بروکلی خورها افراد شادتری هستند

سپتامبر 20th, 2014 توسط admin پاسخ »

ما از زندگی چه می خواهیم و چه چیزی به زندگی ما رنگ و بوی تازه می بخشد؟ جواب این سؤال در افراد مختلف، متفاوت است و بستگی به هدف و خلاقیت هر فرد دارد. در واقع وقتی که صحبت از روح زندگی می شود، هیچ کس به جوانه بروکسل و موز فکر نمی کند. اما شاید بهتر باشد که به خوراکی ها هم فکر کنیم.

eat_broccoli_to_be_happy

یک تحقیق در دانشگاه otago نیوزیلند نشان می دهد که بین خوردن مقدار زیادی میوه و سبزیجات و  احساس شادی و خوشی، رابطه وجود دارد. کسانی که میوه و سبزیجات بیشتری می خورند، خلاقیت، کنجکاوی، هدف  و احساسات مثبت بیشتری دارند.

البته هنوز نمی توان ادعا کرد که رابطه بین شادی و خوردن سبزیجات و میوه ها، یک رابطه مستقیم و یا تصادفی است. شاید هم قضیه به این شکل باشد که شادی باعث می شود که افراد، میوه و سبزیجات بیشتری بخورند.

نکته دیگر این است که مواد مغذی و ریز مغذی هایی که در انواع خوراکی ها وجود دارند، بر روی خلق و خوی ما تأثیر می گذارند. اکثر میوه ها و سبزیجات، حاوی مقدار زیادی ویتامین C هستند. این ویتامین نقش بسیار مهمی در تولید دوپامین دارد. دوپامین هم به نوبه خود در ایجاد انگیزه و هدفمندی در افراد نقش دارد. پس ویتامین C می تواند به ایجاد خلق و خوی بهتر در ما کمک کند.

به علاوه، آنتی اکسیدان های موجود در میوه ها و سبزیجات، التهاب رو در بدن کاهش می دهند. کاهش التهاب در بدن به کاهش افسردگی کمک می کند.

بنابر اونچه که گفته شد، گرچه هنوز برای ادعای اینکه خوردن کلم یا هر نوع سبزی یا میوه دیگر باعث حس رضایت و شادی می شود، زود است اما نتیجه این آزمایشات بار دیگر بر این نکته تأکید می کنند که سالم غذا خوردن و سلامت روح و روان، دوشادوش هم حرکت می کنند و نقش نوع تغذیه بر سلامت روان ما، بسیار بیشتر از اون چیزیست که فکرش رو می کنیم.

برگرفته از:  www.huffingtonpost.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید


5 × دو =