5 قدم ساده برای از بین بردن آسان و سریع چربی‌های اضافی بدن

نوامبر 26th, 2018 به‌دست admin پاسخ »

آیا تا کنون همه انواع رژیم‌های غذایی موجود ، حتی سخت‌ترین‌شان، رو امتحان کردید تا وزن کم کنید؟ شاید وقت آن رسیده که افکار قدیمی خود رو درباره کاهش وزن دور بریزید و 5 قدم ساده‌ای که در ادامه مطلب با شما در میان می‌گذاریم رو دنبال کنید.

Make-Fat-Loss-Faster-and-Easier

متابولیسم، از ارکان مهم کاهش وزن است. 80 تا 90 درصد کاهش وزن رو رژیم غذایی و 10 تا 20 درصد باقیمانده رو فعالیت بدنی و ورزش تشکیل می‌دهد. اگر از تلاش خود برای کاهش وزن نتیجه نمی‌گیرید به این علت است که متابولیسم بدن شما پایین است و نیاز به تلنگر دارد.

متابولیسم تحت تأثیر برخی عوامل که در زیر به آنها شاره می‌کنیم، کند می‌شود:

  • چربی ذخیره در شکم، کپل‌ها و ران‌ها
  • یائسگی
  • از دست رفتن حجم عضلات
  • کم‌خوابی
  • خوردن مقدار زیادی غذای نامناسب و نخوردن مقادیر کافی غذای مناسب
  • ورزش بیش از حد و یا ورزش بسیار کم و یا انجام ورزش اشتباه
  • ژنتیک
  • مؤنث بودن
  • سن بالای 40 سال که بر روی متابولیسم، هم در مردان و هم در زنان تأثیر می‌گذارد

اما نباید نگران و ناامید شوید زیرا شما می‌توانید سرعت متابولیسم خود رو با برداشتن 5 قدم زیر، تحت کنترل خود دربیاورید:

قدم اول

غذای روزانه رو در بازه زمانی 10 تا 12 ساعته بخورید. یعنی مثلاً از 8 صبح تا 7 بعد از ظهر. به این ترتیب بدن وارد فاز چربی‌سوزی شده و بدن در طول شب فرصت سمزدایی از خود رو به دست می‌آورد.

قدم دوم

با شکم خالی در صبح ورزش کنید. بدن به طور طبیعی طوری طراحی شده است که در ابتدای صبح به چربی‌سوزی بپردازد. اگر ورزش کنید چربی‌سوزی در این زمان از روز آسان‌تر هم می‌شود، مخصوصاً اگر از وزنه‌ زدن هم در ورزش استفاده کنید.

قدم سوم

متابولیسم خود رو با خوردن شیک پروتئینی whey بعد از ورزش صبحگاهی، استارت بزنید. این کار، اشتها رو نیز کاهش می‌دهد. این کار ساده مانع از افزایش هورمون استرس شده و کاهش چربی شکم رو آسان‌تر می‌کند. دقت کنید که از پروتئین whey با کیفیت استفاده کنید که کمترین میزان کربوهیدرات و قند در آن به کار رفته باشد و چربی آن هم کمتر از 5 گرم بوده و محتوای پروتئینی آن هم 24 گرم باشد. به این ترتیب، چربی می‌سوزد و عضلات بازسازی می‌شوند.

قدم چهارم

غذاهایی بخورید که متابولیسم رو فعال‌تر می‌کنند.

قدم پنجم

فیبر خوراکی بیشتری مصرف کنید. نوسانات قند، می‌تواند در کاهش وزن ما کارشکنی کند زیرا منجر به هوس‌های غذایی می‌شود. وجود فیبر در غذا، قند خون رو یکنواخت نگه داشته و از نوسانات آن جلوگیری می‌کند. به علاوه، فیبر از یبوست و نفخ و افزایش وزن ناشی از آن هم ممانعت می‌کند. فیبر خاصیت سیرکنندگی هم دارد و گرسنگی رو به تعویق می‌اندازد.

گرچه ما نمی‌توانیم کنترلی بر روی جنسیت، سن یا ژنتیک خود داشته باشیم اما می‌توانیم غذای خود رو انتخاب کرده و فعالیت ورزشی داشته باشیم تا عواملی رو که بر روی آنها کنترلی نداریم رو تحت تأثیر قرار داده و به نتیجه دلخواه برسیم.

کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.livestrong.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

پاسخ دهید


× نُه = 72