چگونه درهر شرایطی فعال باشیم

اکتبر 10th, 2018 به‌دست admin پاسخ »

شاید به همه شرایط زندگی و کاری خود کنترل نداشته باشیم اما می‌توانیم بخش‌هایی از زندگی رو تحت کنترل خود درآوریم. مثلاً شاید مشغله ما در زندگی آنقدر زیاد باشد که فرصت حضور در باشگاه ورزشی رو نداشته باشیم اما می‌توانیم تغییراتی در زندگی خود ایجاد کنیم که به فعالیت بدنی بیشتر منجر می‌شوند. چگونه؟ این کار خیلی آسان‌تر از آن است که فکرش رو می‌کنید. در ادامه مطلب به این موضوع می‌پردازیم.

Have-a-More-Active-Commute

پیاده به محل کار بروید

اگر فاصله بین منزل و محل کار خیلی زیاد نیست می‌توانید مسیر رو پیاده طی کنید. این کار باعث می‌شود که در هزینه‌های رفت و آمد هم صرفه‌جویی شود. پیاده‌روی منظم، خطر پرفشاری خون و دیابت رو تا 40 درصد کاهش می‌دهد. لباسی هم که می‌پوشید ضد عرق باشد تا با لباس خیس از عرق وارد محل کار نشوید.

با دوچرخه به محل کار بروید

دوچرخه‌سواری فواید زیادی برای سلامتی دارد. از جمله اینکه باعث کاهش 46 درصدی خطر ابتلا به بیماری قلبی و کاهش 45 درصدی خطر ابتلا به سرطان می‌شود. به علاوه، چه کاری بهتر از دوچرخه‌سواری در زمان بازگشت به منزل یا رفتن سر کار، روحیه می‌دهد؟ البته باید دقت کنید که از شلوار کشی و اسلیم برای دوچرخه‌سواری استفاده کنید و کلاه ایمنی رو هم فراموش نکنید.

از طریق مترو به محل کار بروید

اگر فاصله منزل و محل کار زیاد است از مترو برای تردد استفاده کنید. کسانی که از مترو استفاده می‌کنند، 30 درصد بیشتر در طول روز پیاده‌روی می‌کنند و 4 برابر بیشتر این شانس رو دارند که روزانه ده‌هزار قدم بردارند. این کار به ما کمک می‌کند تا زمان رو هم پشت ترافیک از دست نداده و در طول مسیر به مطالعه یا گوش دادن به موسیقی بپردازیم.

با ماشین به محل کار بروید

اگر لازم است که حتماً از ماشین برای تردد استفاده کنید، هنوز هم راه‌هایی برای افزایش تحرک و فعالیت بدنی شما وجود دارند. مثلاً می‌تانید در حین اینکه پشت فرمان نشسته‌اید حرکاتی مثل انقباض عضلات باسن رو انجام بدهید. همچنین می‌توانید ماشین رو در جایی دورتر از محل کار پارک کنید تا مجبور باشید که باقیمانده مسیر رو پیاده طی کنید.

در مجموع، باید سعی کنید که بی‌تحرک‌ترین زمان‌های روز خود رو به زمانی برای فعالیت تبدیل کنید. به این ترتیب نه تنها چیزی رو از دست نمی‌دهید بلکه از فواید تحرک بدنی و فعالیت هم برخوردار می‌شوید.

کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.livestrong.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

پاسخ دهید


× 3 = هجده