شاید باورش سخت باشه که رژیم لاغری وجود داشته باشه که:

  • هیچ محدودیت غذایی نداشته باشه
  • ما رو وادار نکنه که غذای رژیمی بخوریم
  • زندگی ما رو با دغدغه همیشگی چی بخورم/چی نخورم مختل نکنه
  • حسرت خوردن غذاهای مورد علاقه مون رو به دلمون نگذاره
  • به ما این امکان رو بده تا درجشن ها و مهمانی ها، همون غذاهایی رو که سرو شده، بخوریم و مجبور نباشیم خودمون رو از دوستان و آشنایان جدا کنیم
  • به ما این امکان رو بده که آخر هفته های دلپذیر و بدون دغدغه رژیمی داشته باشیم

تعجب نکنین! این رژیم لاغری شگفت انگیز و رؤیایی وجود داره و موفقیت آمیز هم هست!!! این رژیم اولین بار در کشور آمریکا و توسط شرکت weight watchers ارائه شد و امروزه یکی از شناخته شده ترین و موثرترین برنامه های کاهش وزن در جهان هست که در بیشتر از سی کشور جهان در حال اجراست . به دلیل موفقیت چشمگیری که این رژیم داشته، روز به روز به تعداد استفاده کنندگانش در جهان اضافه می شه. شرکت سلامت بانان پارسیان فردا اولین ارائه دهنده این برنامه کاهش وزن با اسم " یکا" در ایران است. بالاخره می توانیم بدون محدودیت، غذا بخوریم ، لاغر هم بشویم و سلامتی ما هم حفظ بشه. پس منتظر چه هستین؟ چه انتظار دیگه ای می شه از یک رژیم کاهش وزن داشت؟

رژیم غذایی امتیازی یعنی چی؟

رژیم لاغری امتیازی یعنی رژیمی که در اون به غذاها و خوراکی های مختلف یک عدد به عنوان امتیاز داده می شه. این امتیاز بر اساس کالری غذاها نیست بلکه بر اساس مواد مغذی تشکیل دهنده غذاهاست. بعضی غذاها ممکن هست که کالری یکسانی داشته باشن اما یکی بیشتر از دیگری به کاهش وزن کمک کند. در رژیم امتیازی یکا، بر اساس قد، سن و جنسیت هر فرد، یک امتیاز (یکا روز) به اون فرد داده می شه. درست مثل اینکه یک پول توجیبی به فرد داده شده باشه که اختیار خرج کردنش با خودشه. هر غذایی که خورده بشه ، امتیاز اون از یکاروز کم می شه( مثل اینکه فرد مقدار پول توجیبی خودش رو خرج بکنه.) مثلا اگر شما 44 یکا روز دارید و امروز سه عدد خرما خورده باشید، امتیاز سه عدد خرما که یک هست از 44 کم می شه. پس می مونه 43 امتیاز. انقدر از این امتیازها استفاده می شه تا کل 44 یکا ( پول توجیبی ) شما تموم بشه . اگر یکا روز (پول تو جیبی) ما تموم بشه، لازم نیست که نگران بشیم چون امتیاز هفتگی (یکا هفته) هم داریم که می تونیم هر طور که دوست داریم مصرفش کنیم. مثلا می تونیم کلش رو در یک روز که به مهمانی دعوت شدیم، مصرف کنیم یا در هفت روز هفته کم کم ازش استفاده کنیم. به علاوه، می تونیم ورزش کنیم و مساوی با امتیاز ورزشی که انجام دادیم(یکای ورزشی) ، غذای بیشتری بخوریم

دسترسی به یکای مواد غذایی و فعالیت های ورزشی

وقتی که به امتیاز غذاها و ورزش ها دسترسی داشته باشیم، می توانیم تخمین بزنیم که چه غذاهایی را جایگزین همدیگه کنیم و یا چه فعالیتی انجام بدیم تا یکای اضافی که مصرف کردیم، جبران بشه. در کل دستمون کاملاً بازه تا خودمون انتخاب کنیم که از برنامه رژیمی پیشنهادی یکا استفاده کنیم یا اینکه خودمون برای خودمون و بر اساس غذاهای مورد علاقمون، برنامه غذایی درست کنیم. داشتن امتیاز غذاها این حسن رو داره که می تونیم هر غذایی رو با امتیاز مشابه، جایگزین غذای دیگه کنیم.

