نکات ورزشی

دلایل نتیجه نگرفتن از ورزش و نحوه مقابله با آن

دی ۲۶م, ۱۳۹۵

اگر در ورزش، ثابت‌قدم هستید اما مدتی است که نتیجه‌ای از ورزش نمی‌گیرید، احتمالاً به بن‌بست ورزشی دچار شده‌اید. ما در اینجا به شما یاد می‌دهیم که چگونه از این بن‌بست ورزشی خارج شده و از ورزش خود نتیجه مثبت بگیرید.

Workout-Plateau

ادامه مطلب

چگونه از پیاده‌روی برای کاهش وزن استفاده کنیم

دی ۲۲م, ۱۳۹۵

اگر در تلاش برای کاهش وزن هستید، می‌توانید از ساده‌ترین فعالیت ورزشی که همان پیاده‌روی است،‌ کمک بگیرید. پیاده‌روی، آسان، رایگان و بسیار مفید برای سلامتی و کاهش وزن است.

Walking-for-Weight-Loss

ادامه مطلب

ما به چه مقدار آب برای ورزش نیاز داریم؟

دی ۱۹م, ۱۳۹۵

در کنار اکسیژن، بدن ما بیش از هر چیز به آب کافی  نیاز دارد. هر قدر که ورزش بیشتری بکنیم، به آب بیشتری نیز قبل از ورزش، در طول ورزش و بعد از ورزش، نیاز پیدا می‌کنیم. کم‌‌آبی بدن باعث می‌شود که نتیجه کافی از ورزشی که انجام می‌ دهیم، نگیریم و اگر این کم‌آبی وخیم‌ تر شود، سلامت ما رو به خطر می‌اندازد. البته نوشیدن آب بیش از حد در مواقع غیرضروری نیز مشکلاتی رو برای سلامتی  به دنبال دارد و بر روی نتیجه ورزشی ما هم اثر منفی برجای می‌گذارد. حال سؤال این است که ما به میزان آب برای فعالیت ورزشی نیاز داریم و چه زمانی باید به جای آب از نوشیدنی ورزشی استفاده کنیم؟

Drinking-Water-Exercise

ادامه مطلب

وقتی ضرر ورزش هوازی از منفعت آن بیشتر است!

دی ۱۲م, ۱۳۹۵

ورزش‌های هوازی (مثل دو، دوچرخه‌سواری، طناب‌زدن)، برای سلامتی ما مفید هستند و به کاهش وزن نیز کمک می‌کنند. اما مانند هر چیز خوب دیگری که زیاده‌روی در آن مضر است، زیاده‌روی در ورزش هوازی هم عواقبی رو به دنبال دارد. اما منظور از زیاده‌روی در ورزش هوازی چیست؟

Exhausted runner (male), lying on track

ادامه مطلب

۸ حرکت کششی که باید هر روز صبح انجام بدهید

دی ۸م, ۱۳۹۵

یکی از بهترین راه‌ها برای شروع روز، این است که حرکات کششی و تنفس صحیح انجام بدهیم. وقتی که حرکات کششی عمیق انجام می‌دهیم، بدن ما گرم می‌شود. بنابراین، بهترین زمان برای انجام این حرکات، در هنگام صبح یا پس از دوش آب گرم است. اگر پس از بیدار شدن از خواب، بدن خودتان رو تحت کشش قرار می‌دهید، حرکات رو با ملایمت بیشتری انجام بدهید. در اینجا، ۸ حرکت کششی مخصوص صبح رو که فقط ۷ دقیقه از وقت شما رو می‌گیرند، به شما معرفی می‌کنیم.

Morning-Stretch

ادامه مطلب

انتخاب کفش مناسب برای دویدن

دی ۵م, ۱۳۹۵

دویدن به تنها وسیله مهمی که نیاز دارد، یک جفت کفش مناسب است. اگر کفشی که در هنگام ورزش دو به پا می‌کنیم، مناسب نباشد و برای ورزش دو طراحی نشده باشد، می‌تواند به صدمه منجر شود و نه تنها برای کف پا مشکل‌ساز خواهد شد، بلکه به قوزک پا، زانو، کپل، ناحیه پایینی کمر و حتی شانه‌ها نیز آسیب وارد خواهد کرد. و اما برای انتخاب یک کفش ورزشی خوب و مناسب برای ورزش دو:

Running-Shoes

ادامه مطلب

چگونه پیاده‌روی خود را به دویدن تبدیل کنیم

دی ۱م, ۱۳۹۵

پیاده‌روی، وقتی که به صورت مستمر و منظم انجام شود، دیگر به اندازه کافی چالش‌برانگیز نیست و زمانی می‌رسد که باید تغییراتی در پیاده‌روی خود ایجاد کنیم تا از فعالیت خود نتیجه بگیریم. قدم بعدی ما برای ایجاد چالش، می‌تواند تبدیل پیاده‌روی به ورزش دو باشد. برخی از افراد تصور می‌کنند که ورزش دو به آرتروز زانو و کپل‌ها منجر می‌شود. اما مطالعات نشان می‌دهند که دویدن، استخوان‌ها و مفاصل رو تقویت می‌کند.

Running-Program

ادامه مطلب

عادات غلط در باشگاه ورزشی

آذر ۲۸م, ۱۳۹۵

برخی از اشتباهاتی که در باشگاه مرتکب می‌شویم، هم برای خود ما و هم برای سایر افرادی که از امکانات باشگاه استفاده می‌کنند، دردسرساز شده و در ورزش ما تأخیر ایجاد می‌کنند. با هم نگاهی به چند نمونه از این اشتباهات می‌اندازیم.

Annoying_Habits_Gym

ادامه مطلب

آیا در اثر ورزش،‌ دچار سردرد می‌شوید؟

آذر ۲۴م, ۱۳۹۵

شاید برای شما هم پیش آمده است که پس از یک جلسه ورزشی موفقیت‌آمیز،‌ دچار سردرد بشوید. این سردرد، یا در حین تمرین و یا پس از آن،‌ ایجاد می‌شود. فعالیت‌هایی مثل دویدن، پاروزدن، تنیس، شنا و وزنه‌برداری، از جمله شایع‌ترین ورزش‌ها هستند که با سردرد توأم می‌شوند. از هر ۱۰۰ ورزشکار،‌ حداقل یک نفر با چنین تجربه‌ای برخورد می‌کند. متأسفانه،‌ مطالعات گسترده‌ای برای جلوگیری از این نوع سردرد،‌ صورت نگرفته است اما ما برحسب تجربه، چند راهکار رو در ادامه این مطلب،‌ به شما معرفی می‌کنیم.

Headache-After-Exercise

ادامه مطلب

و سرانجام اینگونه وزن کم کردم! این قسمت: موسیقی و باشگاه خانگی

آذر ۲۱م, ۱۳۹۵

ما از هر فرصتی برای فرار از ورزش استفاده می‌کنیم چون فکر می‌کنیم که ورزش کردن، حتماً باید یک ساعت خیلی مشخص و دیسیپلین خاصی داشته باشد. البته هیچ‌کس منکر این نیست که هر قدر که نظم و برنامه‌ریزی ما بهتر باشد، سریع‌تر به هدف می‌رسیم اما اگر از هر فرصت غیربرنامه‌ریزی شده‌ای برای ورزش استفاده کنیم، در حقیقت، چند قدم اساسی برای رسیدن به هدف،‌ نزدیک‌تر شده‌ایم. پس نباید، خیلی درگیر اصول و برنامه دقیق باشیم. چون در این صورت، خیلی از فرصت‌ها رو از دست می‌دهیم.

workout-playlist

ادامه مطلب