نکات ورزشی

بهترین زمان برای مصرف کراتین، چه زمانی است؟

تیر ۴م, ۱۳۹۶

کراتین یکی از محبوب‌ترین مکمل‌های ورزشی است. مطالعات زیادی نشان می‌دهند که این مکمل، قدرت و توده عضلانی رو افزایش می‌دهد. اما زمان مناسب برای مصرف کراتین، چه زمانی است؟

Best-Time-to-Take-Creatine

ادامه مطلب

چگونه دویدن به ما کمک می‌کند که وزن کم کنیم

خرداد ۳۱م, ۱۳۹۶

دویدن، یک روش بسیار مفید در کاهش وزن است که علاوه بر کنترل وزن، فواید بیشمار دیگری نیز در سلامتی دارد. البته دویدن انواع مختلفی دارد که در ادامه مطلب به توضیح آنها پرداخته و نقش آن در کاهش وزن رو نیز بررسی می‌کنیم. با دانستن این مطلب، حتماً دویدن رو به بخش مهمی از برنامه کاهش وزن خود تبدیل خواهید نمود.

How-Running-Helps-You-Lose-Weight

ادامه مطلب

ورزش، چیزی بیش از کاهش وزن و زیبایی است

خرداد ۲۸م, ۱۳۹۶

یک دقیقه وقت بگذارید و به این پرسش‌ها خوب فکر کنید: چرا ورزش می‌کنید؟ پس از ورزش چه احساسی دارید؟ آیا هر روز با عذاب به سراغ ورزش می‌روید؟ آیا همیشه به دنبال بهانه برای فرار از ورزش هستید؟ آیا لحظه‌شماری می‌کنید که جلسه ورزشی هر چه زودتر تمام شود؟ یا شاید هم با علاقه منتظر جلسه بعدی ورزش هستید؟ و حتی با اینکه برای‌تان چالش‌برانگیز است از انجام آن لذت می‌برید و از اینکه یک فعالیت سخت رو با موفقیت پشت سر گذاشته‌اید احساس غرور و افتخار می‌کنید و برای چالش بعدی لحظه‌شماری می‌کنید؟

Feeling-Good-With-Exercise

ادامه مطلب

یک حقه جالب برای اینکه عاشق ورزش شوید

خرداد ۲۴م, ۱۳۹۶

اگر با همه آگاهی که از فواید ورزش در زندگی  دارید، هنوز هم رغبتی برای ورزش کردن درخود احساس نمی‌کنید، باید ذهن خودتان رو از ورزش منحرف کنید تا به ورزش علاقه پیدا کرده و ورزش رو شروع کنید. اما این یعنی چه؟ چگونه می‌توان ذهن رو از ورزش منحرف کرد و بعد هم عاشق ورزش شد؟

How-To-Love-Exercise

ادامه مطلب

پیاده‌روی قبل از صرف غذا

خرداد ۲۱م, ۱۳۹۶

پیاده‌روی نیم ساعته در روز، اثر چشمگیری بر کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲، بیماری قلبی، پرفشاری خون و افسردگی دارد (حتی اگر این نیم ساعت رو به سه تا ده دقیقه تقسیم کرده و با فاصله از هم انجام بدهیم). هر قدر که تعداد قدم‌هایی که در روز برمی‌داریم، بیشتر باشد،‌ احتمال اینکه در محدوده وزنی سالم قرار بگیریم هم بیشتر می‌شود. حال اگر دقیقاً‌ قبل از خوردن غذا به پیاده‌روی بپردازیم، چطور؟ این کار چه تأثیری بر اشتها و وزن ما دارد؟

Walking-Before-Meals

ادامه مطلب

چگونه ورزش هوازی، مغز را ترمیم می‌کند

خرداد ۱۷م, ۱۳۹۶

اخیراً گروهی از دانشمندان دانشگاه اوتاوا، شواهد جدیدی رو منتشر کرده‌اند که بر اساس آن، دویدن، مغز رو تقویت می‌کند. این یک خبر بد برای تنبل‌ها و یکجانشین‌ها است اما برای کسانی که به طور منظم می‌دوند، خبر جدیدی نیست زیرا آنها در زندگی خود این اثر ورزش هوازی رو تجربه کرده و با آن آشنایی دارند.

New-Cells-Through-Neurogenesis-By-Aerobic-Exercise

ادامه مطلب

فعالیت های سبک برای افزایش تحرک بدنی در ماه رمضان

خرداد ۱۰م, ۱۳۹۶

برای برخی از ما حتی تصور اینکه در زمان روزه‌داری، ورزش بکنیم هم سخت است، چه برسد به اینکه بخواهیم واقعاً ورزش کنیم. برخی از ما هم که اصلاً در کل سال ورزش نمی‌کنیم و خودمان رو از یک میان‌بر مؤثر و مفید در کاهش وزن سریع،‌ محروم می‌کنیم. حال می‌خواهیم، روش‌های ساده‌ای رو به شما معرفی کنیم که با کمک آنها می‌توانید در ماه رمضان هم فعالیت بدنی داشته باشید و دچار خستگی زیاد و عدم توان برای فعالیت روزانه نشوید.

Work-Out-During-Ramadan

ادامه مطلب

نکات ورزشی مخصوص ماه مبارک رمضان

خرداد ۷م, ۱۳۹۶

مانند هر زمان دیگری از سال، ورزش در ماه رمضان نیز با بایدها و نبایدهایی همراه است. توجه داشته باشید که قبل از اینکه بخواهید به ورزش کردن خود در ماه رمضان ادامه بدهید باید با پزشک نیز مشورت کنید تا مطمئن شوید که شرایط بدنی لازم برای ورزش در ماه رمضان رو دارید.

Working-Out-During-Ramadan

ادامه مطلب

کدام بهتر است: وزنه آزاد یا استفاده از دستگاه بدنسازی؟

خرداد ۳م, ۱۳۹۶

برای انجام یک تمرین قدرتی مؤثر، کدامیک بهتر است؟ وزنه آزاد و دمبل یا انجام تمرین قدرتی با کمک دستگاه‌های بدنسازی؟ کدامیک ما رو زودتر به هدف می‌رساند؟

Free-Weight-vs

ادامه مطلب

اشتباه وحشتناک ورزشی که استخوان‌ها را ضعیف و شکننده می‌کند

اردیبهشت ۳۱م, ۱۳۹۶

همه ما می‌دانیم که ورزش کردن از جهات مختلفی برای سلامتی مفید است. ورزش احساس شادی رو افزایش داده و منجر به کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی می‌شود. همچنین، خواب رو بهبود بخشیده و سطح انرژی بدن برای فعالیت‌ها رو بالا می‌برد و قدرت و انعطاف‌پذیری بدن رو بیشتر می‌کند. ورزش حتی این توان رو دارد که حافظه رو بهبود بخشیده و اعتماد به‌نفس رو در ما افزایش بدهد. با همه این توصیفات، چگونه ممکن است که ورزش به سلامتی ما آسیب برساند؟

Terrible-Workout-Mistake

ادامه مطلب