از کمربند لاغری تا ورزش در مبتلایان به آرتریت روماتوئید

ژوئن 3rd, 2018 به‌دست admin پاسخ »

آیا کمربند لاغری، شکم رو آب می‌کند؟

حتماً در تبلیغات تلویزیونی بارها دیده‌اید که کمربندهای لاغری رو وسیله جادویی برای کاهش وزن، به خصوص در ناحیه شکم معرفی می‌کنند. اما واقعیت این است که این تجهیزات، نه تنها به کاهش چربی بدن کمک نمی‌کنند بلکه می‌توانند خطرناک هم باشند. معمولاً از مشتری‌ها خواسته می‌شود که از این کمربندها درحین ورزش استفاده کنند. این امر باعث می‌شود که فرد نتواند عضلات شکم رو به شکل صحیحی در ورزش به کار بگیرد.

Fitness-Myths

علاوه بر این، کمربندهای لاغری باعث کم‌آبی سریع بدن و در مواردی حتی منجر به عرق‌سوز شدن فرد می‌شوند. به  جای استفاده از این کمربندها از همان روش سنتی، یعنی ورزش برای تعریق استفاده کنید تا واقعاً انرژی و چربی بسوزانید. نه اینکه فقط آب بدن‌تان از دست برود. فراموش نکنید که هر چیز که بیش از حد خوب باشد باید به آن شک کرد. فریب در باغ سبزها رو نخورید.

آیا برای جایگزینی الکترولیت‌های از دست‌رفته باید از نوشیدنی‌های ورزشی استفاده کنیم؟

برای ورزشکاران استقامتی که مدت طولانی رو به ورزش می‌پردازند، استفاده از نوشیدنی‌های ورزشی روشی مناسب برای جایگزینی آب و الکترولیت‌های از دست رفته مثل پتاسیم و سدیم است. اما مشکل اینجاست که اکثر افرادی که از این نوشیدنی‌ها استفاده می‌کنند، اصلاً ورزشکار حرفه‌ای استقامتی نیستند و با این کار، مقادیر زیادی شکر اضافی رو وارد بدن خود می‌کنند، بدون اینکه آن رو بسوزانند. کسانی که فعالیت ورزشی شدید ندارند، استفاده از نوشیدنی‌های ورزشی، به افزایش وزن منجر می‌شود. آب بهترین گزینه برای این افراد است.

آیا تناسب ذهنی ربطی به تناسب جسمی ندارد؟

بدن ما بیش از آنچه که فکر می‌کنیم بر روی مغز ما اثر می‌گذارد، مخصوصاً وقتی که سن ما بالا می‌رود. تحقیقات نشان می‌دهند که افراد بزرگسالی که تمرینات هوازی انجام می‌دهند، فعالیت مغزی بهتری در حین یادگیری از خود نشان داده و حافظه بهتری هم نسبت به کسانی که ورزش نمی‌کنند، دارند. البته ورزش مانع از آلزایمر یا زوال عقل نمی‌شود اما بسیاری از مشکلات ذهنی ناشی از بالا رفتن سن رو به تعویق می‌اندازد. بنابراین تا می‌توانید فعالیت کنید تا مغز شما بیشترین میزان فعالیت و آمادگی رو داشته باشد.

آیا کسانی که به آرتریت روماتوئید مبتلا هستند، نمی‌توانند ورزش‌های سنگین انجام بدهند؟

پزشکان معمولاً برای درمان این بیماری خودایمنی که به مفاصل فرد حمله می‌کند، به افراد توصیه می‌کنند که ورزش‌های هوازی خفیف انجام بدهند. اما شاید بر پایه تحقیقات، شاید بهتر باشد که شدت ورزش خود رو بیشتر کنید. البته دقت داشته باشید که همیشه قبل از هر اقدامی با پزشک خود نیز مشورت نمایید.

کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.rd.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

پاسخ دهید


+ 2 = سه