یک حقه جالب برای تازه نگه داشتن توت‌فرنگی

ژوئن 9th, 2018 به‌دست admin پاسخ »

میوه‌های فصول گرم سال خیلی زودتر از آنچه که ما انتظارش رو داریم فاسد می‌شوند. قرار دادن توت‌فرنگی در یخچال از رشد قارچ در آن جلوگیری نمی‌کند و پس از چند روز ماندن در یخچال، این میوه از بین می‌رود. اما می‌توانید با روش ساده‌ای که در ادامه مطلب به شما معرفی می‌کنیم، طول عمر این میوه رو افزایش بدهید.

Trick-To-Keep-Strawberries-Fresh

سرکه، در خانه مصارف زیادی دارد زیرا برخلاف بسیاری دیگر از تمیزکننده‌ها، سمی نیست. از سرکه می‌توان برای تمیز کردن و شستشوی میوه‌های تازه قبل از مصرف آنها استفاده کرد. به این ترتیب که یک واحد سرکه رو با سه واحد آب مخلوط کرده و میوه رو در آن شناور می‌کنیم. این کار تا 98 درصد از باکتری‌های میوه رو از بین می‌برد. به این ترتیب میوه خیلی بهتر از اینکه با آب و مایع ضد باکتری شسته شود،‌ به وسیله سرکه تمیز می‌شود.

این قدرت ضد میکروبی سرکه هاگ‌های مولد قارچ رو هم از بین می‌برد. بدین منظور باید به روشی که ذکر شد عمل کرده و توت‌فرنگی‌ها رو در ظرفی که سه واحد آب و یک واحد سرکه در آن ریخته‌اید شناور کنید. اما باید مراقب یک نکته هم باشید و آن اینکه این محلول نمی‌تواند قارچ‌هایی که رو که از قبل در توت‌فرنگی به وجود آمده‌اند از بین ببرد. یعنی باید این کار رو قبل از اینکه قارچی در توت فرنگی ایجاد شود، انجام بدهید.

اگر از این نگران هستید که توت‌فرنگی‌ها طعم سرکه بگیرند باید بدانید که جای نگرانی نیست و شستشو با آب معمولی بعد از خیساندن توت‌فرنگی‌ها در سرکه باعث می‌شود که طعم سرکه نگیرند.

دقت داشته باشید که توت‌فرنگی‌ها باید قبل از اینکه آنها رو در یخچال ذخیره کنید، کاملاً خشک باشند. یعنی بعد از آبکشی توت‌فرنگی‌ها، آنها رو به کمک حوله کاغذی، خشک کنید. سپس آنها رو داخل یک ظرف تمیز که کف و دیواره آن رو با حوله کاغذی خشک پوشانده‌اید قرار بدهید تا در مجاورت هیچ‌گونه رطوبت قرار نگیرند.

برای نگهداری میوه‌های بزرگتر می‌توانید از اسپری کردن محلول آب و سرکه به جای خیساندن آنها در ظرف، استفاده کنید.

کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.rd.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

پاسخ دهید


× یک = 6