شیوه صحیح پیاده روی برای چربی سوزی بیشتر (قسمت دوم) » رژیم غذایی یکا

شیوه صحیح پیاده روی برای چربی سوزی بیشتر (قسمت دوم)

اکتبر 28th, 2015 به‌دست admin پاسخ »

همونطور که در پست قبلی نکات ورزشی اشاره کردیم، پیاده روی اگر به شیوه صحیح انجام شود، خیلی بیشتر از انتظار ما به سوزاندن انرژی و تناسب اندام کمک می کند و با توجه به اینکه ورزش ارزان و قابل دسترسی برای همه است، یک ورزش ایده آل به حساب می ٱید. در ادامه مطلب، سایر نکات پیاده روی صحیح رو که چربی سوزی بیشتری رو به دنبال خواهد داشت، ارائه می کنیم. برای خواندن بخش اول این مطلب، بر روی این قسمت، کلیک کنید.

How-To-Walk-Sufficiently

نحوه صحیح قدم برداشتن در پیاده روی

وقتی صحبت از پیاده روی صحیح می شود، خیلی ها فکر می کنند که باید قدم های بلند بردارند. اما در حقیقت، برداشتن قدم های بلند، باعث کاهش کارایی پیاده روی و خستگی زودرس می شود. به جای اینکه طول قدم رو زیاد کنید، سرعت قدم زدن رو افزایش بدهید. یعنی لازم نیست که پاها رو بیش از حد باز کرده و به اصطلاح “قدم فیلی” بردارید. قدم های کوچک اما سریع بردارید و در هر قدم توجه داشته باشید که حتماً بر روی پاشنه پا فرود بیایید و اول پاشنه پا رو به زمین برسانید و سپس کف پا و در نهایت با انگشتان پا، به زمین فشار آورده و پا رو بلند کنید. شاید باور نکنید که همین نکات به ظاهر ساده و کوچک، چه اثر شگرفی در افزایش سرعت پیاده روی شما بر جای خواهند گذاشت.

سرتان را صاف نگه دارید

گرچه این خیلی مهم است که حواس تون به چاله ها و ناهمواری های خیابان باشد اما نباید سر رو پایین و به سمت زمین و پاها نگه دارید. در حین پیاده روی، چانه رو بالا بدهید و به 3 متر جلوتر از خودتون نگاه کنید. این کار هم به شما کمک می کند که ناهمواری ها و اطراف رو قبل از رسیدن به اونها ببینید و هم اینکه گردن و سر رو در موقعیت مناسب نگه می دارد.

دست ها رو تاب بدهید

دست ها رو نباید به صورت شل و آویزان در دو طرف بدن نگه دارید. آرنج ها رو با زاویه 90 درجه خم کنید. دست ها رو به صورت مشت در آورید (مشت ریلکس و آرام) و اونها رو در حین پیاده روی به صورت کمان از کمر تا سینه، تاب بدهید. دقت کنید که دست ها رو نزدیک بدن نگه دارید. تاب خوردن دست ها به افزایش سرعت پیاده روی کمک می کند و انرژی بیشتری می سوزاند و بالا تنه را قوی تر می کند. همچنین از ورم کردن انگشتان که معمولاً بعد از پیاده روی طولانی اتفاق می افتد، جلوگیری می کند.

زیپ رو ببندید!

حتماً فکر کرده اید که شوخی می کنیم J منظور این است که باید عضلات شکم رو به داخل بکشید. درست مثل وقتی که برای بستن زیپ شلوار، شکم رو جمع می کنید تا کوچکتر شود. جمع کردن عضلات شکم هم به سفت تر شدن شکم کمک می کند و هم به حفظ شکل صحیح ستون فقرات در حین پیاده روی، کمک می کند.

باسن رو محکم کنید

عضلات باسن، موتور قدرت برای برداشتن قدم هستند. پس باید به بهترین شکل در پیاده روی به کار گرفته شوند. عضلات باسن رو در حین پیاده روی شل نکنید بلکه باسن رو سفت و محکم کنید. در نتیجه، این عضلات، شکیل تر و سفت تر می شوند. هر قدر که عضلات، بیشتر به کار گرفته شوند، شکل بهتری پیدا می کنند.

فرض کنید که دیرتان شده است

اگر با توضیحاتی که دادیم باز هم نمی دانید که چه سرعتی برای پیاده روی مناسب است، این روش رو امتحان کنید. در حدی سریع بروید که اگر یک کم دیگر به این سرعت اضافه کنید، خواهید دوید. مثل اینکه می خواهید پر بگیرید و از زمین پرواز کنید. درست مثل اینکه دیرتان شده است و باید هر چه سریعتر به محل کار یا قرار ملاقات مهمی برسید.

به پیاده روی خود، اینتروال اضافه کنید

یکی از سریع ترین راه ها برای تناسب اندام و رسیدن به نتیجه در کوتاه ترین زمان ممکن این است که به روش اینتروال (تناوبی)، پیاده روی کنید. این شیوه نه تنها در پیاده روی بلکه در هر ورزش دیگری که به منظور تناسب اندام انجام می دهید، کاربرد فوق العاده ای دارد.

منظور از ورزش اینتروال این است که چند دقیقه با سرعت زیاد فعالیت کنید و سپس چند دقیقه سرعت رو کم کنید. مجدداً سرعت رو زیاد و بعد کم کنید. می توانید دو روز از هفته رو به پیاده روی اینتروال اختصاص بدهید و بقیه روزها رو با سرعت یکنواخت پیاده روی کنید. به شما مژده می دهیم که این روش پیاده روی اثر بسیار چشمگیر و خارج از تصوری دارد. هر بار که خواستید به روش اینتروال پیاده روی کنید، سرعت رو درجه بندی کنید و معیار یک تا ده رو در نظر بگیرید. منظور از یک، ثابت بودن و حرکت نکردن و ده بیشترین سرعتی است که می توانید راه بروید.

در اینجا، ما یک نمونه از پیاده روی اینتروال رو به شما آموزش می دهیم. مثلاً به مدت 5 دقیقه بدن رو گرم کنید (با معیار 5)، سپس 6 دقیقه پیاده روی معمولی (با معیار 6)، بعد سریعتر از حالت معمول به مدت 4 دقیقه (با معیار 7)، سپس به مدت 2 دقیقه با سریع ترین سرعت ممکن (با معیار 8)، بعد به مدت 4 دقیقه سریعتر از پیاده روی معمولی (معیار 7)، سپس به مدت 5 دقیقه پیاده روی معمولی (با معیار 6) و در نهایت، به مدت 5 دقیقه حرکت رو کندتر و بدن رو سرد کنید (معیار 5).

هر گونه کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.prevention.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

پاسخ دهید


+ 8 = ده