نظر علم درباره بهترین زمان برای وزن کردن خود در طول روز

جولای 2nd, 2018 به‌دست admin پاسخ »

تفاوت زیادی بین اینکه اولین کاری که در صبح انجام می‌دهید وزن کردن خودتان باشد و یا اینکه این کار رو به عنوان آخرین کاری که در شب انجام می‌دهید، باشد، وجود دارد. رژیم کاهش وزن، فقط کاهش غذای مصرفی و ورزش نیست و نکات جانبی زیادی دارد. یکی از این نکات، زمان وزن کردن خود است که از قضا برای برخی از افراد به یکی از ترسناک‌ترین مراحل تلاش برای کاهش وزن تبدیل شده است.

Best-Time-For-Weighing

اما هیچ دلیلی برای ترس از ترازو وجود ندارد. کسانی که خود رو به طور منظم وزن می‌کنند، موفقیت بیشتری در کاهش وزن و حفظ وزن دارند. پس از وزن کردن خودتان فرار نکنید. اما وزن کردن هم مثل همه امور دیگر زندگی، قواعدی دارد و باید طبق اصول صحیح انجام شود. تا زمانی که از این قواعد ساده پیروی کنیم، نتیجه بهتری از برنامه کاهش وزن خود می‌گیریم.

قبل از هر چیز توصیه می‌شود که یک زمان مشخص از روز رو در نظر بگیرید تا همیشه در همان زمان اقدام به وزن کردن خود کنید. با توجه به اینکه وزن در طول نوسان دارد و ثابت باقی نمی‌ماند لازم است که همیشه در همان زمان همیشگی اقدام به وزن کردن کنیم.

حال سؤال این است که چه زمانی از روز، بهترین زمان برای وزن کردن خود است؟

بهترین زمان، صبح است و بعد از اجابت مزاج است تا مثانه خالی باشد و هنوز صبحانه میل نکرده باشید و یا به ورزش نپرداخته باشید. در این صورت نه تنها ترازو عدد کمتری رو نشان می‌دهد (که باعث خوشحالی و انگیزه شما می‌شود) بلکه عددی هم که نشان می‌دهد عدد دقیق‌تر و درست‌تری است.

دقت داشته باشید که ترازو رو بر روی یک سطح سفت بگذارید (نه روی فرش) و طوری روی ترازو بایستید که وزن شما به طور مساوی بین دو پا تقسیم شده باشد و بی‌حرکت باشید. همچنین لباس سبک بپوشید و سعی کنید که هر بار که خود رو وزن می‌کنید، همان لباس رو به تن داشته باشید یا از لباسی با وزن مشابه همان لباس سبک استفاده کنید. صاف بایستید، قوز نکنید و تکان نخورید.

کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.rd.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

پاسخ دهید


− یک = 8