این خوراکی محبوب، باعث رشد سلول‌های سرطانی می‌شود

اکتبر 28th, 2017 توسط admin پاسخ »

اگر یک بار برای همیشه به دنبال یک دلیل قانع‌کننده‌تر برای کاهش مصرف شکر هستید، وقت آن رسیده است که شما رو با این حقیقت تلخ درباره شکر، آشنا کنیم. شکر نه تنها سایز دور کمر رو بیشتر می‌کند بلکه بر اساس تحقیقات محققان بلژیکی، رشد تومورهای سرطانی رو نیز افزایش می‌دهد.

Sugar-Make-Cancer-Cells-Multiply

سلول‌های غیرسرطانی از اکسیژن برای تبدیل کلوگز به انرژی مورد نیاز بدن، استفاده می‌کنند. اما سلول‌های سرطانی، انرژی مورد نیاز خود رو از شکر تخمیر شده تأمین می‌نمایند که در اصطلاح به آن “پدیده واربرگ” گفته می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهند که شکر باعث بیدارسازی سلول‌های سرطانی و تحریک رشد سریع‌تر تومور می‌شود.

به عبارت دیگر، مصرف شکر توسط سلول‌های سرطانی، به ایجاد یک چرخه نادرست و مداوم منجر می‌شود که رشد و نمو سلول‌های سرطانی رو افزایش می‌دهد.

دانستن این موضوع از این جهت مفید است که به ما کمک می‌کند تا تصمیمات رژیمی مناسب‌تری برای جلوگیری از پیشرفت سرطانی در بیماران، گرفته و گام مؤثرتری در جهت ارتقای زندگی آنها برداریم.

علاوه بر این مسأله، همانطور که همه ما می‌دانیم، زیاده‌روی در مصرف شکر، می‌تواند به امراض دیگری مثل دیابت و افزایش وزن که خود در برگیرنده بسیاری مشکلات دیگر در زندگی است، منجر شود. نکته مهم دیگر این است که مصرف شکر، نیاز و هوس خوردن شکر بیشتر رو افزایش می‌دهد. یعنی هر بار که قند ساده مصرف می‌کنیم (در قالب شیرینی‌جات و …)، بدن ما خواهان مقدار بیشتری شکر است و ما رو به سمت خوردن مقادیر بیشتر سوق می‌دهد و نوعی اعتیاد رو در ما به وجود می‌آورد.

بنابراین، دلایل بسیار زیادی برای عدم زیاده‌روی در مصرف شکر وجود دارند و نتایج تحقیقات اخیر هم بیش از پیش بر این مطلب صحه گذاشته و تأکید می‌کنند. اگر به زندگی و سلامتی خود و نزدیکان‌تان اهمیت می‌دهید، این موضوع رو جدی بگیرید.

کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.rd.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید


− 5 = هیچ