اضافه کردن این خوراکی به صبحانه به کاهش وزن کمک می‌کند

فوریه 12th, 2018 به‌دست admin پاسخ »

با توجه به اینکه صبحانه، مهم‌ترین وعده غذایی است، پس بهتر است که صبحانه صحیح و مناسب رو برای خوردن انتخاب کنیم. یک صبحانه سالم و سیرکننده، باعث می‌شود که در طول روز هم انتخاب‌های غذایی بهتر و سالم‌تری داشته باشیم. جالب اینجاست که با اضافه کردن یک ماده غذایی به صبحانه (به جای کم کردن صبحانه)، کاهش وزن ما با موفقیت بیشتری همراه خواهد بود.

Shed-Pounds-By-This-Food

توت‌ها، حاوی ترکیباتی هستند که به کاهش وزن کمک می‌کنند. یکی از این ترکیبات مهم، فیبر موجود در انواع توت است. کافیست که یک فنجان تمشک بخورید تا یک‌سوم فیبر مورد نیاز روزانه رو دریافت کنید. بدن ما قادر به شکستن فیبر نیست. لذا هضم رو کند کرده و ما رو برای مدت طولانی سیر نگه می‌دارد. تمشک، به طور اختصاصی دارای بهترین نسبت بین کربوهیدرات و فیبر است. از 15 گرم کربوهیدرات موجود در یک فنجان تمشک، 8 گرم آن، فیبر است. پس به صبحانه خود تمشک اضافه کنید تا تا زمان ناهار سیر بمانید.

اما این همه ماجرا نیست. تحقیقات نشان می‌دهند که افراد بزرگسالی که در رژیم غذایی آنها فلاونوئیدهای بیشتری وجود دارد، در طول 24 سال که این مطالعه در آن مدت صورت گرفته است، کمتر دچار اضافه‌وزن شده‌اند. فلاونوئیدها در توت‌فرنگی، توت آبی، توت سیاه و سایر انواع توت، یافت می‌شوند. علاوه بر این، برخی تحقیقات بر روی موش‌های آزمایشگاهی حاکی از آن هستند که کتون‌ها که ترکیباتی در تمشک هستند و به تمشک طعم می‌دهند، متابولیسم رو افزایش داده و شکستن چربی‌ها رو تسریع می‌کنند. البته غلظت کتون‌ها در آزمایش بیشتر از مقداری بوده است که ما در واقعیت مصرف می‌کنیم اما باز هم می‌تواند اثر مفید بر روی وزن ما بگذارد.

خوردن توت آبی (بلوبری)، مقاومت بدن رو نسبت به انسولین کمتر می‌کند و لذا به کاهش وزن کمک نموده و جذب چربی رو کاهش می‌دهد. گرچه، توت‌ها شیرین هستند و به نظر چاق‌کننده می‌رسند اما انرژی چندانی ندارند و چندان جای نگرانی نیست. می‌توانید توت‌ها رو به ماست اضافه کنید، یا با اسموتی مخلوط کنید و یا حتی در کنار تخم‌مرغ از آنها استفاده کنید.

پیشنهاد بهتر اینکه توت‌ها رو به صبحانه خود اضافه کنید تا در کل روز انرژی بیشتری بسوزانید. زمانی هم که فصل مناسب برای یافتن توت تازه نیست، می‌توان از انواع منجمد آنها استفاده کرد.

کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.rd.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

پاسخ دهید


یک + 8 =