آیا روش CoolSculptring به از بین بردن چربی‌های اضافی سمج بدن کمک می‌کند؟

جولای 12th, 2018 به‌دست admin پاسخ »

دیگر روزهای رفتن به زیر تیغ جراحی برای از بین بردن چربی‌های اضافه گذشته است. روش CoolSculptring یک روش غیرتهاجمی برای خلاصی از شر چربی‌های اضافی است که مدعی است هیچ اثر سوئی بر روی پوست ندارد و در عرض چند دقیقه ما رو مقصود می‌رساند. اما این ادعا تا چه حد صحیح است؟

CoolSculpting

واقعیت این است که این روش یک روش جادویی نیست اما می‌تواند بر روی برخی از افراد مؤثر باشد. در این روش سر لوله دستگاه رو بر روی پوست قسمتی که چربی اضافه دارد قرار داده و این بخش ورم می‌کند و چربی‌های زیرپوستی این ناحیه شروع به انجماد می‌کنند. نام دیگر این روش کرایولیپولیز است و توسط FDA مورد تأیید قرار گرفته است.

در ابتدا فرد احساس سردی می‌کند اما خیلی سریع بی‌حس می‌شود. در مرحله بعد با کمک امواج یا ماساژ دستی، سلول‌های چربی که منجمد شده‌ و مرده‌اند شکسته می‌شوند و از بدن دفع می‌گردند. در روزهای بعد از انجام این کار، فرد تا حدودی احساس درد می‌کند (مثل درد بعد از ورزش). یک هفته بعد هم پوست ممکن است که دچار خارش شود. کل پروسه نیم تا یک ساعت طول می‌کشد و نیازی به بستری شدن یا استراحت نیست. برخی از افراد معتقدند که در مدت سه ماه بعد از انجام این روش لاغرتر شده‌اند.

کرایولیپولیز اگر به درستی انجام شود، مشکلی ایجاد نمی‌کند و ایمن است و فقط ممکن است که اثرات جانبی جزئی مثل تورم پوست، خونریزی درد یا زخم به دنبال داشته باشد. تاکنون هیچ عارضه جانبی گسترده و وخیمی در استفاده از این روش گزارش نشده است.

اما کرایولیپولیز برای همه افراد مناسب نیست و روش سریعی برای کاهش وزن نیست. در این روش 10 تا 20 درصد از چربی که در هر جلسه مورد حمله قرار می‌گیرد از بین می‌رود. این مقدار خیلی با روش‌هایی مثل لیپوساکشن که 70 تا 90 درصد چربی اضافی رو از بین می‌برد، تفاوت دارد.

کرایولیپولیز برای کسانی مفید است که وزن ثابتی دارند و چربی اضافی آنها به ورزش‌ و رژیم جواب نداده است، مثل چربی شکم که با وجود رژیم غذایی سالم و انجام ورزش پلانک، همچنان با سماجت در جای خود باقی مانده است. اما اگر شما به دنبال از بین بردن مقدار زیادی چربی اضافی هستید، انجماد چربی روش چندان مناسبی برای شما نیست.

در ضمن اگر سلول‌های چربی خود رو منجمد کنید اما عادات غذایی و زندگی خود رو اصلاح نکنید، سلول‌های چربی دوباره چربی در خود ذخیره می‌کنند. پس کلید موفقیت در واقع تغییر عادات بد است. از سوی دیگر اگر کسی توان این رو دارد که عادات بد خود رو تغییر بدهد اصلاً لزومی هم ندارد که کرایولیپولیز انجام بدهد و با اراده خودش چربی‌های اضافی رو از بین می‌برد.

کرایولیپولیز روشی برای کاهش وزن نیست اما چربی اضافی رو تا حدودی کمتر می‌کند تا بتوانید لباسی با سایز کوچکتر بپوشید.

 در پست بعدی درد دلهای رژیم، توضیحات بیشتری درباره عوارض جانبی کرایولیپولیز و نکات ایمنی آن صحبت می‌کنیم.

کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.prevention.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

پاسخ دهید


نُه − 9 =