راهنمای ورزش در خانه (قسمت دوم)

آوریل 17th, 2019 به‌دست admin پاسخ »

در پست قبلی نکات ورزشی که می‌توانید آن رو با کلیک بر روی اینجا، بخوانید به شما گفتیم که ورزش حتماً نباید در باشگاه انجام شود و ورزش در منزل حتی برتری‌هایی هم به رفتن به باشگاه دارد. در این پست می‌خواهیم درباره نکاتی پیرامون ورزش در خانه با شما صحبت کنیم.

Home-Workout

1 -  برنامه ورزشی خود رو در تقویم بنویسید. یک ساعت از روز رو در نظر بگیرید و هر روز ورزش کنید. این ساعت ورزشی می‌تواند از روزی به روز دیگر یا از هفته‌ای به هفته دیگر متغیر باشد اما هیچ‌وقت نباید قطع بشود. یعنی طوری با ورزش خود برخورد کنید که گویی با کسی قرار ملاقات ضروری دارید و باید حتماً به سر قرار بروید.

2 -  تمام عواملی که باعث حواسپرتی شما از ورزش می‌شوند رو حذف کنید. وسوسه چک کردن اینستاگرام و این قبیل امور رو برای یک ساعت هم که شده نادیده بگیرید.

3 -  شب با لباس ورزشی تمیز بخوابید تا صبح که از خواب بیدار می‌شوید به یاد بیاورید که باید ورزش کنید و انگیزه شما هم با دیدن لباس ورزشی که بر تن دارید، بیشتر می‌شود.

4 -  تمام ابزار و تجهیزات ورزشی خود رو در یک مکان قرار بدهید. اگر هر تکه از وسایل ورزشی در جای متفاوتی باشد مجبور خواهید شد که ورزش رو متوقف کرده و به دنبال آن بروید. به علاوه اگر وسایل رو در جلوی چشم خود بگذارید، یادآوری خوبی می‌شود که باید ورزش کنید.

5 -  در خانه هم باید برای ورزش،‌ کفش مناسب ورزش بپوشید تا پاهای‌تان روی فرش و موکت آسیب نبینند. مگر اینکه فعالیت شما بر روی مت یوگا یا پیلاتس باشد.

6 -  حتماً بطری آب داشته باشید. گرچه آشپزخانه در دسترس شماست اما بطری آب ورزشی نیز مثل سایر تجهیزات ورزشی باید دم دست شما باشد و در طول ورزش از آن بنوشید.

7 -  گلچینی از آهنگ‌های مورد علاقه و مهیج رو داشته باشید تا انگیزه ورزشی رو در شما تقویت کند. از قبل این گلچین رو تهیه کنید تا در زمان ورزش نیازی به تغییر آهنگ‌ها نباشد.

در قسمت بعدی نکات ورزشی زمان‌بندی ورزش‌ها و انواع ورزش‌های پیشنهادی برای انجام در خانه با شما صحبت می‌کنیم.

این مطلب ادامه دارد …

کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.livestrong.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

پاسخ دهید


دو × = 14