یک تغییر سالم به تغییر سالم بعدی منجر می‌شود

فوریه 5th, 2018 به‌دست admin پاسخ »

چه بخواهید وزن کم کنید، چه رژیم غذایی خود رو بهبود ببخشید و چه بخواهید فعال‌تر باشید و یا ترکیبی از همه اینها، گاهی شروع کار از بقیه مراحل، سخت‌تر به نظر می‌رسد. ترک عادات مضر و جایگزین کردن آنها با عادات خوب، کار آسانی نیست. به همین دلیل هم برخی از افراد کلاً قید اصلاح شیوه زندگی خود رو می‌زنند و تغییری ایجاد نمی‌کنند. این افراد فکر می‌کنند که باید یک‌شبه تمام تغییرات رو در زندگی خود ایجاد کنند تا به موفقیت برسند و از آنجایی که تغییر ناگهانی همه چیز با هم، کار بسیار سختی است، هیچ قدمی در اصلاح زندگی خود برنمی‌دارند.

Healthy-Life-Change

حال اگر کافی باشد که تنها یک تغییر ایجاد کنید تا به نتایج چشمگیر دست پیدا کنید، چطور؟ اگر به شما بگوییم که تنها یک تغییر سالم، می‌تواند دیدگاه شما رو تغییر داده و شما رو وارد مسیر سلامتی کند، چطور؟ یک تغییر، اصلاً سخت نیست و همه از آن استقبال می‌کنند. آیا اینطور نیست؟

در یک تحقیق از افراد خواسته شد که تنها یک تغییر مثبت در زندگی خود ایجاد کنند. نتایج بسیار رضایتبخش بود. وقتی که از آنها خواسته شد که دو تغییر مثبت در زندگی خود ایجاد کنند، نتایج از قبل هم بهتر بود. مثلاً از افراد خواسته شد که کمتر تلویزیون تماشا کنند (یا کمتر وقت خود رو با موبایل و کامپیوتر و شبکه‌های اجتماعی بگذرانند). همین یک تغییر باعث شد که افراد کمتر دچار هوس خوردن غذاهای چاق‌کننده و هوس‌انگیز شوند.

در این تحقیق، از هیچ‌کس خواسته نشد که غذای کمتری بخورد. بلکه فقط خواسته شد که کمتر در یک جا بنشینند. همین یک تغییر باعث شد که فعالیت افراد، بیشتر شود. یعنی با اینکه از افراد خواسته نشد که لزوماً ورزش کنند، اما یکجا ننشستن باعث شد که به طور خودبه‌خود، تحرک بیشتری داشته باشند. اما مزیت تغییرات کوچک به همینجا ختم نمی‌شود بلکه این حسن رو دارد که فرد می‌تواند این تغییرات رو در درازمدت نیز دنبال کند و از انجام آنها خسته یا دلزده نشود. پس از همین امروز شروع کنید و هر هفته، یک تغییر مثبت کوچک در شیوه زندگی و برنامه غذایی خود ایجاد نمایید.

این تغییرات کوچک مانند تکه‌های دومینو می‌مانند و اثر بزرگی از خود به جای می‌گذارند. هر قدم و تغییر، قدم و تغییر بعدی رو به دنبال دارد و سرانجام، حتی قبل از  آنکه خودتان هم متوجه شوید، تغییرات مثبت زیاد و مهمی در زندگی خود ایجاد کرده‌اید و همه این دستاوردهای مفید، تنها با قدم اول در مسیر درست، شکل‌ گرفته‌اند.

آیا شما هم به قدم‌های کوچک اما مثبت و مفید، باور دارید؟

کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.sparkpeople.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

پاسخ دهید


5 + یک =