مزایای ورزش در منزل در دوران تعطیلات

مارس 17th, 2019 توسط admin پاسخ »

در تعطیلات رفتن به باشگاه کار سختی است چون هم ممکن است که باشگاه تعطیل باشد وهم اینکه شما در سفر باشید. اما می‌توانید از فرصت استفاده کرده و در منزل خود ورزش کنید. در ادامه مطلب به چند مورد از مزایای ورزش در منزل در دوران تعطیلات اشاره می‌کنیم.

Home-Workout

1 –  حتی در منزل هم می‌توان ورزش چالشی انجام داد

چرا فکر می‌کنید که ورزش در منزل به قدر کافی چالشی یا مفید نیست؟! اتفاقا ورزش در منزل می‌تواند حتی چالشی‌تر از ورزش در باشگاه باشد زیرا در منزل از آن دستگاه‌‌های فانتزی موجود در باشگاه خبری نیست و خودتان باید بدن خود رو به کار بگیرید تا حرکات رو انجام بدهید. مثلاً این حرکات رو در برنامه ورزش خود در منزل بگنجانید:

  • 20 مرتبه اسکوآت
  • 20 مرتبه شنای سوئدی
  • 20 مرتبه حرکت سوپرمن
  • 60 ثانیه حرکت کوهنورد
  • 20 ثانیه پلانک
  • 10 ثانیه استراحت
  • تکرار این حرکات

2 –  کمتر شدن بهانه‌ها

حتی اگر در درون اتاق و حین تماشای برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود پیاده‌روی کنید خیلی بهتر از این است که روی مبل تلویزیون تماشا کنید. پس دیگر بهانه اینکه نمی‌توانید به دلیل ورزش برنامه‌های مورد علاقه خود رو ببینید هم از بین می‌رود. در وقت شما هم صرفه‌جویی می‌شود و بهانه کمبود وقت نخواهید داشت.

3 –  نیاز به صبر کردن نیست

ورزش در منزل این حسن رو دارد که شما می‌توانید هر زمان که خودتان می‌خواهید و هر ورزشی که مد نظرتان است رو انجام بدهید زیرا دیگر لازم نیست که برای کار با دستگاه‌های ورزشی مورد نظر خود در صف بایستید یا منتظر بمانید. همینطور لازم نیست که تا زمان و ساعت جلسه ورزشی خود صبر کنید.

4 –  سر از صفحه اینستاگرام دیگران و صفحات اجتماعی در نمی‌آورید

حتماً دیده‌اید که خیلی از افراد در باشگاه از خود عکس سلفی می‌گیرند و شما هم ممکن است که ناخواسته در تصویر دیده شوید و سر از شبکه‌های اجتماعی دربیاورید. ورزش در منزل به شما کمک می‌کنید که در تیررس سلفی افراد قرار نگیرید.

5 –  احساس راحتی بیشتری می‌کنید

شاید از جمله افرادی باشید که ورزش در مقابل چشم دیگران شما رو معذب می‌کند. در این صورت ورزش در منزل برای شما راحت‌تر است. در تنهایی خود می‌توانید حرکات ورزشی رو انجام بدهید که از انجام دادن آنها در حضور دیگران احساس راحتی نمی‌کنید. شاید مبتدی باشید و نتوانید حرکات رو در بدو امر درست و خیلی شیک انجام بدهید و لذا ورزش در منزل به شما فرصت می‌دهد که حرکت رو اصلاح کرده و به مرور درست انجام بدهید.

6 –  کمتر در معرض آلودگی‌های محیط بیرون قرار می‌گیرید

دستگاه‌های ورزشی در باشگاه معمولاً آلودگی زیادی دارند. مثلاً فردی که قبل از شما ورزش کرده عرق خود رو از روی دستگاه خشک نکرده است یا سرما خورده و دست‌های آلوده به ویروس رو بر روی دستگاه گذاشته است. آلودگی در همه جا وجود دارد اما میزان آن در باشگاه به دلیل تعریق ورزشکاران، بیش از هر جای دیگری است. ورزش در منزل خیال شما رو از این بابت راحت می‌کند.

7 –  پس‌انداز کردن پول

در مدتی که در تعطیلات به باشگاه نرفته و در منزل ورزش می‌کنید، هزینه باشگاه هم به جیب خودتان می‌رود. با آن پول می‌توانید برای خود وسایل ورزشی یا لباس ورزشی جدید خریداری کنید.

8 –  می‌توانید لباس راحت‌تری بپوشید

شاید لباس ورزشی دارید که نمی‌توانید آن رو در باشگاه بپوشید ولی در محیط منزل پوشیدن آن لباس برای‌تان راحت‌تر است. یا هر لباس دیگری که راحت است رو در بر کرده و ورزش کنید.

9 –  مدت بیشتری رو در کنار اعضای خانواده سپری خواهید کرد

شما می‌توانید حتی با بقیه اعضای خانواده و فرزندان خود در منزل ورزش کنید. این کار باعث می‌شود که الگوی عادات سالم برای اعضای خانواده نیز باشید و به این ترتیب با یک تیر چند نشان می‌زنید.

کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.livestrong.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید


نُه − = 7