ورزش کردن خــــــــیــلی راحته! کافیه این میون بُرها رو بلد باشیم! (قسمت اول)

فوریه 12th, 2014 به‌دست admin پاسخ »

1 -  برای شروع بهتر هست که فعالیت بدنی رو انجام بدیم که به اون علاقه داریم. رقصیدن، پیاده روی، باغبانی، یوگا، دوچرخه سواری، بسکتبال تفریحی، همه اینها فعالیت بدنی هستند. هر چیزی که ما رو به حرکت وادار کنه، فعالیت بدنی به حساب می یاد. حتماً لازم نیست که برای ورزش کردن به رفتن به باشگاه یا انجام ورزش های حرفه ای فکر کنیم.

2 -  لازم نیست که تمام ورزش روزانه خودمون رو یک مرتبه انجام بدهیم بلکه می توانیم، ده دقیقه صبح، ده دقیقه، عصر و ده دقیقه هم در شب ورزش کنیم. این کار همانقدر می تواند مؤثر باشد که همه ورزش روزانه رو به صورت 30 دقیقه پشت سر هم انجام دهیم.

IMG_0038.jpg

 

3 -  بهتر هست که با دوستان مون ورزش کنیم. این کار باعث می شود که انگیزه بیشتری داشته باشیم و برنامه رو رها نکنیم.

4 -  وقتی که پیاده روی می کنیم باید سعی کنیم که پیاده روی ما سریعتر از پیاده روی تفریحی و معمولی باشد. یعنی مثلاً فرض کنیم که قرار ملاقات با کسی داریم و کمی دیرمون شده و باید با سرعت بیشتری راه برویم. حتی می توانیم قدم های خودمون رو بشمریم. 120 تا 135 قدم در دقیقه باعث می شود که ما در مجموع در حدود 5 تا 6 کیلومتر پیاده روی کنیم. اگر نمی توانیم با سرعت بیشتری پیاده روی کنیم، می توانیم کمی عادی راه برویم و سپس کمی تندتر، مجدداً عادی راه برویم و سپس مدتی هم تندتر. این کار کمک می کند که به مرور زمان، مدتی که پیاده روی عادی داریم، کوتاه تر شود و سرانجام زمانی می رسد که در تمام مدت پیاده روی، می توانیم، تندتر راه برویم.

5 –  اگر شاغل هستیم، می توانیم از فرصت های استراحتی که در بین کار به خودمون می دهیم، استفاده کنیم و حرکات کششی آسان رو انجام بدیم یا در دفتر قدم بزنیم. یعنی، لازم نیست که در زمان استراحت، حتماً بر روی صندلی خودمون به صورت بی تحرک بنشینیم. می توانیم بایستیم، راه برویم، چای خودمون رو در حالت ایستاده بنوشیم. با اتاق سایر همکاران برویم و با اونها صحبت کنیم و خلاصه هر کاری که باعث می شود، ما از روی صندلی خود بلند شده و به بدن خودمون حرکت بدهیم.

آیا باورتون می شود که به همین راحتی می توانیم در طول روز ورزش کنیم؟ باز هم نکات راحت دیگه ای هستند که با دانستن اونها ورزش کردن دیگر کار سخت و حتی وقت گیری نخواهد بود. پس با ما همراه باشید و ادامه این مطلب رو که در روزهای آینده در وبلاگ قرار می دهیم، مطالعه کنید.

برای خواندن قسمت دوم، بر روی اینجا کلیک کنید.

منبع:  www.hsph.harvard.edu

مترجم:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

پاسخ دهید


شش × 8 =