نکات ورزشی

نکاتی درباره تغذیه قبل از ورزش

دسامبر 9th, 2018

تغذیه صحیح می‌تواند راز موفقیت شما در بهبود کیفیت ورزشی شما باشد. تغذیه مناسب قبل از ورزش باعث می‌شود که از عهده ورزش‌های چالش‌برانگیزتری بربیایید و تغذیه بعد از آن هم به تسریع ترمیم بدن کمک می‌کند. مقدار تغذیه هر فرد مخصوص خود آن فرد است زیرا افراد از نظر وزن بدنی و شدت فعالیت ورزشی با یکدیگر تفاوت دارند.

Pre-Workout-Meal

ادامه مطلب

رازهای کسانی که حتی یک جلسه ورزش را از دست نمی‌دهند

دسامبر 5th, 2018

شاید باور نکنید اما کسانی هستند که جلسات ورزشی‌شان ترک نمی‌شود. این افراد گاهی در برخی از روزها ورزش نمی‌کنند اما این کار آنها از قبل برنامه‌ریزی شده است و علت آن خستگی و عدم علاقه به ورزش نیست. همچنین تعداد دفعات ورزش نکردن آنها زیاد نیست. ورزش به بخش ضروری و همیشگی زندگی آنها بدل شده است و نمی‌توانند بدون آن زندگی کنند. در ادامه مطلب، نکاتی رو با شما در میان می‌گذاریم که به شما کمک می‌کنند تا در ورزش، ثابت‌قدم و علاقمند به آن باشید.

Secret-to-Loving-Exercise

ادامه مطلب

آیا تخم‌مرغ قدرت بدنی را افزایش می‌دهد؟

دسامبر 2nd, 2018

بسیاری از ورزشکاران برای افزایش قدرت بدنی خود از تخم‌مرغ استفاده می‌کنند. حال می‌خواهیم در این پست به بررسی این موضوع بپردازیم که اگر فرد هیچ تغییری در برنامه ورزشی و برنامه غذایی همیشگی خود ایجاد نکند و فقط تخم‌مرغ رو به برنامه غذایی نماید، چه اثری بر وضعیت ورزشی وی می‌گذارد.

Can-Eggs-Make-You-Stronger

ادامه مطلب

انجام روزانه حرکات کششی، چه فوایدی برای بدن دارد؟

نوامبر 28th, 2018

حتماً از زنگ تفریح دوران کودکی به یاد دارید که حرکات کششی باعث تقویت گردش خون و جلوگیری از صدمات ورزشی می‌شود. اما خیلی از ما به دلیل کمبود وقت از انجام حرکات کششی در ورزش شانه خالی می‌کنیم یا ترجیح می‌دهیم که از وقتی که داریم برای انجام ورزش اصلی هوازی یا وزنه زدن استفاده کنیم. اما این کار اشتباه است. حرکات کششی یکی از مهمترین بخش‌های ورزش و غیرقابل اجتناب هستند. در ادامه مطلب به برخی از فواید انجام حرکات کششی اشاره می‌کنیم.

Stretching-Benefits

ادامه مطلب

کشش 10 ثانیه‌ای برای خلاصی از درد ناحیه بالای کمر

نوامبر 11th, 2018

اجداد ما توانایی حرکتی بیشتری نسبت به ما داشتند و با آن انعطاف بدنی قادر به شکار و حمل اجسام بزرگ بودند. اما امروزه اکثر ما با مشکلات حرکتی و عدم انعطاف بدنی مواجه هستیم زیرا دیگر مانند اجداد خود از بدن خود کار نمی‌کشیم و اکثر ساعات روز رو به حالت نشسته سپری می‌کنیم، نشسته پشت میز کار، پشت فرمان اتومبیل، روی مبل در خانه.

Thoracic-Stretch

ادامه مطلب

اثر شگفت‌انگیز ورزش بر روی قدرت بینایی

اکتبر 31st, 2018

همه می‌دانیم که ورزش باعث افزایش طول عمر شده، از اضطراب، استرس و افسردگی جلوگیری می‌‌کند و حتی برای بهبود توان جنسی افراد نیز مفید است. اما این همه فواید ورزش نیست. شاید ندانید که ورزش بر روی سلامتی چشم‌ها و اندازه مغز نیز اثر مفید دارد.

Exercise-Impact-On-Eyesight

ادامه مطلب

چند بار در هفته ورزش کنیم تا سلامتی سرخرگ‌ها حفظ شود

اکتبر 28th, 2018

شاید برای شما هم این سؤال باشد که دقیقاً چقدر باید ورزش کرد تا سرخرگ‌ها که انشعبات حیاتی بدن هستند رو سالم نگه داریم. در ادامه مطلب به این موضوع می‌پردازیم.

Times-You-Should-Exercise-Weekly

ادامه مطلب

چگونه اکسیژ‌‌ن‌رسانی به مغز را افزایش بدهیم

اکتبر 27th, 2018

وجود اکسیژن برای فعالیت مغز، ضروری و حیاتی است. اما اکثر فعالیت‌های روزانه و عادات ما ممکن است که با گردش صحیح خون و رساندن اکسیژن و سایر مواد مغذی ضروری برای مغز و سیستم مغزی- نخاعی، اختلال ایجاد کنند و صاف نگه داشتن ستون فقرات به رساندن اکسیژن بیشتر به مغز کمک می‌کند اما هرگونه بی‌تحرکی و قرار گرفتن طولانی‌مدت در یک حالت می‌تواند در گردش نخاعی مشکل ایجاد کند.

Improve-Brain-Oxygen-Circulation

ادامه مطلب

فواید ورزش تای‌چی

اکتبر 24th, 2018

وقتی صحبت از فعالیت ورزشی با شدت کم و فواید زیاد می‌شود، هیچ ورزشی بهتر از تای‌چی نیست. تمرکز این ورزش رزمی چینی بر روی حرکات جاری برای به حداکثر رساندن فواید جسمی – ذهنی ورزش است. تای‌چی هم برای ورزشکاران حرفه‌ای و هم برای مبتدی‌ها مفید است. در ادامه مطلب به چند نمونه از فواید ورزش تای‌چی می‌پردازیم.

taichi

ادامه مطلب

حرکات کششی پویا که قبل از دویدن باید انجام بدهید

اکتبر 21st, 2018

دویدن متوالی، فشار جدی به بدن وارد می‌کند (هشت برابر وزن بدن، بسته به میزان سرعت دویدن). پس قبل از شروع یک دوی شدید و طولانی باید عضلات و مفاصل رو با انجام حرکات کششی برای دویدن آماده کنیم. گرم کردن بدن قبل از دو، هم از صدمات ورزشی جلوگیری می‌کند و هم جریان خون رو به بافت‌ها افزایش می‌دهد. همچنین دمای هسته بدن رو بالا می‌برد و عضلات و تاندون‌ها رو برای تقویت و پیشرفت بیشتر و بهتر، آماده می‌کند.

Dynamic-Stretches-Before-Running

ادامه مطلب