هر بار که از ورزش فرار می‌کنید، خودتان را جریمه نقدی کنید

سپتامبر 13th, 2017 به‌دست admin پاسخ »

اگر تا کنون هیچ چیز به شما برای ورزش انگیزه کافی نداده است، شاید پول بتواند! اگر با هر بار ورزش نکردن، خودتان رو جریمه کنید و با هر بار دستیابی به هدف وزنی و ورزشی که دارید، به خودتان جایزه نقدی بدهید، انگیزه شما برای شانه خالی نکردن از ورزش، بیشتر می‌شود.

Bet-Money On-Workout-Goals

در واقع با این کار، چند هدف رو دنبال می‌کنید. به این ترتیب، یا به خاطر پولی که از دست می‌دهید، ورزش رو رها نمی‌کنید. یا حداقل با پول جریمه، شخصی رو با خرید هدیه با آن پول، خوشحال می‌کنید و یا حتی پول رو برای خودتان پس‌انداز می‌کنید تا در زمان موفقیت، همان پول رو به خودتان جایزه بدهید.

با خودتان قرار گذاشته و معامله کنید

به جای اینکه بر روی میزان وزن خود، معامله کنید، معامله رو بر روی ورزش، قرار بدهید. به عبارتی، بر روی عادات خوب، هزینه کنید، نه بر روی نتیجه و وزن هدف خود. مقدار پولی که وسط می‌گذارید، بستگی به خودتان دارد و انتخابی است. بهتر است که از ارقام کم شروع کنید. مثلاً با خودتان قرار بگذارید که هفته‌ای سه بار به باشگاه بروید و در صورت نرفتن به باشگاه، در هر هفته، خودتان را فرضاً بیست هزار تومان جریمه کنید.

یک دفتر یادداشت تهیه کنید و بردها و باخت‌های خود رو در آن یادداشت کنید و در پایان هر ماه، بررسی کنید که چقدر باخته‌اید و چقدر برده‌اید. سعی کنید که در ماه بعد از خودتان ببرید و میزان خسارت رو کم و کمتر کنید. در واقع، خسارتی در کار نیست اما وقتی که پول رو از کیف خود در می‌آورید، اینطور به ذهن شما القا می‌شود که ضرر کرده‌اید. پس سعی می‌کنید که دفعه بعد، از ورزش فرار نکنید تا به صورت صوری پول رو از دست ندهید و حس ضرر مالی نداشته باشید.

اما یک نکته رو همیشه به خاطر داشته باشید و آن اینکه این، روش رو فقط زمانی امتحان کنید که واقعاً انگیزه‌ای برای ورزش ندارید. در واقع این روش، بهترین روش برای ترغیب به ورزش نیست زیرا برخی از افراد، حاضرند که هر ماه، پولی رو از دست بدهند اما ورزش نکنند (درست مثل کسانی که در باشگاه ثبت نام می‌کنند اما هیچ‌وقت به باشگاه نمی‌روند). شما باید با خودتان روراست باشید و ورزش کردن خود رو وابسته به پول و انگیزه‌های اینچنین نکنید. انگیزه ورزشی باید حس طراوت، اعتماد به نفس، سلامتی و زیبایی اندام باشد که با ورزش و تلاش و همت، حاصل می‌شود.

اولین قدم برای آشتی با ورزش این است که ورزشی رو انتخاب کنید که از انجام آن لذت می‌برید، نه ورزشی که دیگران به شما توصیه می‌کنند. اگر ورزشی رو که انجام می‌دهید، دوست داشته باشید، نیاز به انگیزه دیگری به جز علاقه‌ای شخصی که به کاری که انجام می‌دهید، دارید، نخواهید داشت. پس برای انتخاب ورزش، وقت بگذارید و ببینید که روحیه شما با چه فعالیت ورزشی، سازگاری بیشتری دارد.

کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.prevention.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

پاسخ دهید


هفت + 9 =