شکر و سرطان سینه

جولای 5th, 2014 توسط admin پاسخ »

 بر اساس مطالعه ای که در مجله BMC Public Health به چاپ رسیده است، نوشیدن سه نوشیدنی شیرین شده با شکر در هفته، باعث افزایش تراکم سینه شده و خطر ابتلا به سرطان سینه رو افزایش می دهد.

sugar_and_breast_cancer

مطالعات نشان می دهند که بین مصرف شکر و افزایش تراکم سینه، رابطه وجود دارد. همچنین در این مطالعات، زنانی که در دوره بعد از یائسگی به سر می بردند، با مصرف غذاهای چرب، تراکم سینه بیشتری پیدا می کردند، در حالی که زنانی که در دوره قبل از یائسگی بودند، با مصرف شکر دچار افزایش تراکم بیشتر سینه می شدند.

نکته جالب این هست که این افراد، با مشت مشت خوردن شکر دچار افزایش تراکم سینه نشده بودند بلکه فقط کافی بود که در هفته، تعداد سه نوشیدنی شیرین شده با شکر مصرف کنند تا تراکم سینه در اونها افزایش پیدا کند.

هر قدر که تراکم سینه بیشتر باشد، خطر ابتلا به سرسان سینه هم افزایش پیدا می کند زیرا به دلیل تراکم، تومورهای احتمالی موجود در سینه به راحتی قابل رؤیت نخواهند بود و تشخیص اونها سخت تر می شود و درمان اونها هم با تأخیر روبرو خواهد شد.

کلام آخر:

هنوز می بایست مطالعات بیشتری در این زمینه صورت بگیرد (به خصوص در جوامعی که مقدار زیادی شکر مصرف می کنند). اما با توجه به اهمیت تشخیص به موقع سرطان سینه و نقش این تشخیص زودهنگام در درمان این بیماری، بهتر هست که به این نکته هشدار دهنده توجه کنیم و منتظر اثبات قطعی این مطالعات نباشیم. بنابراین، تا حد امکان از مصرف بیش از حد شیرینی جات و شکر، پرهیز کنید تا هم سلامتی شما به خطر نیفتد و هم در کاهش وزن، موفقیت بیشتری کسب کنید.

برگرفته از:  www.foxnews.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید


5 − = چهار