با انجام این کارهای منزل، وزن کم کنید

جولای 22nd, 2015 به‌دست admin پاسخ »

همونطور که هر ذره از غذایی که می خوریم،‌ انرژی دارد و این انرژی رو وارد بدن ما کرده و انباشته شدن این انرژی ها باعث افزایش وزن ما می شود، تمام کارهایی هم که انجام می دهیم، بر روی سوزاندن انرژی و کاهش وزن تأثیر دارند. پس حتی اگر زندگی پرمشغله ای هم داشته باشیم،‌ باز هم می توانیم از فرصت های روزمره به منظور سوزاندن انرژی و داشتن فعالیت بدنی استفاده کنیم.

Lose-Weight-At-Home

1 -  تهیه غذا

اگر قرار است که غذا ها رو با دستگاه مخلوط کنید، از دست و زور بازوی خودتون استفاده کنید و مواد رو با هم مخلوط کنید. تا جایی که می توانید، استفاده از وسایل کمکی آشپزخانه رو که کارها رو آسون تر می کنند، کنار بگذارید و کارهایی رو که می توان بدون دخالت دستگاه ها و وسایل آشپزخانه انجام داد رو خودتون به عهده  بگیرید.

2 -  شستن ظروف

به جای اینکه ظروف کثیف غذا رو داخل ماشین ظرفشویی بگذارید،‌ خودتون اقدام به شستن ظروف کنید و با دست بشویید. سپس کف آشپزخانه رو خودتون تی یا دستمال بکشید و خشک کنید.

3 -  رنگ کردن دیوار اتاق ها

رنگ کردن دیوار چیزی کم از کلاس زومبا ندارد! از نردبان بالا و پایین بروید، خم و راست شوید. اگر تو تا سه ساعت هم صرف رنگ کردن دیوار اتاق کنید،‌ درست مثل این می ماند که یک ساعت کامل رو روی تردمیل پیاده روی کرده باشید. تازه می توانید، رنگ کردن سقف رو هم به فعالیت خودتون اضافه کنید تا عضلات بازو ها نصیب بیشتری از فعالیت ببرند.

4 -  تغییر دکوراسیون و جابه جا کردن اسباب منزل

این کار هم روحیه شما رو عوض کرده و شما رو خوشحال می کند و هم شما رو به تحرک وادار می کند. تا می توانید از حرکات پاها برای جا به جایی اسباب منزل کمک بگیید زیرا پاها انرژی بیشتری نسبت به دست ها می سوزانند.

5 -  تمیز کردن ماشین

شستن شیشه ها و بدنه ماشین،‌ خشک کردن اونها، جارو کشیدن داخل ماشین، استفاده از براق کننده بر سطح ماشین و تمیز کردن زیر صندلی ها، این فعالیت ها تمام عضلات بزرگ بدن رو به کار وادار می کنند.

6 -  تمیز کردن سرویس بهداشتی و حمام

شاید از این کار خوشتان نیاید اما اگر به شما بگوییم که این کار تمام بدن رو به تحرک وادار می کند و عضلات ران، باسن و کمر رو هم به خوبی درگیر فعالیت می کند، احتمالاً تجدید نظر می کنید و با رغبت بیشتری به شستشوی سرویس بهداشتی منزل می پردازید. در انتها هم فراموش نکنید که حتماً کف زمین رو خشک کنید تا باز هم انرژی بیشتری بسوزانید.

7 -  جارو کشیدن

همین طور که در حال جارو کشیدن هستید، حرکت بنشین و پاشو و اسکوات انجام بدهید. مطمئن باشید که کسی به شما نمی خندد. پس خجالت نکشید. جارو بزنید و حرکات موزون انجام بدهید. علاوه بر آراستگی و تمیزی منزل از گرد و غبار، یک دلیل و انگیزه بخش برای جارو کشیدن هم وجود دارد و اون این است که وجود گرد و غبار در محیط باعث افزایش حساسیت و آلرژی می شود. در نتیجه ممکن است که از آنتی هیستامین ها برای فرو نشاندن حساسیت خود، روی بیاورید. مصرف طولانی مدت آنتی هیستامین می تواند به افزایش اشتها و به خصوص هوس خوردن کربوهیدرات منجر شود. پس گرد و غبار رو از محیط اطراف خود دور کنید تا دچار افزایش اشتها نشوید.

هر گونه کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.eatthis.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

پاسخ دهید


نُه × = 36