نکات ورزشی

انتخاب صحیح کفش ورزشی مناسب

آگوست 16th, 2017

پیدا کردن کفش مناسب ورزشی که پای ما در آن راحت باشد، کار ساده‌ای نیست. در ادامه مطلب، با شما از نکاتی که باید در هنگام انتخاب کفش ورزشی رعایت کنید، صحبت می‌کنیم.

Find the Perfect Shoe Fit

ادامه مطلب

کدامیک مهم‌تر است: تناسب یا وزن؟

آگوست 13th, 2017

به نظر شما کدام بهتر است: اینکه چاق اما متناسب باشیم یا اینکه لاغر و نامتناسب باشیم؟ اولین عکس‌العمل اکثر ما به این پرسش این است که چربی اضافی برای سلامتی مضر است، حتی اگر با ورزش منظم همراه باشد. اما آیا این حقیقتاً درست است؟ تحقیقات جدید نشان می‌دهند که اندازه و سایز بدن، شاخص دقیقی برای تخمین میزان سلامتی ما نیست.

Fitness-Matter-More-than-Weight

ادامه مطلب

حرکات کششی برای کاهش سفتی عضلات و تنش

آگوست 9th, 2017

وقتی که مدت زیادی رو در حالت نشسته،‌ به خصوص در پشت میز یا کامپیوتر به سر می‌بریم، باید حتماً زمان‌هایی دست از کار کشیده، بایستیم و حرکات کششی انجام بدهیم. این کار به شما کمک می‌کند تا هوشیاری خود رو بیشتر حفظ کرده و عدم انعطاف و تنش رو از عضلات خود دور کنید. در ادامه مطلب، تعدادی از حرکات کششی مفید رو به شما معرفی می‌کنیم. به یاد داشته باشید که هرگز، نقاطی از بدن رو که به هر دلیلی دچار درد شده‌اند، تحت کشش قرار ندهید.

Seated-Stretching-Routine

ادامه مطلب

دلایل گرفتگی عضلات پا و نحوه درمان آن

آگوست 6th, 2017

وقتی که عضلات پا دچار گرفتگی می‌شوند، با انجام حرکات کششی می‌توان این مشکل رو ضرف مدت چند دقیقه مرتفع کرد. اما اگر می‌خواهید یک راه حل بلندمدت برای این مشکل پیدا کنید، لازم است که ابتدا به دلیل بروز انقباض پی ببرید. توجه داشته باشید که همیشه باید به بدن خود غذای مناسب و نیز استراحت کافی برسانید تا بروز گرفتگی عضلانی رو کمتر و کوتاه‌تر کنید. در ادامه مطلب، برخی از اصلی‌ترین دلایل انقباض عضلات پا رو به شما معرفی می‌کنیم.

Leg-Cramps-Causes

ادامه مطلب

چرا بهتر است که صبح‌ها ورزش کنیم؟

آگوست 2nd, 2017

اگر به دنبال انگیزه بیشتر برای ورزش در صبح هستید، این مطلب رو حتماً بخوانید.

Morning-Workout-Makes-Your-Whole-Day-Better

ادامه مطلب

چرا ورزش قدرتی انقدر مهم، مفید و ضروری برای همه است؟

جولای 26th, 2017

در ذهن خیلی از ما اینگونه جا افتاده است که ورزش قدرتی باعث زمخت شدن هیکل می‌شود. اما واقعیت این است که تمرینات قدرتی، چه با دمبل‌های کم‌وزن و کوچک و چه با وزنه‌های بزرگتر، هم  برای کاهش وزن سریع‌تر و زیبایی اندام مفید هستند و هم به سلامتی ما کمک می‌کنند. واقعیت این است که ورزش قدرتی به این راحتی‌ها باعث زخمت شدن بدن نمی‌شود بلکه به بدن شکل و زیبایی می‌دهد.

Strength-Training-Benefits

ادامه مطلب

چرا در ورزش پلانک و شنای سوئدی به مچ دست خود صدمه می‌زنیم؟

جولای 23rd, 2017

آیا برای‌تان پیش آمده است که انجام ورزش پلانک رو نه به علت فشار به هسته بدن بلکه به دلیل مشکلی که در مچ دست‌هایتان به وجود آمده است، متوقف کنید؟ برخی از حرکات ورزشی، فشار زیادی بر روی ساعد ایجاد می‌کنند. اما کافیست که یکسری راهکارها رو بلد باشیم تا از فشار بی‌مورد و آسیب بدن درحین ورزش جلوگیری کنیم.

Pain-in-Wrists

ادامه مطلب

چرا با اینکه وزنه می‌زنم، عضله‌سازی در بدنم انجام نمی‌شود؟

جولای 19th, 2017

عوامل متعددی در این مسأله دخیل هستند. خوشبختانه اکثر این عوامل تحت کنترل خود شما هستند و می‌توان این مشکل رو برطرف نموده و عضله‌سازی و شکل‌دهی به عضلات رو شروع کرد.

Unsuccesful-In-Building-Muscles

ادامه مطلب

6 نکته که باید درباره عضلات بدن خود بدانید

جولای 16th, 2017

وقتی که صحبت از عضلات می‌شود، ذهن ما به سرعت به یاد عضلات شکم، چهارسر ران، دوسر بازو و سه‌سر بازو می‌افتد اما بدن ما صدها عضله دیگر نیز دارد. عضلات، 30 درصد از وزن بدن یک زن رو تشکیل می‌دهند. هر قدر که عضلات بدن شما بیشتر باشد، انرژی بیشتری می‌سوزانید. گرچه با بالا رفتن سن، عضلات بدن تحلیل می‌روند اما خوشبختانه، می‌توان با ورزش و تغذیه مناسب از این امر جلوگیری کرد یا آن رو به حداقل رساند.

ادامه مطلب

یوگا و مدیتیشن می‌توانند ژن‌های شما را تغییر بدهند

جولای 12th, 2017

مطالعات جدید نشان می‌دهند که یوگا و مدیتیشن نه تنها باعث می‌شوند که احساس بهتری داشته باشید بلکه تغییرات ناشی از استرس رو که منجر به ضعف سلامتی و افسردگی می‌شوند، برعکس می‌کنند.

Vector illustration of a DNA strand in a shape of a human

ادامه مطلب