نکات ورزشی

اشتباهات پس از ورزش که زحمات ورزشی ما را بر باد می‌دهند

اسفند ۸م, ۱۳۹۵

این اشتباهات ممکن است که در کاهش وزن شما کارشکنی کنند و یا باعث آسیب شما در اثر ورزش شوند و باید از انجام آنها پرهیز کنید.

استفاده از نوشیدنی ورزشی

گرچه پس از ورزش باید آبرسانی کافی به بدن صورت گیرد (کاهش حتی ۱٪ از آب بدن بر روی فعالیت ورزشی اثر می‌گذارد) اما معمولاً افراد نیازی به نوشیدن نوشیدنی ورزشی ندارند. این نوشیدنی‌ها، چاق‌کننده هستند. تنها درصورتی نیاز به جایگزینی آب و الکترولیت‌ها است که فرد بیش از یک ساعت فعالیت سنگین انجام داده باشد. بهترین راه برای جلوگیری از کم‌آبی بدن، نوشیدن آب است.

Post-Workout-Mistakes

ادامه مطلب

۴ اشتباه در انجام ورزش پلانک و چگونگی اصلاح آنها

اسفند ۴م, ۱۳۹۵

یکی از دلایلی که مربیان ورزشی به انجام ورزش پلانک تأکید زیاد می‌کنند این است که این ورزش، اثر زیادی بر تناسب اندام دارد. پلانک، هسته بدن، شانه‌ها و بازوها رو تقویت کرده و از دردهای بخش پایینی کمرجلوگیری کرده و نحوه قرارگیری بدن و ستون فقرات رو اصلاح می‌کند. شاید صدها بار پلانک رو انجام داده باشید اما اگر حرکت رو در تمام این دفعات به درستی انجام نداده باشید، آنطور که باید اثر نمی‌کند و حتی می‌تواند به صدمات مچ دست‌ها، گردن، شانه و بخش پایینی کمر منجر شود.

Plank-Mistakes

ادامه مطلب

چند تصور غلط درباره ورزش در فصل زمستان

اسفند ۱م, ۱۳۹۵

برف، یخ و بادهای سوزناک، یک فرد رو که علاقه به ورزش داشته و به طور منظم در حال ورزش است، دچار تزلزل و حتی انصراف از ورزش می‌کند، چه برسد به کسانی که دلبستگی چندانی هم به ورزش ندارند و از هر فرصتی برای فرار از ورزش، استفاده می‌کنند. اگر به باشگاه ورزشی دسترسی ندارید و یا ترجیح می‌دهید که در محیط باز ورزش کنید، سرمای زمستان نباید مانع ادامه ورزش و پیشرفت شما شود.

Winter-Workout-Myths

ادامه مطلب

از اثرات شگفت‌انگیز وزنه‌زدن، چقدر می‌دانید؟

بهمن ۲۷م, ۱۳۹۵

وقتی که صحبت از ورزش می‌شود، بعضی از ما فقط به ورزش هوازی فکر می‌کنیم و وزنه‌زدن رو اصلاً به ذهن خودمان هم راه نمی‌دهیم، غافل از اینکه ورزش قدرتی، نقش کلیدی در کاهش وزن و تناسب اندام دارد. لازم نیست که ورزش هوازی رو ترک کنیم، بلکه می‌توانیم ورزش هوازی و قدرتی رو در ترکیب با هم انجام بدهیم تا در کمترین زمان به زیبایی اندام برسیم. با هم نگاهی به فواید شگفت‌انگیز وزنه‌زدن می‌اندازیم.

Body-Changes-When-Starting-Lifting-Weights

ادامه مطلب

قبل از صبحانه ورزش کنیم و یا بعد از آن؟

بهمن ۲۴م, ۱۳۹۵

برای برخی از افراد (شاید بتوان گفت، خیلی از افراد)، بیدار شدن در ساعت ۶ صبح، به خودی خود، سخت است، چه برسد به اینکه بخواهند ورزش هم بکنند. اما اگر شما اهل ورزش صبحگاهی باشید، حتماً این سؤال در ذهن‌تان ایجاد شده است که آیا بهتر است که صبحانه رو قبل از ورزش میل کنید و یا بعد از آن.

