نکات ورزشی

4 علامت که نشان می‌دهند به هدف ورزشی خود نخواهید رسید

ژوئن 24th, 2018

هیچ‌کس دوست ندارد که شکست بخورد. وقتی که یک برنامه ورزشی رو شروع می‌کنیم، امید ما به این است که از تلاش سخت خود نتیجه بگیریم و با همین امید سعی می‌کنیم که تا آخر خط به تلاش ادامه می‌دهیم. اما مشکل اینجاست که بسیاری از افراد ورزش رو شروع می‌کنند اما فقط تعداد کمی از آنها به ورزش ادامه می‌دهند و آن رو در نیمه رها نمی‌کنند. اما چرا؟

Exercise-Sabogating-Mistakes

ادامه مطلب

ورزش‌های باسن برای از بین بردن درد ناحیه پایینی کمر

ژوئن 20th, 2018

نشستن طولانی‌مدت به باسن فشار می‌آورد. عدم فعالیت عضلات باسن در اثر یکجانشینی باعث می‌شود که به مرور زمان ضعیف شوند. بدن برای جبران این موضوع به سراغ عضلات قوی‌تر و نزدیک به این ناحیه یعنی عضلات بخش پایینی کمر و اطراف زانو می‌رود تا از آویزان شدن بدن ما جلوگیری کند. این فشار اضافی بر این بخش‌ها باعث آسیب آنها می‌شود. ورزش‌های باسن که در ادامه مطلب به شما معرفی می‌کنیم، تنها چند دقیقه از وقت روزانه شما رو می‌گیرند اما کمک بزرگی به از بین بردن درد کمر می‌کنند.

Butt-Exercises-For-Lower-Back-Pain

ادامه مطلب

5 حرکت کششی برای از بین بردن درد ناحیه پایینی کمر

ژوئن 17th, 2018

وقتی که دچار درد کمر می‌شویم، معمولاً تنها راه چاره رو دراز کشیدن و استراحت می‌دانیم. تحقیقات نشان می‌دهند که انجام ورزش‌های تقویت‌کننده هسته بدن، ورزش‌های هوازی و قدرتی، بهترین راه برای تسکین یا کاهش دردهای کمر است.

Stretches-To-Ease-Lower-Back-Pain

ادامه مطلب

الکترولیت‌ها چه هستند و چرا به آنها نیاز داریم؟

ژوئن 13th, 2018

امروزه استفاده از نوشیدنی‌های ورزشی، تنها یکی از تعداد بیشماری روش برای حفظ دخایر الکترولیتی بدن است و مکمل‌های الکترولیتی در قالب‌های مختلفی مثل قرص، آدامس، ژله و … نیز یافت می‌شوند. اما الکترولیت‌ها دقیقاً چه هستند و چرا به آنها نیاز داریم؟

What-Are-Electrolytes

ادامه مطلب

از زیاده‌روی در ورزش تا اثر پیاده‌روی

ژوئن 10th, 2018

آیا هرقدر که بیشتر ورزش کنیم، بهتر است؟

تحقیقات نشان می‌دهند که کسانی که بیش از حد ورزش می‌کنند ممکن است که نه تنها سودی از ورزش نبرند بلکه ورزش برای آنها به برعکس عمل کند. بهترین شدت و میزان ورزش برای حفظ سلامتی این است که ورزش رو با شدت و سرعت ملایم شروع کنید و مدت آن هم سه بار در هفته و هر بار یک ساعت باشد و بعد به مرور بر شدت و مدت آن بیفزایید.

Fitness-Tracker

ادامه مطلب

از کمربند لاغری تا ورزش در مبتلایان به آرتریت روماتوئید

ژوئن 3rd, 2018

آیا کمربند لاغری، شکم رو آب می‌کند؟

حتماً در تبلیغات تلویزیونی بارها دیده‌اید که کمربندهای لاغری رو وسیله جادویی برای کاهش وزن، به خصوص در ناحیه شکم معرفی می‌کنند. اما واقعیت این است که این تجهیزات، نه تنها به کاهش چربی بدن کمک نمی‌کنند بلکه می‌توانند خطرناک هم باشند. معمولاً از مشتری‌ها خواسته می‌شود که از این کمربندها درحین ورزش استفاده کنند. این امر باعث می‌شود که فرد نتواند عضلات شکم رو به شکل صحیحی در ورزش به کار بگیرد.

