آنچه باید درباره رژیم اوپتاویا بدانید

آوریل 29th, 2019 توسط admin پاسخ »

رژیم اوپتاویا یک رژیم کم‌کالری است. این رژیم یک رژیم ارزان نیست. اما طرفداران زیادی پیدا کرده است. همه آنچه باید پیش از شروع این رژیم بدانید رو در این پست با شما در میان می‌گذاریم.

Optavia-Diet

علت گرانی رژیم اوپتاویا این است که شما مجبور هستید غذاهایی که در برنامه وجود دارند رو به صورت پکیج از وب‌سایت خریداری کنید. این غذاها شامل انواع شیک‌ها، پنکیک‌ها، سوپ‌ها، پاستاها، کلوچه‌ها و … است. رژیم اوپتاویا تعدادی برنامه کاهش وزن رو به شما پیشنهاد می‌دهد و شما می‌توانید هر کدام رو که دوست دارید،‌ انتخاب کنید. مثلاً یکی از این برنامه‌ها برنامه کاهش وزن 5 در 1 است که در آن روزانه 5 وعده غذای کم‌حجم می‌خورید. یا در برنامه 4 در 2 در 1 ، برنامه کمی منعطف‌تر است.

جنبه‌های مثبت و منفی رژیم اوپتاویا

این رژیم به نظر ساده می‌رسد. کافیست که بسته غذاها رو سفارش داده و بر اساس دستورالعمل آنها رو بخورید و یک تا دو وعده ساده هم بر اساس علاقه خودتان در داخل برنامه بگنجانید. اما نمی‌توان رژیم اوپتاویا رو جزء رژیم‌هایی که اثر ماندگار و طولانی دارند طبقه‌بندی کرد. همچنین آنطور که به نظر می‌رسد رژیم مغذی و مناسب برای سلامتی قلب نیست.

این رژیم فاقد غذاهای تازه است و مواد غذایی به شدت فراوری‌شده در آن به کار رفته است. مثلاً باید چیپس شکلات رو با افزودن آب و دادن حرارت،‌ خودتان بپزید یا مثلاً سوپ نودل مرغ و سبزیجات رو باید خودتان با افزودن آب و گرم کردن تهیه کنید. حتی پوره سیب‌زمینی آن نیز پوره همیشگی نیست و به شکل پودر است!

محصولات فراوری‌شده رژیمی حاوی مواد حساسیت‌زا هستند. مثلاً یکی از این مواد حساسیت‌زا، عصاره پروتئین سویا است که در سوپ مرغ، شیک خامه‌ای شکلاتی، براونی دوبل شکلات و شیک خامه‌ای وانیلی این رژیم وجود دارد. سویا یکی از هشت ماده‌ رایج حساسیت‌زا به حساب می‌آید و علائم حساسیت به غذا رو در برخی افراد ایجاد می‌کند.

همچنین مقادیر زیادی شیرین‌کننده مثل استویا در غذاهای این رژیم یافت می‌شود. جایگزین‌های شکر و شیرین‌کننده‌های مصنوعی که برخی تا 200 برابر شیرین‌تر از شکر طبیعی هستند، می‌توانند در اشتهای ما اختلالاتی ایجاد کنند و زائقه ما رو به شیرینی‌جات عادت دهند، طوری که مثلاً‌ ماده غذایی هویج که به طور طبیعی شیرین است دیگر به نظر ما شیرین نیاید یا کمتر شیرین به نظر برسد.

آیا رژیم اوپتاویا برای شما مناسب است؟

همانطور که گفته شد این رژیم اثرات ماندگار ندارد اما به طور موقت باعث کاهش وزن می‌شود. برای تصمیم‌گیری اول باید از خودتان بپرسید که آیا می‌توانید این رژیم رو از لحاظ جسمی،‌ روانی و اجتماعی ادامه بدهید؟ مثلاً‌ آیا می‌توانید تا همیشه طبق این روش زندگی کنید تا وزن‌تان دوباره زیاد نشود؟ این خیلی مهم است که کاهش وزن شما ماندگار و همیشگی باشد و برنامه‌ای که از آن پیروی می‌کنید آنقدر سخت یا گران نباشد که بتوانید همیشه از آن استفاده کنید.

کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.health.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید


7 × = چهل نُه