردن خود رو طولانی کنید و به آرمی غذا رو بجوید که 20 دقیقه طول بکشد. وقتی که غذا رو به آرامی می‌جویم، لذت بیشتری از غذا می‌بریم زیرا طعم آن رو بهتر درک می‌کنیم. همچنین بدن فرصت پیدا می‌کند تا هورمون سیری رو ترشح کند. وقتی که در خوردن غذا عجله می‌کنیم، معده ما این فرصت رو پیدا نمی‌کند که به مغز ما پیام سیری برساند و به پرخوری منجر می‌شود.

Lose-Weight-Without-Dieting

ادامه مطلب

دوست دارم هر غذایی دلم خواست بخورم اما چاق می‌شوم

می 31st, 2018

غذا خوردن از لذت‌های بزرگ زندگی است. یعنی جدای از جنبه جسمی و انرژی‌رسانی بدن برای بقا، ما از لحاظ روحی هم به خوردن غذا نیاز داریم. به نظر می‌رسد که رژیم کاهش وزن یعنی دل کندن از این لذت زندگی و چشمپوشی از خوردن غذاهای دلخواه. اما آیا راه حلی وجود دارد که هم بتوان به وزن مطلوب رسید و هم از لذت غذا خوردن محروم نشد؟

Food-Lovers

ادامه مطلب

آیا افزودن سرکه سیب به رژیم غذایی به کاهش وزن کمک می‌ کند؟

می 28th, 2018

حتماً داستان‌های زیادی درباره اثر چربی‌سوزی سرکه سیب و کمک به کاهش وزن شنیده‌اید. اما آیا این داستان‌هاصحت دارند یا شایعاتی بیش نیستند؟ بیایید با هم ببینیم که علم درباره این موضوع چه نظری دارد.

Apple-Cider-Vinegar-For-Weight-Loss

ادامه مطلب

راهکارهای کسانی که در کاهش وزن به موفقیت می‌رسند

می 24th, 2018

برخی از افراد نه از طریق رعایت قوانین طلایی رژیمی، بلکه از طریق رعایت نکردن این قوانین به موفقیت در کاهش وزن می‌رسند. با هم نگاهی به این قوانین رژیمی می‌اندازیم.

Weight-Loss-Rules

ادامه مطلب

آیا رژیم‌ گروه‌های خونی به کاهش وزن کمک می‌کند؟

می 21st, 2018

برخی معتقدند که همانطور که ژن‌های ما بر روی وزن ما تأثیر می‌گذارند، نوع گروه خونی ما هم بر روی فرایندی که در بدن بر روی غذاها صورت می‌گیرد مؤثر بوده و در وزن ما نیز دخالت دارد. مثلاً کسانی که گروه خونی A دارند بیشتر از سایرین در معرض ابتلا به بیماری قلبی‌، سرطان و دیابت قرار می‌گیرند. به همین علت این افراد باید از رژیم غذایی گیاهی پیروی کنند تا سیستم ایمنی آنها تقویت شود. اما رژیم کاهش وزن بر اساس گروه‌های خونی تا چه حد صحت دارد؟

blood-type-diet

ادامه مطلب