نکات ورزشی

اثرات روزانه 30 دقیقه پیاده‌روی

ژوئن 23rd, 2019

با خودتان روراست باشید، آیا شما نیم ساعت از وقت روزانه خود رو صرف پرسه‌زدن در اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی دیگر نمی‌کنید؟ شما می‌توانید از این فرصت نیم ساعته برای پیاده‌روی استفاده کنید و بدانید که همین نیم ساعت که به نظر شاید زیاد هم نرسد، اثرات بسیار مفیدی بر روی سلامتی شما دارد که در ادامه مطلب بدان‌ها می‌پردازیم.

Thirty-Minutes-Walking

ادامه مطلب

چگونه گرسنگی بعد از ورزش را کنترل کنیم

ژوئن 19th, 2019

این اتفاق حتی برای بهترین افراد هم می‌افتد. یعنی اولین چیزی که بعد از ورزش به ذهن ما می‌رسد، غذا است. مسلماً خوردن میان‌وعده مناسب بعد از ورزش که حاوی پروتئین، کربوهیدرات پیچیده و چربی‌های سالم است، خیلی هم مفید بوده و باعث ذخیره انرژی و ترمیم بافت عضلانی می‌شود. اما اینکه چه مقدار میان‌وعده بخوریم نیز مهم است و اینکه آیا این طبیعی است که بعد از ورزش تا این حد احساس گرسنگی کنیم؟

hunger-after-exercise

ادامه مطلب

چگونه برای ورزش در گرمای تابستان به خود انگیزه بدهیم

ژوئن 16th, 2019

وقتی صحبت از ورزش در تابستان می‌شود اولین چیزی که به ذهن می‌رسد ورزش در لباس خیس از عرق است. اما تابستان و موضوع به این کوچکی نباید مانع از پیشرفت ورزشی ما شود. در ادامه مطلب به شما می‌گوییم که چگونه انگیزه ورزش در هوای گرم تابستان رو در خود تقویت کنید.

Sumer-Heat-Exercise

ادامه مطلب

2 راه برای تحرک بدنی بعد از پرخوری

ژوئن 9th, 2019

گرچه نباید از اول در ورطه پرخوری بیفتیم که بعد بخواهیم با ورزش آن رو جبران کنیم. اما اگر چنین اتفاقی افتاد، ورزش می‌تواند باعث شود که از نظر جسمی و روحی احساس بهتری داشته باشیم. البته این مسأله برای اکثر ما پیش می‌آید. به هر حال در چنین شرایطی،‌ ورزش کردن بهتر از ولو شدن روی مبل و چرت زدن است. ما که خرس نیستیم که بعد از پرخوری احتیاج به خواب زمستانی پیدا کنیم، هستیم؟!

Move-After-Eating

ادامه مطلب

آیا لازم است که هر روز ده هزار قدم پیاده‌روی کنیم؟

ژوئن 2nd, 2019

وقتی که صحبت از پیاده‌روی روزانه و تعداد قدم‌ها می‌شود، اولین رقمی که به ذهن شما می‌رسد چه تعداد قدم است؟ اگر تصور ذهنی شما از تعداد قدم‌ها، ده هزار قدم است باید بگوییم  که خیلی‌ها مثل شما فکر می‌کنند. اما این رقم آن رقم جادویی که فکر می‌کنید نیست.

Walking

ادامه مطلب

آمار حیرت‌انگیز زنانی که به دلیل ترس از قضاوت شدن به باشگاه نمی‌روند

می 29th, 2019

تحقیقات نشان می‌دهند که 65 درصد از خانم‌ها و 36 درصد از آقایان فقط به دلیل نگرانی از طرز قضاوت دیگران نسبت به ظاهر بدن‌شان از رفتن به باشگاه خودداری می‌کنند. این افراد باید اعتماد به نفس خود رو بالا ببرند تا فرصت بسیار خوب ورزش در باشگاه و رسیدن به تناسب اندام رو از دست ندهند. همانطور که می‌بینید درصد خانم‌هایی که چنین ذهنیتی دارند، دو برابر بیش از آقایان است.

Embarrassed-in-Gym

ادامه مطلب

چگونه از صدمات ورزشی به نفع خودمان استفاده کنیم

می 26th, 2019

شاید به نظرتان عجیب باشد که بتوان از صدمات ورزشی به نفع خود استفاده کرد. اما صدمه ورزشی در حقیقت روش بدن برای صحبت کردن با ماست تا به ما بگوید که در فعالیت ورزشی زیاده‌روی کرده‌ایم. بیایید در ادامه مطلب نگاهی به جنبه مثبت آسیب‌های ورزشی بیندازیم.

Fitness-Injury-Can-Help-You

ادامه مطلب

چرا باید بعد از هر جلسه ورزشی، حتماً میان‌وعده بخوریم؟

می 22nd, 2019

وقتی که ورزش‌تان تمام می‌شود معمولاً در دو وضعیت قرار می‌گیرید: یا به سرعت به سراغ غذا می‌روید و یا از غذا فرار می‌کنید که مبادا باعث هدر رفتن ورزش شما شود. اگر شما هم جزء کسانی هستید که از خوردن خوراکی بعد از ورزش هراس دارید باید تجدید نظر کنید.

After-Workout-Snack و

ادامه مطلب

یک ورزش فوق‌العاده برای شکم (هشدار: این ورزش از آنچه فکر می‌کنید سخت‌تر است!)

می 19th, 2019

اگر از انجام ورزش‌هایی مثل پلانک برای سفت کردن شکم خود خسته شده‌اید از شما دعوت می‌کنیم که این ورزش رو انجام بدهید. ورزشی که در ظاهر بسیار ساده به نظر می‌رسد اما در واقع بسیار چالشی و مؤثر است.

L-Sit

ادامه مطلب

قبل از ورزش خوراکی بخوریم و یا بعد از ورزش؟

می 15th, 2019

محققان دانشگاه بث در بیرمینگام میزان مصرف انرژی رو در 12 مرد سالم که فعالیت بدنی داشته و بین 20 تا 26 سال سن داشتند مورد بررسی قرار دادند تا ببیند که اثر خوردن میان‌وعده قبل و بعد از ورزش چگونه است. نتایج این آزمایشات می‌توانست معیار خوبی در تشخیص اهمیت زمان میان‌وعده  و غذای مصرفی با توجه به زمان جلسه ورزشی باشد.

Eat-Before-or-After-Exercise

ادامه مطلب