چرا رژیم غذایی مدیترانه ای، خوب است؟

آوریل 8th, 2014 توسط admin پاسخ »

بر اساس یک مطالعه جدید، رژیم غذایی مدیترانه ای به علت غنی بودن و وجود ماهی، روغن زیتون و دانه ها و غلات کامل، می تواند به دو طریق باعث کاهش التهاب در بدن شود.

mediterranean_diet

مطالعات نشان می دهند که کسانی که از این نوع مواد غذایی استفاده می کنند، پلاکت ها و گلبول های سفید کمتری دارند. زیاد بودن پلاکت های خون با بیماری های عروقی و سرطان در ارتباط هست و اگر گلبول های سفید خون نیز زیاد باشند، می توانند منجر به بروز بیماری های ایسکمی عروق شوند. بنابراین، اگر مقدار پلاکت ها و گلبول های سفید خون کنترل شوند، می توان از بروز التهاب در بدن جلوگیری کرد.

محققان برای اینکه مطمئن شوند که کدام یک از اجزای مواد غذایی در رژیم مدیترانه ای باعث کاهش پلاکت ها و گلبول های سفید می شوند، دست به آزمایش بر روی آنتی اکسیدان ها و فیبر موجود در این غذاها زدند. نتیجه آزمایشات نشان داد که آنتی اکسیدان ها و فیبر این مواد غذایی، باعث کاهش گلبول های سفید می شوند اما اثر قابل توجهی بر روی پلاکت ها ندارند.

در مجموع، به نظر می رسد که رژیم غذایی مدیترانه ای، و نه فقط یک جزء یا ریز مغذی خاص از این رژیم، اثرات مفیدی بر روی سلامتی دارد و بهتر هست که به بخشی از برنامه و عادت های غذایی افراد تبدیل شود و افراد رو به پیروی از مصرف این نوع مواد غذایی، تشویق کرد.

اگر هنوز هم قانع نشده اید که به سراغ غذاهای رژیم مدیترانه ای بروید، شاید دانستن اینکه این رژیم، فواید بیشمار دیگری نیز دارد و خطر سکته و بعضی از بیماری های قلبی رو کم می کند، شما رو ترغیب به پیروی از این رژیم غذایی نماید.

برگرفته از:  www.huffingtonpost.com

گردآورنده:  شهرزاد رضاصادقی

تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید


8 + هشت =