خوراکی‌هایی که شاید ندانید می‌توانید آنها را گریل کنید

می 8th, 2018 به‌دست admin پاسخ »

ایده‌های جالب برای گریل کردن برخی از خوراکی‌ها رو در ادامه مطلب با شیما در میان می‌‌گذاریم. شاید باور نکنید که برخی از این خوراکی‌ها رو می‌توان گریل کرد.

Foods-You-Can-Grill

هندوانه

با افزودن نمک و حرارت دادن به این میوه شیرین رو به یک خوراک خوش‌طعم با بافت گوشتی تبدیل کنید. می‌توانید به آن روغن زیتون، پیاز و فلفل هم اضافه کنید و سپس هر طرف قاچ هندوانه رو به مدت 5 دقیقه گریل کنید.

صدف خوراکی

صدف رو تا زمانی گریل کنید که شروع به باز شدن کند.

پنیر

نیازی به نان نیست. پنیر رو مستقیماً بر روی گریل بگذارید. برای این ذوب نشده و گریل رو کثیف نکند، آن رو به صورت لایه‌های ضخیم گریل کنید. می‌توانید به آن روغن زیتون نیز اضافه کنید و با حرارت ملایم گریل کنید و سپس روی آن رو برگردانید تا سمت دیگر نیز گریل شود. سپس با نان و انگور سرو کنید.

سیب‌زمینی شیرین

می‌توانید سیب‌زمینی شیرین رو به کره آغشته کرده و با حرارت متوسط  به مدت 40 دقیقه تا یک ساعت گریل کنید تا پوست آن قهوه‌ای شود و گوشت آن نیز ترد شود.

گل‌کلم

گل‌کلم رو می‌توان به روش‌های مختلفی پخت و گریل کردن هم یکی از آن روش‌هاست. کافیست که به اندازه مورد نظر خود آن رو خرد کرده و به آن کمی روغن اضافه کنید و گریل نمایید.

آووکادو

این میوه رو به قاچ‌های کوچکتر بریده و گریل کنید.

پیتزا

برای اینکه تردی پیتزا رو بیشتر کنید می‌توانید آن رو گریل نمایید. کمی روغن و سیر به خمیر آن اضافه کرده و روی گریل قرار بدهید. وقتی که به میزان مورد نظر شما پخت، مخلفات رو در همان حین که هنوز گرم است بر روی آن بچینید. البته می‌توانید مخلفات رو قبل از شروع پخت هم به آن اضافه کنید.

آناناس

آناناس رو ورقه کرده و گریل کنید. این کار باعث می‌شود که بخشی از خاصیت اسیدی آن کمتر شده و در نتیجه مزه شیرین‌تری پیدا کند.

کنگر فرنگی

آن رو از وسط نصف کرده و قسمت سخت آن رو جدا نمایید. بعد به آن کمی روغن افزوده و گریل کنید.

کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.rd.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

پاسخ دهید


+ 7 = چهارده