Fitness-Myths

ادامه مطلب

از کم‌آبی بدن در ورزش تا ورزش یک ساعته

می 30th, 2018

آیا باید قبل و بعد از ورزش به مقدار زیاد آب نوشید ؟

برخی از افراد انقدر از کم‌آبی در اثر ورزش واهمه  دارند که به بیش از حد نوشیدن آب روی می‌آورند. وقتی که مایعات بیش از حد مصرف شود، سدیم بدن کاهش پیدا می‌کند و علائمی مشابه با کم‌آبی (مثل حالت تهوع، گیجی و سردرد) در فرد به وجود می‌آید. حتی ممکن است که فرد در طول ورزش انقدر دچار کاهش سدیم خون (EAH) شود که سلول‌ها مغزی وی متورم شده و به بی‌هوشی و حتی مرگ ختم شود. برای جلوگیری از این مشکل کشنده، حتماً به علائم بدن خود دقت کنید. بهترین علامت برای اینکه بفهمید که به نوشیدن مایعات نیاز دارید یا خیر، توجه به تشنگی است. یعنی اگر احساس تشنگی کردید بدین معنی است که به آب نیاز دارید. در غیر اینصورت نیازی به نوشیدن آب زیاد نیست.

Fitness-Myths0

ادامه مطلب

ابهامات ورزشی در دوران بارداری

می 27th, 2018

ورزش در دوران بارداری به وضع حمل  راحت‌تر کمک می‌کند، مشروط بر اینکه زیر نظر یک مربی متخصص در این زمینه انجام شود و یکسری نکات ایمنی رعایت شوند. در ادامه مطلب به برخی ابهامات در زمینه ورزش در دوران بارداری می‌پردازیم.

Pregnancy-Exercises

ادامه مطلب

از اثر دوچرخه‌سواری بر توان باروری تا استفاده از وزنه در ورزش هوازی

می 23rd, 2018

آیا دوچرخه‌سواری باعث ناباروری می‌شود؟

حتی کسانی هم که در هفته هشت ساعت و نیم دوچرخه‌سواری می‌کنند، دچار چنین مشکلی نمی‌شوند. دوچرخه‌سواری، انرژی زیادی می‌سوزاند و سلامتی قلب و عروق رو افزایش می‌دهد. متأسفانه ارتباط‌هایی نیز بین دوچرخه‌سواری در مردان بالای 50 سال که در هفته بیش از هشت ساعت و نیم به این ورزش می‌پردازند و بروز سرطان پروستات، پیدا شده است اما فواید دوچرخه‌سواری انقدر زیاد هستند که چشمپوشی از انجام آن کار اشتباهی است و به خطرات آن می‌چربد.

Cycling-Myths

ادامه مطلب

از نیاز به پروتئین در رژیم غذایی ورزشی تا اثر دویدن بر زانوها

می 20th, 2018

آیا ورزشکاران به پروتئین بیشتری در برنامه غذایی خود نیاز دارند؟

اگر منبع پروتئین مصرفی از گوشت باشد، فرد نیازی به پروتئین به شکل‌های دیگر ندارد. در واقع اکثر ورزشکاران معمولاً بیش از نیاز خود پروتئین مصرف می‌کنند. این امر به بیماری‌های قلبی و افزایش وزن منجر می‌شود زیرا منابع غذایی گوشت قرمز علاوه بر پروتئین، چربی اشباع زیادی هم دارند. به علاوه، نیاز بدن به پروتئین، محدود است ولی اکثر افراد ورزشکار، بیش از این میزان به بدن خود پروتئین می‌رسانند. در هر وعده غذایی 60 تا 90 گرم گوشت بدون چربی، ماکیان یا ماهی و یا نصف فنجان لوبیای پخته مصرف کنید تا زیاده‌روی نکرده باشید.

knee-pain

ادامه مطلب