نحوه تشخیص روغن زیتون تقلبی

جولای 4th, 2017 توسط admin پاسخ »

آیا فکر می‌کنید که روغن زیتون تحت هر شرایطی برای شما مفید است؟ اگر اینطور است باید در فکرتان تجدید نظر کنید! شاید روغن زیتونی که خریداری می‌کنید، اصلاً روغن زیتون اصل نباشد.

How-to-Recognise-Fake-Olive-Oil

البته منظور ما این نیست که روغن زیتون، خوراکی سالمی نیست بلکه می‌خواهیم به شما یادآوری کنیم که بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده روغن زیتون، ممکن است که آنطورها که شما فکر می‌کنید، راستگو و صادق نباشند.

مثلاً وقتی که صحبت از “روغن زیتون فرابکر” به میان می‌آید، انتظار این رو داریم که بو و طعم آن، کاملاً طبیعی و دست‌نخورده باشد. اما تحقیقات نشان می‌دهند که بسیاری از روغن‌های زیتون فرابکر دچار کهنگی و ترشیدگی می‌شوند و برخی از  آنها دیگر مناسب برای استفاده نیستند.  برخی از روغن‌های زیتون در واقع مخلوط روغن زیتون با روغن ارزان کنولا هستند، نه روغن زیتون خالص.

برای تشخیص اینکه آیا روغن زیتونی که مصرف می‌کنید، تازه، سالم و خالص است، بطری آن رو در یخچال بگذارید. اگر روغن درون بطری، سفت شد، یعنی روغن زیتون است. درغیر اینصورت، روغن زیتون شما خالص نیست. البته می‌توانید به جای کل بطری، 2 تا 4 قاشق چایخوری از روغن رو داخل یک لیوان ریخته، روی لیوان رو بسته و در یخچال به مدت 24 قرار داده و سپس بررسی کنید که آیا منجمد شده است یا خیر. اگر منجمد شده باشد نشانه وجود چربی‌های غیراشباغ تک‌زنجیره در روغن است. پس روغن شما روغن زیتون است. اما اگر منجمد نشده و مایع باقی مانده باشد، نشانه وجود چربی‌های غیراشتباع چندزنجیره در روغن است و به عبارتی، روغن شما، روغن زیتون خالص نیست.

همین حالا روغن زیتون موجود در آشپزخانه خود رو امتحان کنید. شاید این روغن، آن چیزی نباشد که تصورش رو می‌کنید!

کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.rd.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید


+ نُه = 15