نکات ورزشی

ورزش، یکی از بهترین راهکارها برای جلوگیری از کاهش حافظه

ژانویه 21st, 2018

شاید از ویتامین‌های تقویت‌کننده مغز استفاده می‌کنید یا شاید از غذاهای مناسب برای سلامت مغز کمک می‌گیرید. اما تحقیقات نشان می‌دهند که یک راهکار وجود دارد که از همه روش‌های دیگر برای حفظ توان مغزی و ذهنی،‌ کاربردی‌تر و مؤثرتر است.

Exercise-to-Ward-Off-Memory-Loss

ادامه مطلب

5 حرکت ورزشی برای تقویت عضلات هسته بدن

ژانویه 17th, 2018

حرکات ورزشی که در ادامه مطلب به شما معرفی می‌کنیم، عضلات شکم رو تراشیده و خطر آسیب ورزشی رو نیز به کمترین میزان می‌رسانند. برای انجام کارهای روزانه مثل حمل وسایل، دویدن به دنبال فرزندان و حتی خارج شدن از وسیله نقلیه، نیاز به تقویت و حفظ تعادل هسته بدن داریم.

Balance-Exercises-For-Core-Muscles

ادامه مطلب

پس از ورزش از این محصول آرایشی استفاده نکنید

ژانویه 14th, 2018

برخی از افراد پس از پایان جلسه ورزشی از محصولات آرایشی و زیبایی استفاده می‌کنند. استفاده از یکی از این محصولات، به پوست صدمه می‌زند و بهتر است که از استفاده از آن، بلافاصله بعد از ورزش، اجتناب شود.

Avoid-This-Product-After-Workout

ادامه مطلب

طناب زدن به مدت دو هفته چه اثراتی بر روی بدن می‌گذارد؟

ژانویه 10th, 2018

طناب یک وسیله ارزان و قابل حمل است که جای زیادی رو هم اشغال نمی‌کند. جالب اینجاست که با وجود تمام مزایایی که طناب دارد،‌ کمتر کسی از آن برای ورزش استفاده می‌کند. در ادامه مطلب، نگاهی می‌اندازیم به فواید طناب زدن و اثراتی که با دوهفته استفاده از آن در ما ایجاد می‌شود.

jumping-rope ادامه مطلب

یک حرکت ورزشی با دمبل که متابولیسم را به شدت افزایش می‌دهد

ژانویه 7th, 2018

کار کردن بر روی گروه‌های عضلانی جداگانه، گرچه متابولیسم رو افزایش می‌دهد اما اگر می‌خواهید از زمانی که صرف ورزش می‌کنید، بیشترین نتیجه رو بگیرید، بهتر است که چندین گروه عضلانی رو همزمان به کار بگیرید تا متابولیسم با شدت بیشتری افزایش پیدا کند. حرکتی که در ادامه مطلب به آن می‌پردازیم رو می‌توانید در منزل خود هم انجام بدهید و گروه زیادی ازعضلات رو به فعالیت وادارکنید.

One-Effective-Dumbbell-Workout

ادامه مطلب

ورزش‌هایی برای از بین بردن چربی اضافی ران

ژانویه 3rd, 2018

نابرده رنج، گنج میسر نمی‌شود. اگر می‌خواهید ران‌های خوش‌ترکیبی داشته باشید، باید ورزش‌های صحیحی رو انتخاب کنید که عضلات این بخش از بدن رو محکم و تقویت می‌کنند. ورزش‌هایی که در ادامه مطلب به شما معرفی می‌کنیم، بخش داخلی و خارجی ران‌ها رو هدف قرار می‌دهند.

Lose-Thigh-Fat

ادامه مطلب

حرکات کششی مخصوص پایین‌تنه

دسامبر 31st, 2017

در پست قبلی نکات ورزشی که با کلیک بر روی اینجا می‌توانید آن را بخوانید، درباره حرکات کششی مخصوص بالاتنه صحبت کردیم. در این پست می‌خواهیم چند نمونه از حرکات کششی مخصوص پایین‌تنه رو به شما معرفی کنیم.

Lower-Body-Stretches

ادامه مطلب

حرکات کششی مخصوص بالاتنه

دسامبر 27th, 2017

در پست قبلی نکات ورزشی که با کلیک بر روی اینجا  می‌توانید آن را بخوانید، درباره حرکات کششی مخصوص هسته بدن صحبت کردیم. در این پست می‌خواهیم چند نمونه از حرکات کششی مخصوص بالاتنه رو به شما معرفی کنیم.

Upper-Body-Stretches

ادامه مطلب

حرکات کششی عمیق مخصوص هسته بدن

دسامبر 24th, 2017

این حرکات مانند معجزه، دردهای بالاتنه، پایین‌تنه و هسته بدن رو از بین می‌برند. با بهبود نحوه قرارگیری بدن و انجام ورزش‌های مناسب،‌ خواهید توانست حتی با بالا رفتن سن هم از مفاصل خود محافظت کنید. سال‌ها اعمال فشار نامناسب بر روی دیسک‌های نرم بین مهره‌ها و بافت‌های اطراف مفاصل، باعث می‌شود که انعطاف‌پذیری خود رو با بالا رفتن سن از دست بدهند. حرکات کششی مناسب، جریان خون رو به عضلات و تاندون‌ها افزایش داده و درد این نواحی رو برطرف می‌کنند. این حرکات ساده رو می‌توانید در هر جایی و با کمترین تجهیزات انجام بدهید. این مطلب رو در سه قسمت (کشش هسته بدن،‌ کشش بالاتنه، کشش پایین‌تنه) به شما ارائه می کنیم.

Core-Stretches

ادامه مطلب

ایجاد تنوع در ورزش پلانک برای تقویت بیشتر هسته بدن

دسامبر 20th, 2017

پلانک، یک ورزش عالی برای خوش‌تراش کردن بدن است اما شما می‌توانید با ایجاد تغییراتی ساده، پلانک رو از اینی که هست، چالش‌برانگیزتر کنید. برای این کار به هیچ وسیله فانتزی و گران هم نیاز ندارید. کافیست که یک وزنه نیم تا 1/5 کیلوگرمی داشته باشید و یا یک توپ ورزشی کوچک داشته باشید. وزنه باید سبک باشد تا مطمئن شوید که در حین انجام حرکت، شانه‌های شما افتادگی پیدا نمی‌کنند و می‌توانید شکل صحیح حرکت رو حفظ کنید.

Planking-Workout

ادامه مطلب