نکات ورزشی

انواع ورزش هوازی و تناسب آن با آمادگی جسمانی فرد

فروردین ۳۰م, ۱۳۹۶

در این پست می‌خواهیم درباره شدت‌های مختلف ورزش هوازی و اینکه هر یک مناسب چه نوع افرادی است، صحبت کنیم. با ما در ادامه مطلب همراه باشید. قسمت اول این مطلب را می‌توانید با کلیک بر روی اینجا، بخوانید.

Cardio-Workout-Styles

ادامه مطلب

آیا ورزش هوازی را به شکل اشتباه انجام می‌دهید؟

فروردین ۲۷م, ۱۳۹۶

ورزش‌های قلبی- عروقی یکی از اجزای اصلی سلامتی جسمی هستند اما بسیاری از افراد در رابطه با این ورزش‌ها دچار سوء‌تفاهم و برداشت غلط می‌شوند. در نتیجه برخی از افراد ورزش هوازی رو به اشتباه انجام می‌دهند و برخی هم به کل از انجام آن فراری هستند. اگر می‌خواهید از زمانی که برای ورزش هوازی می‌گذارید، بیشترین نتیجه رو بگیرید، باید از اشتباهات رایج در این ورزش، پرهیز کنید. با هم در ادامه مطلب نگاهی به اشتباهات ورزش هوازی می‌اندازیم.

Doing-the-Wrong-Kind-of-Cardio-Workout

ادامه مطلب

روش‌هایی برای لذت‌بخش‌تر کردن پیاده‌روی

فروردین ۲۳م, ۱۳۹۶

پیاده‌روی، ورزش شیرین و دوست‌داشتنی‌ای است اما اگر هر روز یک مسیر مشابه رو پیاده‌روی کنید، ممکن است که پس از مدتی انگیزه خود رو از دست بدهید. پس با شما در ادامه مطلب از روش‌هایی صحبت می‌کنیم که باعث تنوع  در پیاده‌روی شده و این ورزش رو از یک فعالیت روزمره و خسته‌کننده، خارج می‌کنند.

Make-Walking-Interesting

ادامه مطلب

۷ اشتباه ورزشی که باعث می‌شوند، مسن‌تر به نظر برسید

فروردین ۲۰م, ۱۳۹۶

ورزش از عادت‌های بسیار خوب و سالم زندگی است. یکی از فواید ورزش این است که ما رو جوان‌تر از سن‌مان نشان می‌دهد. اما گاهی با اشتباهات ورزشی که مرتکب می‌شویم، اثر مفید ورزش رو معکوس می‌کنیم. در ادامه مطلب درباره اشتباهات ورزشی که منجر به پیرتر به نظر رسیدن می‌شوند، صحبت می‌کنیم.

Exercise-Mistakes

ادامه مطلب

قوانین از بین بردن چربی ناحیه بازوها

فروردین ۱۶م, ۱۳۹۶

اگر می‌خواهید لباس‌های دکولته و تاپ‌های مورد علاقه خود رو با اعتماد به نفس بیشتری بپوشید، به نکاتی که در ادامه مطلب با شما در میان می‌گذاریم، توجه کنید. زنان از نظر ژنتیکی، بیش از مردان در ناحیه بازو، کپل‌ها و ران‌های خود، چربی ذخیره می‌کنند. اما حتی با این وجود هم می‌توانند با در نظر گرفتن نکات خاص و ورزش، عضلاتی قوی و خوش‌فرم داشته باشند.

Get-Rid-Of-Stubborn-Arm-Fat

ادامه مطلب

ورزش را نیز با خود به سفر ببرید

فروردین ۹م, ۱۳۹۶

ورزش، تعطیلی ندارد (مگر یک یا دو روز در هفته که باید حتماً در بین جلسات ورزشی، وقفه ایجاد کرد تا بدن فرصت بازسازی و ترمیم داشته باشد). اگر فکر می‌کنید که در طول سفر و تعطیلات، فرصت برای ورزش کردن ندارید، به نکاتی که در ادامه مطلب به شما ارائه می‌کنیم،‌ توجه کنید تا ببنید که به چه سادگی می‌توان در طول ورزش هم فعال بوده و از سفر و سلامتی، توأم با هم لذت برد.

Take-Your-Workout-With-You

ادامه مطلب

فعالیت‌های ضروری پس از ورزش، اثر ورزش را تقویت می‌کنند

فروردین ۶م, ۱۳۹۶

برخی از ما در حالی که به ورزش اهمیت زیادی می‌دهیم، به فعالیت‌ها و ضروریات پس از ورزش، توجه کافی نمی‌کنیم و از این نکته مهم غافل هستیم که بخش مهمی از اثربخشی ورزش، به کارهایی که پس از ورزش انجام می‌دهیم، بستگی دارد. بدن ما در ساعات پس از ورزش به ترمیم و بازسازی خود می‌پردازد و همین مرحله است که نتیجه ورزشی ما رو تعیین کرده و به ورزشی که انجام داده‌ایم، ثمر می‌بخشد. پس از هر جلسه ورزش، اقداماتی که در ادامه مطلب به شما معرفی می‌کنیم رو انجام بدهید تا از زحمتی که کشیده‌اید و ورزشی که انجام داده‌اید، بیشترین نتیجه رو بگیرید.

After-Workout-Routines

ادامه مطلب

مقایسه سفت کردن عضله با حجیم‌سازی عضله

اسفند ۲۵م, ۱۳۹۵

بعضی از افراد دوست دارند که عضلات آنها سفت شود اما به حجم و ظاهر آن اضافه نشود. برخی دیگر، ترجیح می‌دهند که عضلات آنها در حین اینکه سفت می‌شود، حجیم نیز بشود. اما منظور از سفتی عضله و حجیم‌سازی عضله چیست؟ در این پست می‌خواهیم این دو مفهوم ورزشی رو تعریف کرده و سپس به ابهاماتی که درباره هر یک از آنها در ذهن برخی از افراد ایجاد می‌شود، پاسخ بدهیم.

Toning-vs-Bulking-Up

ادامه مطلب

۴ حرکت ورزشی برای آرامش بدن و ذهن

اسفند ۲۲م, ۱۳۹۵

در فواید یوگا،‌ هیچ شکی نیست. از افزایش انعطاف و قدرت بدنی و گردش خون بهتر گرفته تا کاهش استرس و اضطراب. اما حرکات ورزشی به غیر از یوگا نیز وجود دارند که می‌توانید از آنها برای ریلکس کردن بدن و ذهن خود استفاده کنید.

Diaphram-Breathing

ادامه مطلب

۴ حرکت ورزشی مفید برای کاهش علائم سندرم روده تحریک‌پذیر

اسفند ۱۸م, ۱۳۹۵

وقتی که با مشکل درد شکم، نفخ، گرفتگی عضلات شکم، یبوست یا اسهال که از علائم ابتلا به سندرم روده تحریک‌پذیر (IBS) هستند، روبرو هستیم، آخرین چیزی که برای کاهش این علائم به ذهن ما می‌رسد، انجام حرکات ورزشی است. تحقیقات نشان می‌دهند که داشتن تحرک بدنی، دردهای IBS رو کاهش می‌دهد. بسیاری از تمرینات ورزشی مثل یوگا، تای‌چی به همراه مدیتیشن و تجسم خلاق، برای تسکین دردهای IBS مفید هستند زیرا سیستم عصبی خودکار بدن رو متعادل می‌کنند و در نتیجه باعث بهبود فعالیت‌ اندام‌های درونی، از جمله دستگاه گوارش، می‌شوند.

seated-forward-bend-pashimottanasana

ادامه مطلب