بعد از یک روز پرخوری، وزن ما چقدر اضافه‌تر می‌شود؟

آوریل 5th, 2018 به‌دست admin پاسخ »

همه ما تلاش می‌کنیم که طبق برنامه کاهش وزن و ورزشی خود پیش برویم. اما گاهی نیز پیش می‌آید که از برنامه منحرف شده و پرخوری کنیم یا ورزش نکنیم. به هر حال همه ما انسان هستیم. مثلاً خانم‌ها در دوران قاعدگی بیشتر دچار هوس‌های غذایی می‌شوند. یا شاید فرد دچار استرس یا خستگی شده است و خود رو به خوردن سرگرم می‌کند.

Weight-Gain After-One-Over-Eating

همه ما در مقطعی دچار پرخوری و انحراف از برنامه کاهش وزن می‌شویم و این مسأله برای همه پیش می‌آید. نکته مهم این است که این انحراف رو نقطه پایان همه تلاش‌های خود ندانیم و از ادامه راه منصرف نشویم. شاید برای شما هم سؤال باشد که بعد از یک روز کامل پرخوری، چه بلایی سر وزن ما می‌آید.

اگر هر روز پرخوری نمی‌کنید و فقط هر از گاهی دچار پرخوری می‌شوید، یک خبر خوش برای شما داریم و آن اینکه برای اینکه وزن ما نیم کیلوگرم بیشتر شود باید به شکل وحشتناکی در طی یک روز پرخوری کنیم و این مقدار پرخوری انقدر باید زیاد باشد که اصلاً یک انسان قادر به انجام آن نیست. پس با یک روز پرخوری، وزن ما اضافه نمی‌شود.

در واقع، افزایش وزن در طول تنها یک شب، عملاً غیرممکن است. علت هم برمی‌گردد به ریاضیات انرژی مصرفی. برای افزایش وزن پیدا کردن باید خیلی بیشتر از مقداری که معمولاً غذا مصرف می‌کنید، غذا بخورید. مثلاً اگر روزانه به طور معمول 2000 کیلوکالری انرژی دریافت می‌کنید باید برای افزایش وزن، 3500 کیلوکالری دیگر به این 2000 تا اضافه کرده و بخورید (یعنی 5500 کیلوکالری) تا وزن شما تنها در یک شب نیم کیلو اضافه شود و در ضمن نباید هیچگونه فعالیت بدنی هم داشته باشید تا این انرژی سوزانده نشود.

مسلماً یک رژیم غذایی بد باعث می‌شود که در روز بعد احساس بدی هم داشته باشیم اما باعث نمی‌شود که در عرض یک روز، اضافه‌وزن پیدا کرده و چاق شویم، مشروط بر اینکه از روز بعد دوباره به برنامه برگردیم و فعالیت ورزشی خود رو نیز از سر بگیریم. پس فراموش نکنید که اگر گاهی دچار پرخوری می‌شوید، خیلی راحت می‌توانید از روز بعد مجدداً برنامه کاهش وزن خود رو ادامه بدهید و نیازی به عذاب وجدان شدید یا رها کردن برنامه و احساسات منفی و مخرب نیست. کافیست که پرخوری رو به یک عادت در خود تبدیل نکنید.

کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.prevention.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

پاسخ دهید


شش − = 5