ورزش‌هایی برای کاهش وزن در اسرع وقت

مارس 4th, 2018 به‌دست admin پاسخ »

این حرکات ورزشی، هم سرگرم‌کننده هستند و هم باعث ثبات و تقویت استخوان‌ها و مفاصل می‌شوند. اکثر ما از انجام پرش در ورزش می‌ترسیم چون احتمال می‌دهیم که به زمین بخوریم. اما این ورزش، نقش مهمی در تسریع کاهش وزن ما دارد. مهم نیست که چقدر بالا بپریم، مهم این است که بپریم و حرکت رو به درستی کنترل کنیم.

Jump-Workout

پرش جانبی

1 -  بایستید و پاها رو به اندازه عرض کپل‌ها از هم باز کرده و آنها رو کمی خم کنید.

2 -  با قدرت پاها و هسته بدن،‌ به بالا و یک سمت بدن بپرید، مثل اینکه از روی یک شیء در حال پریدن هستید.

1-side-to-side

3 -  بر روی زمین فرود آمده و حرکت رو با پرش به چپ و راست ادامه بدهید. این حرکت رو 10 مرتبه برای پرش به هر سمت، تکرار کنید.

اگر نمی‌توانید بپرید، می‌توانید  فقط با قدم برداشتن از یک سمت به سمت دیگر حرکت کنید.

پرش به صورت لانج

1 -  ابتدا به صورت لانج قرار گرفته و تعادل خود رو حفظ نمایید. زانوی هر دو پا باید خمیده باشد.

2 -  سپس، بپرید و خودتان را بالا بکشید.

2-lunge-to-lunge

3 -  مجدداً به شکل لانج بر روی زمین فرود بیایید. حرکت رو 10 مرتبه برای هر سمت بدن تکرار کنید.

لازم نیست که زیاد بالا بپرید. اگر هم پریدن برای‌تان مشکل است، می‌توانید فقط با صاف کردن پاها، بلند و با خم کردن آنها، کوتاه شده و حرکت لانج رو انجام بدهید.

لانج و تغییر پاها

1 -  این حرکت، مانند حرکت پروانه است با این تفاوت که در قالب حرکت لانج انجام می‌شود. برای انجام این حرکت، به شکل لانج قرار بگیرید (یک پا در جلو و دیگری در عقب) و هر دو زانو رو خم کنید (مانند حرکت قبلی).

2 -  بپرید و جای پاها رو با هم عوض کنید. یعنی پایی که قبلاً در جلو بود رو این بار در عقب قرار بدهید و به شکل لانج فرود بیایید.

3-switch-lunge

3 -  این حرکت رو به تعداد 10 مرتبه برای هر سمت بدن تکرار کنید و یا 20 مرتبه پریده و هر بار جای پاها رو عوض کنید. توجه داشته باشید که باید به نرمی بر روی زمین فرود بیایید و زانوها رو خم کنید.

اگر نمی‌توانید بپرید، کافیست که حرکت لانج رو انجام بدهید و به جای پرش، پایی که در عقب است رو تا ارتفاع زانوی پای جلو، بالا بیاورید و حرکت رو 10 مرتبه برای یک سمت بدن تکرار کنید. و بعد جای پاها رو عوض نمایید. برای افزایش چالش نیز می‌توانید پاشنه پایی که در جلو قرار دارد رو در حین بلند کردن پای عقب،‌از روی زمین بلند کرده و روی نوک پنجه قرار بگیرید.

حرکت گازانبری بخش داخلی ران

1 -  در حالت اسکوآت قرار گرفته و پاها رو از هم باز کنید.

2 -  با فشار هر دو پا، به هوا بپرید. در حین پرش، هسته بدن رو محکم نگه دارید تا از کمر شما پشتیبانی کند.

4-thigh-tweeze

3 -  بخش داخلی ران‌ها رو منقبض کرده و پاها رو موازی با هم در هوا نگه دارید و بعد به شکل اول بر روی زمین فرود بیایید. 10 مرتبه به همین شکل، بپرید.

اگر پرش برای‌تان مشکل است، می‌توانید به حالت اسکوآت قرار گرفته و بعد وزن خود رو روی یک پا بیاندازید و پای دیگر رو از روی زمین بلند کنید و در همین حین، بخش داخلی ران رو منقبض نمایید. بعد همین حرکت رو برای سمت دیگر بدن تکرار کنید. در حین انجام حرکت و جابه‌جا شدن از یک سمت بدن به سمت دیگر، باید بالاتنه و قفسه سینه رو صاف نگه دارید. حرکت رو برای هر سمت بدن به تعداد 5 مرتبه انجام بدهید.

کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.prevention.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

پاسخ دهید


× 7 = بیست یک