روش های غلط استفاده از روغن زیتون

نوامبر 8th, 2014 توسط admin پاسخ »

همه ما می دانیم که روغن زیتون برای سلامتی بسیار مفید بوده و یکی از بخش های مهم رژیم غذایی مدیترانه ای رو تشکیل می دهد. با وجود اینکه امروزه، روغن زیتون در تمام آشپزخانه ها یافت می شود اما بعضی از مردم، در زمان استفاده از این روغن مفید، دچار اشتباهاتی می شوند. آیا شما هم مرتکب این اشتباهات می شوید؟ در ادامه مطلب، از این اشتباهات و نحوه اصلاح اونها، صحبت می کنیم.

olive-oil-tips

خرید روغن زیتون سبک برای جلوگیری از چاقی

تمام انواع روغن زیتون انرژی و چربی یکسانی دارند و سبک بودن روغن زیتون ربطی به مقدار چربی موجود در اون ندارد. منظور از سبک بودن روغن زیتون این است که رنگ و طعم اون در اثر تصفیه زیادی که روی اون انجام شده، کمتر از سایر انواع روغن زیتون می باشد.

عدم اطمینان به روغن زیتون فرابکر

درست است که روغن زیتون فرابکر نقطه دود پایین تری نسبت به سایر انواع این روغن و بعضی از روغن های دیگر دارد اما این روغن، خالص ترین شکل نوع روغن زیتون است و بیشترین مقدار اسید اولئیک رو که برای سلامتی مفید است، در خود جای داده است. نقطه دود به دمایی گفته می شود که روغن شروع به دود کردن نموده و طعم و بوی نامطبوعی پیدا می کند. نقطه دود روغن زیتون فرابکر، 410 درجه فارنهایت است. پس می توان از اون در دماهای متوسط استفاده کرد و لازم نیست که فقط در تهیه سالاد از این روغن استفاده شود.

دور ریختن روغن زیتونی که کمی تلخ مزه شده است

اگر احساس می کنید که روغن زیتون کمی تلخ شده است، اون رو دور نریزید چون ممکن است که خراب نشده باشد. وجود مقدار کمی طعم تلخ در این روغن می تواند به دلیل وجود آنتی اکسیدان ها در اون باشد و ربطی به خراب بودن روغن زیتون نداشته باشد. وقتی که روغن زیتون فرابکر خیلی تازه باشد، علاوه بر طعم زیتون، دارای مقداری طعم علف مانند یا میوه مانند هم هست.

نگهداری روغن زیتون در کنار اجاق گاز

هیچ چیز به اندازه حرارت و نور باعث بو گرفتن و نامطبوع شدن روغن زیتون نمی شود. اگر روغن زیتون رو در نزدیکی اجاق گار نگه داریم، سرعت بو گرفتن و از بین رفتن اون هم سریعتر می شود. بهتر است که این روغن رو در شیشه های تیره یا ظروف حلبی و در مکانی خنک و به دور از نور خورشید نگهداری کنیم.

ذخیره کردن مقدار زیادی روغن زیتون برای مدت طولانی

حتی اگر از جمله افرادی هستید که از روغن زیتون زیاد استفاده می کنید و ذخیره روغن زیتون رو به سرعت تمام می کنید، باز هم بهتر است که مقدار کمی از این روغن رو خریداری کنید تا همیشه از روغن تازه استفاده کنید. بهتر است که روغنی رو که تازه خریداری کرده اید، حداکثر ظرف مدت 6 هفته مصرف کنید.

استفاده از یخچال برای آزمایش کیفیت روغن زیتون

این روش اصلاً توصیه نمی شود. این تصور غلط در سال 2013 در برنامه دکتر آز مطرح شد که برای آزمایش خالص بودن روغن زیتون می توان اون رو در یخچال نگهداری کرد. اگر روغن در یخچال، جامد شود، به معنی خالص بودن اون است. اما آزمایشاتی که بدین منظور بر روی روغن زیتون صورت گرفت، نادرست بودن این ادعا رو به اثبات رساند. جامد شدن روغن زیتون در دمای پایین، نشان دهنده خالص بودن روغن زیتون نیست.

برگرفته از:  news.health.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید


× 1 = هفت