معمولاً چقدر طول می‌کشد تا 5 کیلوگرم از وزن کم شود؟

سپتامبر 11th, 2017 به‌دست admin پاسخ »

حتماً شنیده‌اید که میزان کاهش وزن مجاز در هر هفته، بین نیم تا یک کیلوگرم است. اما کاهش وزن، همیشه هم انقدر آسان یا مداوم نیست و با بالا و پایین‌هایی، همراه است. اما اگر بخواهیم یک آمار کلی بگیریم، معمولاً چقدر طول می‌کشد تا 5 کیلوگرم از وزن، کم شود؟

How-Long-It-Takes-To-Lose-10-Pounds

بر اساس آمار، به طور متوسط، تقریباً 7 هفته طول می‌کشد تا 5 کیلوگرم از وزن کم شود و 90٪ از کسانی که توانسته‌اند 5 کیلوگرم از وزن خود رو کم کنند، در کمتر از 13 هفته موفق به انجام این کار شده‌اند. اینکه می‌شنویم که برای بیشتر افراد، بیش از 5 هفته طول می‌کشد تا 5 کیلوگرم از وزن خود رو کم کنند، در واقع خبر خوشحال‌کننده‌ای است زیرا نشان می‌دهد که شما تنها کسی نیستید که نتوانسته است در هر هفته، یک کیلوگرم از وزن خود رو کم کند و این اتفاق برای اکثر افراد می‌افتد.

اگر می‌خواهید 5 کیلوگرم از وزن خود رو کم کنید، این نکته رو به خاطر داشته باشید که سرعت وزن کم کردن هر کس، مخصوص خود آن شخص است و با دیگران تفاوت دارد زیرا انسان‌ها از خیلی جهات و از نظر ژنتیکی با یکدیگر تفاوت دارند.

آنچه که مهم است، سرعت کاهش وزن نیست، بلکه پایداری در کاهش وزن است. مثلاً کسانی که چاق هستند، ممکن است که خیلی سریع‌تر از کسانی که از آنها لاغرتر هستند، وزن کم کنند. آنچه که مهم است این می‌باشد که فرد چقدر در حفظ وزن مناسبی که بعد از کاهش وزن به دست می‌آورد، موفق بوده است.

گرچه کاهش وزن سریع، وسوسه‌انگیز است، اما مهم این است که انتظارات خودمان رو مدیریت کنیم و عاقلانه و سالم، وزن کم کنیم. کاهش وزن از طریق رژیم‌ها و روش‌های غیراصولی و ناسالم، تنها کاری می‌کند این است که آب بدن رو بیرون کشیده و عضلات بدن رو از بین می‌برد و هر دوی اینها، گرچه باعث کاهش وزن سریع می‌شوند اما برای بدن مضر و خطرناک می‌باشند و فرد پس از مدتی، خیلی سریع به وزن اولیه، و حتی بلکه هم بیشتر، باز خواهد گشت.

توصیه می‌شود که قبل از حرکت به سوی هر چالیشی، ابتدا با تغییرات کوچک شروع کنید. مثلاً، می‌توانید با ترک عادت خوردن یک میان‌وعده ناسالم در روز و مصرف یک واحد سبزیجات به جای آن و قبل از هر وعده غذایی، شروع کنید. بسیاری از کسانی که می‌خواهند، تمام تغییرات رو به صورت یکباره و ناگهانی در زندگی خود اعمال کنند، پس از مدتی کم می‌آورند و توانایی ادامه چنین روشی رو ندارند و سرانجام به جایی می‌رسند که رژیم رو رها کرده و به وزن اولیه خود بازمی‌گردند.

کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.prevention.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

پاسخ دهید


1 × = پنج