کودکانی که فعالیت بدنی دارند، نتایج بهتری در درس به دست می‌آورند

آگوست 8th, 2018 به‌دست admin پاسخ »

یک تحقیق جدید که بر روی کودکانی که به فعالیت بدنی و ورزشی می‌پردازند صورت گرفته است نشان می‌دهد که این کودکان در درس به موفقیت بیشتری نسبت به کودکانی که فعالیت بدنی ندارند، می‌رسند.

Children-Exercising-at-School

به نظر می‌رسد که فعالیت بدنی و ورزش باعث می‌شود که دلزدگی و ملالت از درس کاهش پیدا کند و نیز به تمرکز کودک بر روی درس کمک می‌کند.

آزمایشات در این زمینه بر روی 214 کودک در سنین مدرسه انجام شد. تمام این دانش‌آموزان در کلاس‌های ورزشی شرکت کرده بودند. محققان میزان فعالیت تک‌تک دانش‌آموزان رو در کلاس ورزش و در خارج از مدرسه مورد مقایسه قرار داده و نمرات آنها رو نیز در زمینه ریاضیات، علم و ادبیات مورد بررسی قرار دادند.

محققان متوجه شدند که انجام فعالیت ورزشی با شدت متوسط به مدت 30 دقیقه و 5 روز در هفته بر روی نمرات دانش‌آموزان تأثیری نداشت. اما آنهایی که در کلاس ورزش با شدت به فعالیت می‌پرداختند، مثل ورزش فوتبال، بسکتبال، بیسبال، همگی نتایج بهتری در دروس به دست آورده بودند. این افراد علاوه بر اینکه در مدرسه فعال بودند در خارج از مدرسه هم فعالیت بدنی داشتند.

کودکانی که از نظر جسمی فعال هستند، قدرت تمرکز بهتری هم دارند و مشکلات رفتاری آنها هم کمتر است.

با توجه به نتایج به دست آمده از این آزمایشات، محققان توصیه می‌کنند که مدارس برنامه‌های ورزشی فشرده‌تر و شدیدتری رو در دروس دانش‌آموزان بگنجانند و از کلاس ورزش به صورت سرسری عبور نکنند. اگر مدرسه کودک شما اهمیت چندانی به ورزش نمی‌دهد، خود شما دست به کار شده و وی رو در کلاس‌های ورزشی ثبت نام کنید. ورزش‌های گروهی نه تنها به تناسب بدنی و سلامت جسمانی کودک کمک می‌کنند بلکه منجر به افزایش اعتماد به نفس، هماهنگی و یادگیری کار گروهی و اجتماعی، می‌شوند.

حتی کودکانی که قصد قهرمانی ورزشی ندارند هم می‌توانند با فعالیت‌های غیررقابتی مثل دوچرخه‌سواری، شنا و دویدن یا حتی بازی‌هایی مثل کبدی به تناسب در جسم و بهبود در عملکرد ذهنی برسند.

کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.sparkpeople.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

پاسخ دهید


× 5 = چهل