رژیم نمی گیرم چون از غذاهای رژیمی خوشم نمی آید!

فوریه 17th, 2014 به‌دست admin پاسخ »

هیچ چیز بدتر از این نیست که مجبور باشیم به خاطر برنامه رژیمی خاصی که داریم، غذاهایی رو بخوریم که نمی توانیم خوردنشون رو تحمل کنیم. در چنین مواقعی انسان احساس محرومیت و تنفر می کند که در نتیجه هورمون استرس رو در بدن افزایش می دهد. افزایش ترشح این هورمون هم باعث می شود که هوس های غذایی ما بیشتر شوند.

hate_dietary_foods

چرا باید انقدر به خودمون سخت بگیریم که در نهایت به قول معروف به سیم آخر بزنیم؟ واقعاً لزومی نداره که خودمون رو شکنجه کنیم. می تونیم غذاهای دلخواه مون رو بخوریم و در عین حال وزن هم کم بکنیم. فقط کافیه که تعادل رو رعایت کنیم. مثلاً، اگر عاشق ساندویچ هستیم، لازم نیست که خودمون رو به کلی از خوردن ساندویچ محروم کنیم. فقط باید دقت کنیم که اندازه ساندویچ مون به اندازه سیر کردن دو تا آدم قوی هیکل که کار بدنی سخت انجام می دهند نباشد. کافیه به اندازه نیاز خودمون و با توجه به جثه و جنسیت و فعالیت بدنی خودمون مصرف کنیم و تعادل رو به هم نزنیم.

پس فقط یادمون باشد که اندازه ها رو رعایت کنیم. به این ترتیب می توانیم هم غذاهای مورد علاقه مون رو بخوریم و هم وزن کم کنیم. اگر عضو یکا باشید، می دانید که یکا هم بر همین مبنا عمل می کند. این موضوع باعث می شود که رژیم گرفتن به هیچ وجه سخت و طاقت فرسا نباشد.

برگرفته از:  news.health.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

پاسخ دهید


+ شش = 8