آیا با خواص آب سیب‌زمینی آشنا هستید؟

آوریل 30th, 2019 توسط admin پاسخ »

در بین انواع آب میوه و سبزیجات شاید کمتر کسی درباره خواص آب سیب‌زمینی خام شنیده باشد. سیب‌زمینی خام در واقع حاوی مواد مغذی زیادی مثل کلسیم، پتاسیم، فولات، منیزیم و حتی ویتامین C است. در ادامه این مطلب به برخی از فواید آب سیب‌زمینی برای سلامتی اشاره می‌کنیم.

Potatoes-Juice

خاصیت ضد التهاب

آب سیب‌زمینی برای کسانی که از بیماری‌های التهابی رنج می‌برند مفیداست زیرا جریانات تمام بدن رو تنظیم می‌نماید. توصیه می‌شود که کسانی که مشکل آرتریت و سایر مشکلات مفاصل و درد کمر ناشی از ورم دارند از آب سیب‌زمینی استفاده کنند.

درمان اکزما و سایر مشکلات پوستی

آب سیب‌زمینی به برطرف کردن اکزما و آکنه کمک می‌کند. آب سیب‌زمینی سرد رو می‌توان روی قسمت‌های لک‌دار پوست مالید تا لک‌ها رو از بین ببرد.

درمان ترک گوشه لب

ترک گوشه لب، ‌یک مشکل رایج پوستی است که با تورم و قرمزی در گوشه‌های لب مشخص می‌شود. با توجه به خاصیت ضد التهاب آب سیب‌زمینی، اگر آن رو مستقیماً روی ناحیه بگذارید، خیلی زود بهبود پیدا می‌کند. همچنین می‌توانید آب سیب‌زمینی رو به عنوان منبع ویتامین‌های B بنوشید تا ترک گوشه لب‌های‌تان درمان شود.

شفاف‌کننده طبیعی پوست

آب ‌سیب‌زمینی در ترکیب با آب لیموی تازه رو می‌توان به نواحی تیره پوست مالید تا روشن‌تر شوند. این کار رو به جای لیمو با خیار انجام بدهید.

درمان خشکی پوست

نوشیدن منظم آب سیب‌زمینی به درمان و جلوگیری از خشکی پوست کمک کند زیرا از بدن در برابر سموم محافظت می‌نماید. شما هم می‌توانید آب سیب‌زمینی رو بر روی پوست خود بمالید و هم می‌توانید آن رو بنوشید تا خشکی پوست شما رو درمان کند.

تیره کردن رنگ مو

اگر نگران سفید شدن موهای خود هستید می‌توانید بعد از شامپو کردن مو آن رو با آب سیب‌زمینی شستشو بدهید تا موهای شما تیره‌تر شوند.

درمان سرطان

گرچه این مورد هنوز باید مورد آزمایش قرار بگیرد اما به نظر می‌رسد که مصرف منظم آب سیب‌زمینی با قلع و قمع کردن سلول‌های بدخیم و ممانعت از اثر آنها بر روی سلول‌های سالم،‌ با سرطان مبارزه می‌کند.

جلوگیری از سنگ کلیه

نوشیدن منظم آب سیب‌زمینی مانع از شکل‌گیری سنگ‌های کلسیمی در مجاری ادرار می‌شود.

کاهش وزن

با توجه به اینکه آب سبزیجات می‌توانند به کاهش وزن کمک کنند، ‌نوشیدن آب ‌سیب‌زمینی،‌ دو بار در روز نیز می‌تواند در کاهش وزن مؤثر باشد. برای اینکه نتیجه بهتری در این زمینه از آب ‌سیب‌زمینی بگیرید بهتر است که آن رو یک بار با معده خالی در صبح بنوشید و بار دوم ، دو تا سه ساعت قبل از خواب.

کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.healthdigezt.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید


چهار − = 2