مصرف روغن زیتون فرابکر به کاهش قند و کلسترول بد خون منجر می شود

آگوست 22nd, 2015 به‌دست admin پاسخ »

بر اساس یک تحقیق در ایتالیا، روغن زیتون فرابکر، در مقایسه با سایر چربی ها، اثرات مفیدتری بر روی مقدار قند خون و کلسترول بد خون دارد. شاید به همین علت است ک ه رژیم غذایی مدیترانه ای که حاوی روغن زیتون، میوه و سبزی و ماهی می باشد با کاهش خطر بیماری های قلبی در ارتباط است.

Extra-Virgin-Olive-Oil

محققان ایتالیایی بر روی دو گروه از افراد آزمایشاتی انجام داده و در تهیه غذای یک گروه از روغن زیتون فرابکر (دو قاشق غذاخوری) و در تهیه غذای گروه دیگر از 10 گرم روغن ذرت استفاده کردند.

نتایج آزمایش خون این افراد، قبل و دو ساعت بعد از خوردن غذا، نشان داد که گرچه قند خون بعد از خوردن غذا در هر گروه افزایش پیدا کرد (که یک امر طبیعی است و همیشه بعد از خوردن غذا، قند خون به طور طبیعی بالا می رود)، اما در کسانی که غذای حاوی روغن زیتون فرابکر مصرف کرده بودند، میزان افزایش قند خون، کمتر از گروه دیگر بود.

همین مسآله در مورد میزان کلسترول بد خون (LDL) هم صدق می کند. البته هنوز به درستی مشخص نیست که چرا میزان کلسترول بد خون (LDL) بعد از مصرف روغن زیتون فرابکر، کاهش پیدا می کند.

کاهش قند و کلسترول بد خون بعد از صرف غذا، برای دستگاه قلبی – عروقی، مفید است و از بروز سکته و بیماری های قلبی، جلوگیری می کند.

توجه داشته باشید که فواید روغن زیتون فرابکر نباید باعث شوند که فکر کنیم که می توانیم در مصرف این روغن، زیاده روی کنیم و مقدار زیادی از اون رو در غذای خودمون به کار ببریم. زیرا روغن زیتون هم مانند هر روغن دیگری می تواند باعث افزایش وزن و چاقی شود. مصرف این روغن باید در حد اعتدال بوده و جایگزین روغن های ناسالم شود.

هر گونه کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.medicaldaily.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

پاسخ دهید


− چهار = 5