درد دل‌ها و تجربیات رژیمی من

افزایش وزن ناشی از تجمع آب در بدن چیست و چگونه می‌توان از آن جلوگیری کرد؟ (قسمت دوم)

اردیبهشت ۷م, ۱۳۹۶

همانطور که در پست قبلی درد دلهای رژیمی گفتیم، گاهی افزایش وزن ما، کاذب و در نتیجه تجمع آب در بدن اتفاق می‌افتد. برخی از دلایل تجمع آب رو به شما معرفی کردیم. در این پست، به برخی دیگر از عواملی که منجر به انباشتگی آب در بدن و افزایش وزن می‌شوند، می‌پردازیم. برای خواندن قسمت اول این مطلب، بر روی اینجا، کلیک کنید.

Water-Weight

ادامه مطلب

افزایش وزن ناشی از تجمع آب در بدن چیست و چگونه می‌توان از آن جلوگیری کرد؟ (قسمت اول)

اردیبهشت ۴م, ۱۳۹۶

اگر احساس می‌کنید که شلوار جین شما به طور ناگهانی و غیرمنتظره، تنگ‌تر شده است، احتمالاً به این علت است که در بدن شما، آب اضافی، تجمع کرده است. در ادامه مطلب درباره تجمع آب در بدن، افزایش وزن ناشی از آب و نحوه از بین بردن این آب اضافی، صحبت می‌کنیم.

Water-Retention

ادامه مطلب

آیا همیشه احساس گرسنگی می‌کنید؟ شاید علت این باشد …

فروردین ۳۱م, ۱۳۹۶

همه می‌دانیم که غذاهای شور و پرنمک، باعث تشنگی می‌شوند. اما بر اساس تحقیقات جدید، وقتی که مصرف سدیم بالا می‌رود، در درازمدت، باعث می‌شود که آب کمتری نوشیده شود. اما نکته جالب‌تر اینکه بالا بودن مصرف سدیم، احساس گرسنگی رو هم افزایش می‌دهد. در نتیجه، این احتمال وجود دارد که برنامه غذایی پرنمک، به افزایش وزن منجر شود.

Variety of salt

ادامه مطلب

وقتی که استرس دارید این خوراکی‌ها را بخورید

فروردین ۲۸م, ۱۳۹۶

استرس بخشی از زندگی است و در برخی از افراد به پرخوری منجر می‌شود. ما باید تا حد امکان از استرس رو از بین برده یا کاهش بدهیم و نباید برای سرکوب استرس به خوردن پناه ببریم. اگر هم احساس نیاز به خوردن می‌کنیم، چه بهتر که خوراکی‌های مناسب رو در دسترس داشته باشیم تا هم باعث افزایش وزن ما نشوند و هم استرس رو کاهش بدهند.

What-To-Eat-When-Stressed

ادامه مطلب

سبزیجاتی که بیش از سایر سبزیجات به کاهش وزن کمک می‌کنند

فروردین ۲۴م, ۱۳۹۶

گرچه اکثر سبزیجات مفید هستند و به کاهش وزن، کمک می‌کنند (البته نه همه آنها) اما برخی از سبزیجات نقش مؤثرتری در از بین بردن چربی اضافی بدن دارند که در ادامه مطلب به چند نمونه از آنها اشاره می‌کنیم.

Healthy-Greens-To-Lose-Weight

ادامه مطلب

آیا خوردن صبحانه مشابه در هر روز، به کاهش وزن کمک می‌کند؟

فروردین ۲۱م, ۱۳۹۶

در اینکه صبحانه یکی از مهمترین وعده‌های غذایی است، شکی نیست. همچنین، می‌دانیم که خوردن صبحانه به کاهش وزن کمک می‌کند. پس سؤال این نیست که آیا صبحانه بخوریم یا نخوریم، بلکه باید این پرسش رو بپرسیم که چه صبحانه‌ای بخوریم تا بتوانیم وزن کم کنیم. و اینکه آیا لازم است که صبحانه رو هر روز تغییر بدهیم و یا نیازی به این کار نیست؟

Same-Breakfast-Every-Day

ادامه مطلب

بزرگترین اشتباه در کاهش وزن

فروردین ۱۷م, ۱۳۹۶

اکثر کسانی که در تلاش برای کاهش وزن هستند، با قواعد آن آشنایی دارند. مثلاً می‌دانند که باید سبزیجات بیشتری مصرف کنند یا فعالیت بدنی بیشتری داشته باشند. اما گاهی از اشتباهاتی که ممکن است کاهش وزن آنها رو به تعویق بیاندازد و یا مانع از کاهش وزن‌شان شود، غافل هستند.

Biggest-Diet-Mistake

ادامه مطلب

چرا خلاصی از شر سلولیت انقدر سخت است؟

فروردین ۱۴م, ۱۳۹۶

چرا حتی وقتی که وزن کم می‌کنیم، باز هم نمی‌توانیم از شر سلولیت خلاص شویم و هنوز آثار آن در پوست ما قابل مشاهده است؟ فرقی نمی‌کند که چند بار حرکت ورزشی اسکوآت رو انجام بدهیم یا چند بار از خوردن دسر چشم‌پوشی کنیم، در هر صورت، از بین بردن کامل سلولیت، غیرممکن است.

Why-Is-Cellulite-So-Hard-to-Get-Rid-of

ادامه مطلب

حتی فکرش را هم نکنید که برای کاهش وزن، این ماده غذایی حیاتی را از رژیم خود حذف نمایید

فروردین ۱۰م, ۱۳۹۶

برخی از افراد برای کاهش وزن دست به کارهای عجیبی می‌زنند که البته در نظر خودشان اصلاً عجیب به نظر نمی‌رسد ولی از دید یک فرد کارشناس و مطلع، کاملاً نادرست، غیراصولی و عجیب هستند. یک گروه بسیار مهم از مواد غذایی است که با حذف آن، نه تنها وزن کم نمی‌کنید بلکه اثر معکوس بر کاهش وزن شما می‌گذارد. اما این گروه مهم غذایی چیست؟

Complex-Carbohydrate-For-Weight-Loss

ادامه مطلب

۱۰ روش ساده برای اینکه در سفر هم طبق برنامه کاهش وزن خود پیش بروید

فروردین ۷م, ۱۳۹۶

مگر می‌شود که به سفر رفت و با بازگشت از سفر و پایان ایام نورورزی، دچار اضافه‌وزن نشد؟! اگر به نکاتی که در ادامه مطلب با شما در میان می‌گذاریم، توجه کنید، با مشکل اضافه‌وزن و عذاب وجدان نوروزی، مواجه نخواهید شد.

Lose-Weight-on-Vacation

ادامه مطلب