آیا تا به حال درباره شیر سوسک شنیده‌اید؟!

آگوست 11th, 2018 به‌دست admin پاسخ »

سوسک ماده از خود ماده‌ای ترشح می‌کند که در واقع شیر نیست اما مایعی زردرنگ است که از آن برای تغذیه نوزادان خود استفاده می‌کند. این ماده در معده نوزادان به حالت جامد در می‌آید. متخصصان به این نتیجه رسیده‌اند که این ماده یکی از مغذی‌ترین ماده‌ها در کره زمین است. یکی از پرانرژی‌ترین شیرها در بین پستانداران به بوفالو تعلق دارد. جالب است که بدانید شیر سوسک حتی از شیر بافالو هم پرانرژی‌تر است. همچنین حاوی پروتئین و اسیدهای آمینه می‌باشد که برای سلامتی انسان مفیدند.

Cockroach-Milk

شاید به نظرتان خیلی چندش‌آور بیاید اما این یافته‌ها برای خیلی از محققان و حتی مصرف‌کنندگان شیر جالب بوده و با توجه به اینکه برخی از افراد از شیرهای غیرلبنی استفاده می‌کنند (کسانی که به لبنیات آلرژی دارند) و نیز افراد گیاهخوار مطلق، جایگزین مناسبی به نظر می‌رسد.

اما مصرف آن با مشکلات هم همراه است زیرا هم هنوز مطمئن نیستند که کاملاً برای انسان ایمن باشد و نیز مقدار شیر هر سوسک انقدر زیاد نیست که بتوان مقدار زیادی از آن رو تهیه کرد. سوسک رو نمی‌توان مثل گاو یا سایر پستانداران، دوشید.

تنها راه عملی برای به دست آوردن شیر سوسک به کارگیری مهندسی ژنتیک است تا ژن‌ها رو از سوسک به باکتری‌ها منتقل کرده و بتوانیم همان مایع رو که سوسک تولید می‌کند به میزان زیاد در محیط آزمایشگاهی تولید کنیم. هنوز مشخص نیست که تهیه شیر سوسک چقدر هزینه خواهد داشت.

حشرات حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی مهم مثل آهن هستند. در واقع حلالیت آهن (که شاخصی برای جذب آن در بدن انسان است) که در حشرات وجود دارد خیلی بیشتر از آهن موجود در گوشت قرمز است. خوردن حشرات یک کار عجیب یا جدید نیست. بیش از 1900 گونه حشرات در سرتاسر دنیا به عنوان غذا مورد استفاده قرار می‌گیرند.

با توجه به ارزش غذایی که شیر حشرات دارد، دور نخواهد بود روزی که به طور عادی در سوپرمارکت‌ها به فروش برسد و خیلی از ما از آن استفاده خواهیم  کرد بدون اینکه به نظرمان چندش‌آور یا عجیب باشد.

کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.health.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

پاسخ دهید


نُه − 6 =