از زیاده‌روی در ورزش تا اثر پیاده‌روی

ژوئن 10th, 2018 به‌دست admin پاسخ »

آیا هرقدر که بیشتر ورزش کنیم، بهتر است؟

تحقیقات نشان می‌دهند که کسانی که بیش از حد ورزش می‌کنند ممکن است که نه تنها سودی از ورزش نبرند بلکه ورزش برای آنها به برعکس عمل کند. بهترین شدت و میزان ورزش برای حفظ سلامتی این است که ورزش رو با شدت و سرعت ملایم شروع کنید و مدت آن هم سه بار در هفته و هر بار یک ساعت باشد و بعد به مرور بر شدت و مدت آن بیفزایید.

Fitness-Tracker

آیا ورزش دوچرخه کرانچ، بهترین ورزش برای تناسب شکم، کمر و پهلوها است؟

انجام این ورزش با شدت زیاد می‌تواند به بدن صدمه بزند. وقتی که با سرعت زیاد حرکت رو انجام می‌دهید، بخش پایینی کمر رو در معرض خطر فتق دیسک کمر و انقباضات عضلانی قرار می‌دهد. همچنین با توجه به اینکه معمولاً پشت سر رو در حین انجام این حرکت با دست نگه می‌دارید، ممکن است که به مهره‌های گردن هم آسیب بزنید. بهتر است که این حرکت رو به آرامی و در عوض به درستی انجام بدهید.

آیا برای کاهش وزن باید حتماً از ابزار رهگیری ورزشی استفاده کرد؟

استفاده از ابزار رهگیری فعالیت‌های ورزشی، گاهی مانع از کاهش وزن می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهند که کسانی که این ابزار تخمین دقیقی از میزان انرژی سوزانده‌شده نمی‌زنند. در نتیجه افراد ممکن است که در حالی که فرد انرژی کافی در طول روز نسوزانده است، به اشتباه فکر کند که انرژی زیادی سوزانده و غذای بیشتری بخورد. البته این بدین معنی نیست که نباید از این ابزار استفاده کرد. به هر حال تکنولوژی در حال پیشرفت است و این ابزار هم وسیله انگیزه‌بخش خوبی برای کسانی هستند که زندگی بی‌تحرکی دارند و باعث می‌شوند که به این افراد یادآوری شود که باید حرکت کنند و بیش از فعالیت روزانه عادی به تکاپو بپردازند تا بتوانند وزن کم کنند.

آیا پیاده‌روی، حقیقتاً اثری بر سلامتی و وزن دارد؟

پیاده‌روی‌های ساده خود رو دست‌‌کم نگیرید. این فعالیت، اثرات معجزه‌آسایی بر روی سلامتی دارد. پیاده‌روی، خطر ابتلا به سرطان سینه رو کم کرده و به تسکین درد مفاصل کمک می‌کند، سیستم ایمنی رو تقویت نموده و ژن‌های ترویج‌دهنده  چاقی رو بی‌اثر می‌کند. به علاوه، حتی 15 دقیقه پیاده‌روی می‌تواند هوس خوردن شیرینی‌جات رو دور کند.

کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.rd.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

پاسخ دهید


سه − 2 =