درد دل‌ها و تجربیات رژیمی من

چگونه در برابر هوس‌های بی‌جای غذایی از خودمان مقاومت نشان بدهیم؟

دی ۲۷م, ۱۳۹۵

یکی از مشکلاتی که بر راه سلامتی و کاهش وزن ما وجود دارد،‌ هوس‌های غذایی بی‌جا است که نه از روی گرسنگی واقعی،‌ بلکه بنابه دلایل دیگری مثل استرس،‌ ناراحتی،‌اضطراب و حتی بی‌کاری و بی‌حوصلگی، گریبانگیر ما می‌شوند. بدن ما علائم گرسنگی رو ارسال می‌کند، در حالی که در واقع، مسأله، چیزی به غیر از گرسنگی است. برای مقابله با این هوس‌های غذایی چه باید کرد؟

Chewing-Gum-Instead-Of-Snacking

ادامه مطلب

دستور تهیه ۴ اسموتی خوشمزه برای از بین بردن چربی اضافی شکم

دی ۲۳م, ۱۳۹۵

در این پست می‌خواهیم دستور تهیه چند نمونه اسموتی لذیذ و مناسب برای وعده صبحانه رو که به ثابت نگه داشتن قند خون و افزایش چربی‌سوزی در بدن، کمک می‌کنند، به شما معرفی کنیم.

Freshly blended fruit smoothies of various colors and tastes

ادامه مطلب

میان‌برهایی برای کاهش وزن

دی ۲۰م, ۱۳۹۵

هیچ‌کس با اطراق کردن بر روی کاناپه، وزن کم نمی‌کند. اما از سوی دیگر، لازم نیست که روزی ۲ ساعت ورزش سخت انجام بدهیم یا هر روز، فقط و فقط سالاد بخوریم. در ادامه این مطلب، چند میان‌بر آسان برای کاهش وزن رو به شما و به خصوص کسانی که مشغله زیاد دارند، معرفی می‌کنیم.

Easy-Ways-To-Lose-Weight

ادامه مطلب

قدم‌های کوچک و ساده برای کاهش وزن (قسمت دوم)

دی ۱۶م, ۱۳۹۵

آهسته و پیوسته به پیش رفتن، معولاً هم بسیار آسان‌تر است و هم اثری ماندرگارتر نسبت به عجله و تندروی و سختگیری دارد. رژیم‌های سخت، معمولاً پس از مدتی رها می‌شوند چون یک انسان طبیعی، قادر نخواهد بود با چنین برنامه‌هایی که با طبیعت انسان سازگار نیستند، پیش برود. وقتی که تغییرات مثبت رو به تدریج (و نه در عرض یک روز و یک شب) ایجاد می‌کنیم، به مرور به طبیعت دوم ما تبدیل شده و تا آخر عمر با ما همراه خواهد بود، بدون اینکه هیچ سختی بکشیم. درقسمت اول این مطلب، چند راهکار ساده رو به شما معرفی کردیم، در این پست، چند نمونه دیگر رو با شما در میان می‌گذاریم. برای خواندن بخش اول این مطلب، بر روی اینجا، کلیک کنید.

10-Minute-Eating-Rule

ادامه مطلب

قدم‌های کوچک و ساده برای کاهش وزن (قسمت اول)

دی ۱۳م, ۱۳۹۵

اگر هدف ما کاهش وزن ماندگار است، باید رژیم‌های سخت و شدید رو کنار بگذاریم. تحقیقات نشان می‌دهند که قدم‌های کوچک و تدریجی، بهترین و ماندگارترین نتایج رو در کاهش وزن می‌دهند. مثلاً خوردن یک قوطی نوشابه کمتر یا ۵ دقیقه پیاده‌روی بیشتر در هر روز، خیلی مؤثرتر و واقع‌گرایانه‌تر از بسیاری از رژیم‌های کاهش وزن شدید و محدودکننده است.

