راهنمای ورزش در خانه (قسمت اول)

آوریل 14th, 2019 به‌دست admin پاسخ »

برای کسانی که باشگاه از منزل‌شان دور است یا هزینه باشگاه زیاد است، ورزش درخانه، یک گزینه بسیار مناسب است. به علاوه می‌توانید در منزل بعد از ورزش دوش بگیرید و مراقب فرزندان خود نیز باشید. در ادامه مطلب به یکسری نکات درباره ورزش در خانه می‌پردازیم. این مطلب رو می‌توانید در سه قسمت،‌ دنبال کنید.

Home-Workout

چگونه ورزش رو در خانه شروع کنیم؟

یکی از بهترین نکات درباره ورزش درخانه این است که نیازی به ابزار ورزشی زیاد ندارد. شما می‌توانید از وزن بدن خود به عنوان وسیله ورزشی استفاده کنید. اما اگر امکان هزینه کردن برای وسایل ورزشی و نیز فضای کافی رو دارید می‌توانید اقلام زیر رو خریداری کنید:

  • مت یوگا، حوله، بطری آٔب و فهرستی از آهنگ‌های مورد علاقه‌تان
  • دمبل، کتل‌بل، باند بدنسازی
  • تردمیل، دوچرخه ثابت، ماشین پاروزنی

حال که همه تجهیزات لازم رو دارید باید جایی هم داشته باشید که این وسایل رو در آن قرار بدهید. از جاهایی که بیشترین فضا رو به شما می‌دهند اتاق پذیرایی یا هال است. به این ترتیب می‌توانید در جلوی تلویزیون هم ورزش کنید. اما اگر فضای زیادی برای ورزش ندارید کافیست که فضایی به اندازه مت یوگا برای خود فراهم کنید و البته باید ورزش‌هایی رو هم انجام بدهید که به قدر مت یوگا نیاز به فضا داشته باشند. یعنی مثلا اسکوآت، لانج، پلانک و کرانچ انجام بدهید. اما هرگز به بهانه کمبود جا، ورزش رو به کلی کنار نگذارید.

اگر هم خوش‌شانس هستید و یک زیرزمین بزرگ دارید می‌توانید باشگاه خانگی خود رو در آن درست کنید. چند دمبل در یک گوشه بگذارید، تردمیل رو در گوشه دیگر مستقر کنید و یک مت بزرگ نیز در وسط آن قرار بدهید.

ورزش در خانه باید چه مدت باشد؟

بستگی به برنامه روزانه شما دارد. برای شروع،‌ نیم ساعت ورزش بسیار عالی است،‌ مخصوصاً‌ اگر مبتدی هستید. اما اگر فرصت چندانی ندارید، 10 دقیقه ورزش هم مفید است. در مجموع، 60 تا 90 دقیقه ورزش در منزل،‌ ایده‌آل است.

در پست بعدی نکات ورزشی با شما درباره نکاتی که باید در هنگام ورزش در خانه رعایت کنید و نیز ورزش برای افراد مبتدی و نوع ورزشی که باید انجام بدهید، صحبت می‌کنیم.

قسمت دوم این مطلب رو با کلیک بر روی اینجا، بخوانید.

کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.livestrong.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

پاسخ دهید


− 5 = دو