Morning-exercise-on-an-empty-stomach

ادامه مطلب

اگر بفهمید که بطری ورزشی آب، چقدر می‌تواند کثیف باشد، تعجب خواهید کرد!

بهمن ۲۰م, ۱۳۹۵

اگر ورزشکار پابرجایی باشید، حتماً یک بطری مخصوص آب نیز دارید. اما شاید شما هم مثل خیلی افراد دیگر، توجه کافی به بهداشت این وسیله کمکی نداشته باشید. این در حالیست که در زندگی شخصی خود، افراد منضبط و تمیزی هستیم. پس چگونه است که به بهداشت بطری آب خود به قدر کافی توجه نمی‌کنیم؟ آیا از روی تنبلی یا از روی ناآگاهی؟

Sports-Water-Bottle-Hygiene

ادامه مطلب

آیا ورزش‌های موضعی، سلولیت را از بین می‌برند؟

بهمن ۱۷م, ۱۳۹۵

سلولیت رو اکثر خانم‌ها می‌شناسند. پستی‌ها و بلندی‌ها و ناصافی‌های پوست، که ظاهری شبیه پوست پرتقال دارد و به خصوص در ناحیه ران‌ها و باسن، دیده می‌شود. البته ۱۰٪ از مردان هم با مشکل سلولیت مواجه می‌شوند. علت بروز سلولیت، تجمع چربی در زیر پوست است. اما چگونه می‌توان از شر این موجود پلید و کابوس خانم‌ها، خلاص شد؟

Cellulite-Disaster

ادامه مطلب

چرا اگر فقط آخر هفته‌ها ورزش کنیم، اشکالی ندارد

بهمن ۱۳م, ۱۳۹۵

اگر وقت‌تان در تمام طول هفته پر است (گرچه همه ما حتماً روزانه حداقل ۱۰ دقیقه اضافی داریم)، اگر فرصت رفتن به باشگاه رو ندارید و تنها روزهای هفته که امکان اینکه به خودتان برسید، پنجشنبه و جمعه است، باز هم از شما دعوت می‌کنیم که این فرصت آخر هفته رو غنیمت شمرده و ورزش کنید. گاهی عذاب وجدان ورزش نکردن در طول هفته باعث می‌شود که ورزش در یک روز از هفته، به نظرمان بی‌ارزش و بی‌اثر بیاید. اما حقیقت چیز دیگریست.

Weekend-Exercise

ادامه مطلب

حرکات ملایم یوگا که در پشت میز کار هم می‌توان انجام داد

بهمن ۱۰م, ۱۳۹۵

حرکات یوگا از تنوع زیادی برخوردار است و چه ورزشکاران و چه افراد مبتدی می‌توانند به انجام حرکات مختلف یوگا بپردازند. برخی از حرکات یوگا، ملایم و مناسب برای خانم‌های باردار هستند. گاهی بنا به دلایلی مثل محدودیت در حرکت بدن (به هر دلیلی مثل بیماری) و یا به دلیل مشغله زیاد و کار در محیط اداری، فعالیت بدنی ما به شدت کاهش پیدا می‌کند که هم برای سلامتی ما و هم برای تناسب اندام ما، مضر است. حرکات نشسته بر روی صندلی یوگا، در چنین مواردی، بسیار مفید هستند. البته قبل از شروع هر فعالیت ورزشی باید ابتدا با پزشک خود مشورت کنیم که با توجه به شرایط بدنی ما، مشکل‌ساز نباشند.

Seated-Yoga

ادامه مطلب

وقتی که هنوز غوره نشده، می‌خواهیم مویز شویم!

بهمن ۳م, ۱۳۹۵

طبیعت ما انسان‌ها به گونه‌ای است که کم‌صبر هستیم و می‌خواهیم در کمترین زمان ممکن از برنامه رژیمی و ورزشی خودمان نتیجه مطلوب بگیریم. متأسفانه، این مورد یکی از شایع‌ترین اشتباهات ورزشکاران مبتدی است. بعضی از ما فکر می‌کنیم که اگر یک هفته، پشت سر هم، با جدیت و شدت ورزش کنیم، چند کیلوگرم وزن کم خواهیم کرد.

Exercise-Disappointment

ادامه مطلب