اثرات روزانه 30 دقیقه پیاده‌روی

ژوئن 23rd, 2019 توسط admin پاسخ »

با خودتان روراست باشید، آیا شما نیم ساعت از وقت روزانه خود رو صرف پرسه‌زدن در اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی دیگر نمی‌کنید؟ شما می‌توانید از این فرصت نیم ساعته برای پیاده‌روی استفاده کنید و بدانید که همین نیم ساعت که به نظر شاید زیاد هم نرسد، اثرات بسیار مفیدی بر روی سلامتی شما دارد که در ادامه مطلب بدان‌ها می‌پردازیم.

Thirty-Minutes-Walking

سوزاندن انرژی

بسته به وزن شما و سرعت پیاده‌روی‌تان به طور متوسط در حدود 150 کالری در نیم ساعت پیاده‌روی می‌سوزانید.

احساس آرامش بیشتر

راه رفتن خاصیت آرامشبخشی دارد. یعنی حتی وقتی که عجله هم داریم باز هم استرس ما رو کاهش می‌دهد و ذهن ما رو تا حدودی از مشکلات دور کرده و در لحظه حال نگه می‌دارد.

پاهای شما خوش‌تراش‌تر و زیباتر می‌شوند

فقط نیم ساعت پیاده‌روی در روز باعث تقویت عضلات ران‌ها و ساق پا شده و همردیف انجام دو جلسه تمرینات قدرتی (مثل حرکات لانج، اسکوآت و …) در هفته است.

کاهش واریس

پیاده‌روی منظم باعث کاهش ظاهر ناخوشایند واریس و نیز کاهش درد واریس می‌شود. البته باید دقت کنید که حتماً از کفش مخصوص پیاده‌روی استفاده کنید تا گردش خون در پاها به درستی انجام شده و نقش خود در کاهش واریس رو به خوبی ایفا کند.

بهبود گوارش

بعد از خوردن یک وعده غذایی سنگین، روی کاناپه و جلوی تلویزیون دراز نکشید. نیم ساعت راه بروید تا روده‌ها حرکت داشته باشند و قند خون بهتر کنترل شود.

خلاقیت شما بیشتر می‌شود

هر وقت پیاده‌روی می‌کنید یک دفتر یادداشت هم با خود همراه داشته باشید. از ایده‌های جالب و راه‌حل‌هایی که در حین پیاده‌روی به ذهن‌تان می‌رسد شگفت‌زده می‌شوید و خوب است که آنها رو همان موقع یادداشت کنید.

گفتگو با دیگران و تعامل اجتماعی

در حین پیاده‌روی می‌توانید با سایر افراد که با شما هم مسیر هستند وارد گفتگو شوید، دوست پیدا کنید و یا با تلفن همراه خود با دوستانی که مدت‌هاست با آنها صحبت نکرده‌اید، هم‌کلام شوید.

تشویق برای ورزش بیشتر

بعد از چند هفته پیاده‌روی منظم، پیاده‌روی برای شما آسان می‌شود و آن وقت ممکن است شما رو ترغیب به پیاده‌روی طولانی‌تر یا حتی اضافه کردن ورزش‌های دیگر به فعالیت روزانه خود کند.

کپی برداری از این مطلب و کلیه مطالب یکا، تنها با ذکر منبع، امکانپذیر می باشد و هر گونه تخلف در این زمینه، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

برگرفته از:  www.shape.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید


هشت + 5 =