نکات ورزشی

ورزش‌هایی برای تقویت ریه‌ها و دستگاه تنفسی

آوریل 18th, 2018

هیچ مدرک علمی دال بر رشد ریه‌ها در اثر ورزش وجود ندارد اما با کمک برخی از ورزش‌ها می‌توان بافت‌های احاطه‌کننده ریه‌ها رو بازسازی و از تنگی نفس جلوگیری کرد. با هم در ادامه مطلب نگاهی به این ورزش‌ها می‌اندازیم.

Lung-Exercises

ادامه مطلب

5 حرکت ورزشی که می‌توانید با کمک نیمکت انجام بدهید

آوریل 15th, 2018

حال که در بهترین زمان از سال با آب و هوای شگفت‌انگیز قرار گرفته‌ایم، هیچ دلیلی ندارد که ورزش در محیط زیبای طبیعی و بیرون از محیط بسته رو از دست بدهیم. کافیست که به پارک محل مراجعه کرده و از نیمکت‌ها یا سکوها و پله‌های پارک برای ورزش استفاده کنیم. این کار باعث می‌شود که علاوه بر افزایش انرژی و نشاط برای فعالیت‌های روزانه، استرس رو هم با تنفس هوای تازه از خود دور کنیم.

Bench-Exercises

ادامه مطلب

راه حل کاملاً طبیعی برای رفع میگرن

آوریل 11th, 2018

اگر شما هم مانند خیلی‌های دیگر تجربه میگرن رو دارید، حتماً می‌دانید که هیچ راه‌کار دائم و داروی خاصی برای رفع میگرن وجود ندارد. بنابراین باید علاج واقعه قبل از وقوع کرد. یعنی باید قبل از اینکه سردرد میگرنی فرصت خودی نشان دادن پیدا کند، جلویش گرفته شود. تحقیقات جدید نشان می‌دهند که ورزش یوگا می‌تواند در این زمینه به ما کمک کند.

Yoga-And-Migraine

ادامه مطلب

اگر هر روز مدت زمان بیشتری بایستیم، چقدر وزن کم می‌کنیم؟

آوریل 8th, 2018

جای تعجب نیست که ایستادن به انرژی‌سوزی بیشتر منجر می‌شود و کسانی که مدت بیشتری از روز رو به ایستادن و راه رفتن می‌پردازند، کمتر از کسانی که ساعات طولانی از روز رو یکجانشین هستند، در معرض اضافه‌وزن و چاقی قرار می‌گیرند.

Standing-More-Every-Day

ادامه مطلب

انتخاب میان‌وعده مناسب برای قبل از ورزش (قسمت دوم)

آوریل 4th, 2018

همانطور که در پست قبلی نکاتی ورزشی که می‌توانید آن رو با کلیک بر روی اینجا بخوانید، گفتیم، برای خیلی از افراد این یک سؤال همیشگی و مهم است که قبل از ورزش باید چه نوع میان‌وعده‌ای مصرف کرد. در ادامه این مطلب به چند نکته دیگر در این زمینه اشاره می‌کنیم.

Pre-Workout-Snack

ادامه مطلب

انتخاب میان‌وعده مناسب برای قبل از ورزش (قسمت اول)

مارس 28th, 2018

برخی از افراد معتقدند که باید قبل از ورزش یک مشت بادام زمینی خورد. اما برخی دیگر از میلک‌شیک استفاده می‌کنند. هر میان‌وعده قبل از ورزشی که برای یک فرد مناسب است، لزوماً برای فرد دیگر مناسب نیست. ممکن است این سؤال براش ما هم پیش آمده باشد که باید چه نوع میان‌وعده‌ای قبل از ورزش مصرف کنید و از کجا بفهمید که بدن شما به چه نوع غذایی نیاز دارد. در ادامه مطلب درباره این موضوع صحبت می‌کینم.

Pre-Exercise-Snacking

ادامه مطلب

میان‌برهایی برای تناسب اندام در مدت زمان کوتاه‌تر

مارس 25th, 2018

تناسب اندام، لزوماً به معنای سخت ورزش کردن نیست بلکه یعنی ورزش هوشمندانه انجام دادن. همه ما می‌دانیم که در واقع، میان‌بری برای تناسب اندام وجود ندارد و این امر به تلاش،‌ اراده و زمان نیاز دارد. اما گاهی نیز باید دست نگه داشته و از خود بپرسید که آیا ورزشی که انجام می‌دهید، هوشمندانه است یا فقط سخت است؟ هیچ‌کس دوست ندارد که عرقی که برای ورزش می‌ریزد، کم‌اثر باشد. همه می‌خواهند بیشترین نتیجه رو از ورزش خود بگیرند.

Exercise-Shortcuts

ادامه مطلب

ورزش در ایام نوروز و سفرهای نوروزی

مارس 17th, 2018

خیلی از  ما در طول سال ورزش می‌کنیم اما به ایام تعطیلات و نوروز که می‌رسد، بنا به دلایل مختلف مثل رفتن به سفر یا استراحت یا عدم فرصت کافی به دلیل دید و بازدید نوروزی،‌ از ورزش غافل می‌شویم. در ادامه مطلب می‌خواهیم درباره روش‌های ادامه ورزش در تعطیلات با شما صحبت کنیم.

Exercise-In-Vacation

ادامه مطلب

ورزش‌هایی برای سفت کرن بازو

مارس 14th, 2018

برای انجام بسیاری از ورزش‌ها مثل ورزش پلانک، باید شانه‌ها و بازوی قوی داشته باشیم. اگر شانه‌ها استحکام کافی نداشته باشند، انجام اکثر ورزش‌های قدرتی با مشکل مواجه شده و فرم صحیح حرکت که لازمه به ثمر نشستن ورزش است، رعایت نمی‌شود.

Arm-Exercises

ادامه مطلب

قبل از وزنه زدن، این ورزش را انجام بدهید

مارس 11th, 2018

حتی اگر هر روز اهل ورزش کردن باشید باز هم ممکن است جزء کسانی باشید که سایر ساعات روز خود رو پشت‌میزنشین و بی‌تحرک هستند. نتیجه این شیوه زندگی، کوتاه شدن و خمیدگی کپل‌ها، انحنای کمر، افتادگی شانه‌ها و محدودیت حرکت باسن و هسته بدن است. در نتیجه وقتی که فعالیت  ورزشی روزانه خود رو انجام می‌دهید، و به خصوص اگر وزنه می‌زنید، احتمال صدمه ورزشی بیشتر شده و اثرات مفید ورزشی که انجام می‌دهید نیز کمتر می‌شود.

children dream

ادامه مطلب