Record-Your-Food-Consumption

ادامه مطلب

۵۵ نکته مهم که ترازو به ما نمی‌گوید

دی ۹م, ۱۳۹۵

فرض کنید که امروز همان روز به خصوص هفته است که باید خودتان رو وزن کنید. شما مطمئن هستید که به خوبی در این یک هفته،‌ وزن کم کرده‌اید زیرا هم رژیم غذایی رو به خوبی رعایت کرده‌اید و هم ورزش منظم انجام داده‌اید. نفس عمیقی می‌کشید و بر روی ترازو می‌روید. چشم‌های خودتان رو می‌بندید. ضربان قلب شما کمی بالاتر رفته است و حالا موقعی است که می‌خواهید موفقیت خودتان رو جشن بگیرید. اما وقتی که چشم‌ها رو باز می‌کنید، قلب‌تان فشرده می‌شود زیرا نه تنها وزن کم نکرده‌اید،‌ بلکه نیست به هفته گذشته، کمی هم اضافه وزن پیدا کرده‌اید. چه اتفاقی افتاده است؟ مگر چنین چیزی ممکن است؟ معمولاً در چنین مواردی، حس بی‌ارزشی و شکست به سراغ ما می‌آید. انقدر این مسأله غیرقابل باور است که بارها مکان ترازو رو عوض می‌کنیم تا بلکه عدد ترازو عوض شود.

Scale-Doesn't-Define-You

ادامه مطلب

۴ خوراکی که از طریق بهبود خواب، چربی شکم را می‌سوزانند

دی ۶م, ۱۳۹۵

امروزه در رژیم‌های کاهش وزن، صحبت از “کمتر غذا خوردن” نیست بلکه “درست غذا خوردن”، اهمیت زیادی پیدا کرده است. روش‌های کاهش وزن جدید، بر روی این نکته تمرکز دارند که روی گرسنگی طبیعی و ریتم خواب فرد کار کنند تا هوس‌های غذایی رو از بین ببرند، چربی اضافی رو بسوزانند و انرژی مورد نیاز برای فعالیت‌ها رو فراهم کنند.

Foods-Fight-Hunger

ادامه مطلب

چگونه از افزایش وزن در زمستان جلوگیری کنیم

دی ۲م, ۱۳۹۵

برخی از ما در تلاش برای کاهش وزن هستیم و برخی دیگر در تلاش برای اینکه وزن ما از این میزان که هست، بالاتر نرود. در فصل زمستان، به دلیل سردی هوا،‌ تحرک ما کمتر می‌شود و به دلیل پوشیدن لایه‌های حجیم لباس، به تغییرات وزنی خودمان کم‌توجه‌تر می‌شویم. با هم در ادامه مطلب، به بررسی چند نمونه راهکار برای غلبه بر افزایش وزن زمستانی، می‌پردازیم.

Winter-Weight-Loss

ادامه مطلب

و سرانجام اینگونه وزن کم کردم! این قسمت: آدامس دوست داشتنی و کمربندی که عرصه را تنگ می‌کند

آذر ۲۹م, ۱۳۹۵

با سری قسمت‌های “اینگونه وزن کم کردم”، با شما همراه بودیم و چند نمونه از راهکارهای ساده اما بسیار مفید در زمینه کاهش وزن رو با شما در میان گذاشتیم. در این پست، با آخرین بخش از این سری، در خدمت شما هستیم. سعی کنید که تمام پست های مربوط به این مطلب رو مطالعه کنید و تا جایی که می توانید از نکات ذکر شده استفاده کنید تا کاهش وزن برای شما، یک مسیر لذتبخش و آسان باشد.

Plate-Wisely

ادامه مطلب

و سرانجام اینگونه وزن کم کردم! این قسمت: بازی با موبایل و سرمای اتاق

آذر ۲۵م, ۱۳۹۵

تا به اینجا در سری پست‌های “اینگونه وزن کم کردم”، دیدیم که وزن کم کردن، اونقدرها هم سخت نیست و مجموعه‌ای از عوامل کوچک هست که وقتی دست در دست هم می‌دهند، نتایج بزرگی رو به دنبال دارند. با ما در ادامه مطلب با برخی دیگر از نکات ساده رژیمی همراه شوید.

Lower-Thermostat

ادامه مطلب