نکات ورزشی

چگونه در باشگاه و کلاس ورزشی، اعتماد به‌نفس داشته باشیم

اکتبر 22nd, 2017

برای همه ما پیش آمده است که در باشگاه دچار اضطراب بشویم. عدم اعتماد به‌نفس در باشگاه، باعث می‌شود که نتوانیم آنطور که باید از ورزش خود نتیجه بگیریم. وقتی که نمی‌توانیم ورزشی رو انجام بدهیم، معمولاً دیگر هرگز به سراغ آن ورزش نمی‌رویم و به خودمان فرصت نمی‌دهیم تا در آن پیشرفت کنیم و به نتیجه برسیم. در واقع وارد فاز خود-کارشکنی می‌ شویم. ما باید اعتماد به‌نفس رو به خود برگردانیم. بدین منظور راهکارهایی رو در ادامه مطلب به شما ارائه می‌دهیم.

Get-Over-Gym-Angst

ادامه مطلب

این تغییر جزئی، ورزش را برای شما لذتبخش‌تر می‌کند

اکتبر 18th, 2017

وقت ندارم! خیلی خسته م! کمرم درد می‌کنه! مهم نیست که چه بهانه‌ای برای فرار از ورزش می‌آورید. به هر حال همیشه یک بهانه وجود دارد. خیلی از ما حتی با اینکه می‌دانیم که ورزش چه اثر معجزه‌آسایی بر تناسب اندام و سلامت ما دارد، باز هم رفتن به باشگاه، طاقت‌فرساترین و آخرین کاری است در دنیا که ممکن است حاضر به انجام آن بشویم.

Make-Workouts-More-Enjoyable

ادامه مطلب

ورزش برای تثبیت وزن

اکتبر 15th, 2017

اگر فکر می‌کنید که با رسیدن به وزن دلخواه، مأموریت ورزشی شما هم به پایان رسیده است، باید بدانید که در اشتباه هستید. کسانی در حفظ وزن دلخواه خود، موفق هستند که در مرحله تثبیت وزن، حتی از دورانی که در حال کاهش وزن بودند هم بیشتر ورزش می‌کنند.

Weight-Maintenance

ادامه مطلب

چقدر ورزش کنیم تا افسردگی را کاهش بدهیم؟

اکتبر 11th, 2017

ورزش، نه تنها برای تناسب جسم خوب است بلکه تعادل روح رو هم تأمین می‌کند. ورزش تنها یک وسیله برای کاهش وزن نیست. تحقیقات جدید نشان می‌دهند که اثر ورزش،‌ فقط محدود به عضلات بازو و ران و افزایش ظرفیت و توانایی ریه‌ها نمی‌شود، بلکه حتی مغز رو هم بی‌نصیب نمی‌گذارد. مطالعات نشان می‌دهند که ورزش در کاهش احتمال بروز افسردگی و مبارزه با آن، نقش دارد. اما چه میزان ورزش می‌تواند به کاهش خطر افسردگی کمک کند؟

Work-Out-Decreases-Depression-Risk

ادامه مطلب

چرا ورزش با شدت زیاد می‌تواند ناکارآمد و بی‌تأثیر باشد؟

اکتبر 8th, 2017

امروزه تبلیغات زیادی برای افزایش هر چه بیشتر شدت ورزش به منظور دستیابی سریع‌تر به هدف یا به وزن دلخواه، صورت می‌گیرد. اما آیا ورزش‌های شدید برای یک فرد معمولی که پیشنه ورزشی خاصی هم ندارد، مناسب است؟ ورزش شدید می‌تواند برای فرد مبتدی با خطراتی همراه باشد و یا باعث دلزدگی فرد شده و نه تنها راه رسیدن به وزن دلخواه رو کوتاه‌تر نکند، بلکه مسیر طولانی‌تری رو پیش روی فرد بگذارد.

Intense-Exercise

ادامه مطلب

نکاتی که باید برای ترمیم بدن پس از ورزش، رعایت کنیم

اکتبر 4th, 2017

به درد و سفتی عضلانی که چند ساعت پس از ورزش شدید بروز می‌کند و ممکن است که دو تا سه روز هم به طول بیانجامد، اصطلاحاً DOMS گفته می‌شود. با وجود این درد که ممکن است که حرکات عادی روزمره رو هم با مشکل مواجه کند، ادامه برنامه ورزشی به نظر مشکل می‌رسد. پس چگونه می‌توان با وجود کوفتگی عضلانی از وقفه در بین جلسات ورزشی جلوگیری کرد؟

Post-Workout-Recovery-Tips

ادامه مطلب

نحوه از بین بردن بوی بد لباس ورزشی

سپتامبر 27th, 2017

حتماً با معضل بو گرفتن لباس ورزشی خود مواجه شده‌اید. خوشبختانه، روش بسیار ساده‌ای وجود دارد که به کمک آن خواهید توانست این مشکل آزاردهنده رو برطرف کنید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، به لباس خود، رایحه  تازگی و طراوت بدهید.

Make-Workout-Clothes-Less-Smelly

ادامه مطلب

چند اشتباه در انجام ورزش قدرتی که اثر منفی بر ورزش ما دارند

سپتامبر 20th, 2017

همیشه باید قبل از هر ورزشی، بدن خود رو گرم کنیم. این کار باعث می‌شود که جریان خون به اندام‌ها بیشتر شده، مفاصل ما روان‌تر شوند و نیز از بروز صدمات ورزشی در حین ورزش اصلی، جلوگیری می‌کند. برای گرم کردن بدن خود می‌توانید به مدت 10 دقیقه، قبل از شروع ورزش اصلی، با راه رفتن سریع، بر روی تردمیل، بدن خود رو گرم کنید. و اما در ادامه مطلب، به برخی از اشتباهات در وزنه زدن و ورزش قدرتی می‌پردازیم که اثر ورزشی که انجام می‌دهیم رو کمتر می‌کنند.

Weight-Lifting-Mistakes

ادامه مطلب

حرکات ورزشی مخصوص تناسب ران با کمک توپ

سپتامبر 17th, 2017

برای انجام این حرکات ورزشی، شما به یک توپ ورزش بدنسازی با قطر 30 سانتیمتر نیاز دارید (اگر به توپی با این قطر دسترسی ندارید، می‌توانید توپ با هر قطر دیگری که می‌‌خواهید رو مورد استفاده قرار بدهید). در ادامه مطلب، 4 حرکت ورزشی رو به شما معرفی می‌کنیم.

Lose-Thighs-with-Ball

ادامه مطلب

هر بار که از ورزش فرار می‌کنید، خودتان را جریمه نقدی کنید

سپتامبر 13th, 2017

اگر تا کنون هیچ چیز به شما برای ورزش انگیزه کافی نداده است، شاید پول بتواند! اگر با هر بار ورزش نکردن، خودتان رو جریمه کنید و با هر بار دستیابی به هدف وزنی و ورزشی که دارید، به خودتان جایزه نقدی بدهید، انگیزه شما برای شانه خالی نکردن از ورزش، بیشتر می‌شود.

Bet-Money On-Workout-Goals

ادامه مطلب