راهنمای تشخیص شیرین‌ترین هندوانه

آوریل 23rd, 2019 توسط admin پاسخ »

به فصل هندوانه شیرین و آبدار نزدیک می‌شویم و مشکل همیشگی ما در تشخیص بهترین هندوانه شروع می‌شود. در این پست چند راهنمایی به شما ارائه می‌کنیم تا بتوانید شانس بهتری در خرید هندوانه شیرین داشته باشید.

The-Sweetest-Watermelon

1 –  شکل ظاهری هندوانه مهم است

هندوانه باید سفت و دارای تقارن باشد و روی آن ترک‌خورده نباشد. حتی اگر پوست آن کمی هم صدمه دیده باشد بهتر است که از خریدن آن اجتناب کنید زیرا خرابی از بیرون به درون آن نفوذ می‌کند. این ترک‌ها و صدمات ظاهری در پوست هندوانه معمولاً به دلیل کمبود آب یا قرار گرفتن بیش از حد زیر نور خورشید ایجاد می‌شوند.

2 –  هندوانه رو بلند کنید 

هندوانه رسیده 92 درصد آب و 6 درصد قند دارد. این یعنی اگر هندوانه رو داخل حوض بیندازید روی آب قرار می‌گیرد. اما وقتی که به میوه‌فروشی می‌رویم حوض و استخر دم دست ما نیست که هندوانه رو به آزمایش بگذاریم. راه حل این است که هندوانه‌هایی که سایز یکسانی دارند رو از نظر وزن با هم مقایسه کنید. آن که سنگین‌تر است، شیرین‌تر است.

3 –  به قسمت زرد رنگ پوست هندوانه توجه کنید

قسمت زرد رنگ پوست هندوانه نشانه این است که آن بخش از هندوان رو به زمین بوده و خورشید به آن قسمت نتابیده است. اگر این قسمت، زرد تیره باشد یعنی هندوانه به قدر کافی رسیده است. اما اگر زرد کمرنگ باشد یا اصلاً زرد نباشد (سفید باشد) یعنی هندوانه زودتر از موعد چیده شده است و هنوز نرسیده.

4 –  رنگ هندوانه

بهترین رنگ برای پوست هندوانه، رنگ سبز تیره و مات است. هندوانه‌هایی که رنگ درخشان دارند به خوبی آنهایی که رنگ سبز تیره مات دارند، نیستند.

5 –  با دست به هندوانه ضربه بزنید

آخرین نکته که البته نکته مهمی هم هست ضربه زدن به هندوانه است. به این روش خواهید فهمید که آیا هندوانه رسیده است یا خیر. هندوانه نرسیده صدای عمیق‌تری نسبت به هندوانه رسیده دارد.

کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.healthyfoodteam.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید


1 + سه =