یکایاب

به ما کمک می کند تا خودمون هم بتوانیم با کمک برچسب مواد غذایی که مقدار چربی، پروتئین، کربوهیدرات و فیبر غذاها و خوراکی ها بر روی اون نوشته شده، مقدار یکای غذاهای برچسب دار را تعیین کنیم. یکا یاب مثل یک ماشین حساب خودکار عمل می کنه.


دفتر یادداشت

شامل یک دفتر خالی هست که جدول بندی شده و در جلسه آموزش اولیه به ما آموزش داده می شه که چگونه غذاهای مصرفی خود رو همراه با امتیازشون در این دفتر یادداشت کنیم تا کنترل مقدار مصرف روزانه ما آسان تر باشه و بدانیم که چه میزان امتیاز مصرف کردیم و چه مقدار امتیاز هنوز برامون باقی مونده.
برای تهیه و ارسال دفترچه می‌تونید با دفتر یکا تماس بگیرید.

کتابچه جیبی امتیاز مواد غذایی

شامل یک کتابچه جیبی هست که یکای انواع مواد غذایی در آن گنجانده شده تا کسانی که به هر دلیلی به سایت دسترسی ندارن، با کمک این کتابچه بتوانند، به امتیازها دسترسی داشته باشن.
برای تهیه و ارسال کتابچه می‌تونید با دفتر یکا تماس بگیرید.


دسترسی به کتاب آشپزی

فرق این کتاب آشپزی با بقیه کتاب های آشپزی در این است که یکا ( امتیاز ) تمام غذاهای موجود در اون محاسبه شده است و ما می توانیم با کمک دستور پخت و مقدار مواد لازم، مطمئن باشیم که غذایی که تهیه می کنیم، چه مقدار امتیاز دارد. همچنین، می توانیم، تشخیص بدهیم که کدام غذاها سالم تر و کدام ناسالم تر هستند ( برحسب امتیازی که به غذاها داده شده ).

-->

تشویق و پشتیبانی


هر فردی، نیاز داره که برای موفقیت در رژیم لاغری، مورد تشویق و پشتیبانی قرار بگیره تا به تلاش خودش ادامه بده و به موفقیت برسه. اگر بدونیم که افراد دیگه ای، تلاش ما رو می بینن و می خواهند در راهی که در پیش گرفتیم، به ما کمک کنن، با انگیزه بیشتری به تلاش ادامه می دیم و امکان موفقیت مون هم خیلی بیشتر هست.

پاسخ به سؤالات کاربر به صورت تلفنی یا اینترنتی


یکا این حسن رو داره که برای اینکه به سؤالات مون پاسخ داده بشه، حتماً لازم نیست که به صورت حضوری به دفتر یکا بریم و می تونیم علاوه بر طرح سؤال به صورت حضوری، به صورت تلفنی و یا حتی به صورت اینترنتی، سؤالات و مشکلات خودمون رو مطرح کنیم و در اسرع وقت، پاسخ رو دریافت کنیم.

دریافت خبرنامه یکا

خبرنامه مطالب تغذیه ای مفید و تشویق آمیز و اصلاح کننده نحوه زندگی رو ارائه می دهد و می تواند به ما کمک کند تا باور های غلط رژیمی رو کنار بگذاریم و کاهش وزنی ماندگارتر و سالم تر داشته باشیم. همچنین، مراکز مرتبط مثل باشگاه های ورزشی، رستوران ها، سوپر مارکت ها و ... رو معرفی میکند به علاوه، در هر هفته، یک توصیه رژیمی و سلامتی رو به ما ارائه می دهد و برای پیروی از اون، ما رو تشویق می کند .