آیا میگو غذای سالمی است و یا کلسترول زیادی دارد؟

مارس 5th, 2019 به‌دست admin پاسخ »

همه می‌دانیم که ماهی که یک غذای دریایی است برای سلامتی بسیار مفید است. میگو نیز یک غذای دریایی است. شاید شنیده باشید که میگو مقادیر زیادی کلسترول دارد. با توجه به این موضوع آیا می‌توان آن رو هم مانند ماهی، یک غذای سالم به حساب آورد یا خیر؟

Is-Shrimp-Healthy

ارزش تغذیه‌ای میگو

ارزش تغذیه‌ای میگو بالاست زیرا حاوی مقادیر زیادی سلنیوم، آهن، ید، فسفر،‌نیاسین، روی و منیزیم است. میگو مقادیر کمی امگا 3 و امگا 6 نیز دارد که برای سلامتی مغز و قلب مفیدند. علاوه بر این، میگو پروتئین دارد که برای عضله‌سازی ضروری است. به همه اینها این نکته رو هم اضافه کنید که میگو حاوی آنتی‌اکسیدانی به نام استاگزانتین است که علائم پیری رو کاهش داده و به سلامتی چشم‌ها کمک می‌کند.

توصیه می‌شود که در هفته دو واحد غذای دریایی سرخ‌ نشده مصرف کنیم و بدین منظور می‌توانیم در هفته 90 تا 120 گرم میگو (در حدود 6 تا 9 عدد میگوی بزرگ) بخوریم.

چه مواقعی نباید میگو بخوریم؟

کسانی که به صدف دریایی حساسیت دارند نباید میگو بخورند. اگر به صدف و میگو حساسیت دارید، ممکن است بدن شما واکنش بسیار شدید و جدی به میگو نشان بدهد. ماهی سالمون و ماهی تن در مقایسه با میگو، منابع بهتری برای امگا 3 هستند و می‌توانید از آنها به جای میگو استفاده کرده و دچار مشکل آلرژی و حساسیت هم نشوید.

سعی کنید که میگو رو به صورت خانگی تهیه کنید و در رستوران میگو نخورید زیرا نمی‌دانید که میگوی رستوران تا چه حد سالم بوده است. به خصوص از خوردن میگوی سرخ‌شده در رستوران پرهیز کنید.

آیا کلسترول میگو بسیار زیاد است؟

مانند اکثر انواع غذاهای حیوانی، میگو نیز کلسترول بالایی دارد. اما این موضوع نباید شما رو از خوردن میگو بازدارد. ما می‌توانیم روزانه تا 300 میلی‌گرم کلسترول مصرف کنیم و 120 گرم میگو حاوی 161 میلی‌گرم کلسترول است. یعنی مقدار کلسترول آن از غذاهای فراوری‌شده و گوشت قرمز کمتر است. به علاوه، وقتی که صحبت از سلامتی قلب می‌شود، آنقدر که پرهیز از چربی اشباع در رژیم غذایی مهم است، کلسترول در درجه کمتری از اهمیت قرار می‌گیرد.

کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.womenshealthmag.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

پاسخ دهید


+ پنج = 10