ثبت نام در یكا

 

شاید این سؤال برای شما هم پیش آمده باشد که چرا بعد از یک ماه روزه داری، نه تنها کاهش وزنی صورت نگرفته بلکه افزایش وزن هم دیده می شود!

هر قدر که غذای کمتری مصرف کنیم، سوخت و ساز بدن ما نیز کاهش پیدا می کند. سپس در زمان سحری و افطار، در حالی که متابولیسم همچنان پایین است، مقدار زیادی غذا را در یک وعده و یکباره وارد بدن می کنیم. بدین ترتیب، مواد غذایی که وارد بدن شده اند، مصرف نمی شوند و به صورت چربی در بدن ذخیره می گردند. بنابراین، اگر می خواهید که در طول این ماه دچار اضافه وزن نشوید، باید از یک برنامه غذایی سالم و متعادل تبعیت کنید.

چرا  روزه داری با رژیم غذایی یکا مخصوص ماه رمضان برای شما مناسب است ؟

رژیم غذایی یکا بر حسب قد و وزن و جنسیت شما، توسط کارشناسان تغذیه طراحی شده است .

با استفاده از سایت یکا امکان جایگزینی مواد غذایی  برای شما فراهم شده است.

روزه داری  و کاهش انرژی دریافتی با کاهش بروز بیماری های مزمن و سرطان در ارتباط است. این مسأله ناشی از کاهش استرس اکسیداتیو در بدن است. هر قدر که وزن بدن افزایش بیشتری داشته باشد، استرس اکسیداتیو نیز بیشتر می شود. در رژیم غذایی یکا با کاهش وزنی که پیدا می کنید به کاهش احتمال بروز این دسته از بیماری ها کمک می کنید.

تحقیقاتی که بر روی حیوانات و انسان ها صورت گرفته است، نشان می دهند که روزه داری و محدود کردن انرژی دریافتی، باعث افزایش مقاومت به استرس و مواد سمی شده و طول عمر را نیز افزایش می دهد. در رژیم غذایی یکا انرژی دریافتی بدن شما متناسب با وضعیت جسمی خودتان محاسبه و در اختیارتان قرار می گیرد بدین ترتیب سطح انرژی دریافتی شما متناسب خواهد بود.

بعضی مطالعات نشان می دهند که روزه اثری بر روی وزن و نمایه توده بدن ندارد، در حالی که در بعضی مطالعات دیگر، کاهش وزن قابل توجهی در روزه داران مشاهده شد. رژیم غذایی یکا به صورتی طراحی شده است که شما بتوانید علاوه بر اینکه روزه می گیرید این اطمینان را داشته باشید که بعد از این دوره افزایش وزن نخواهید داشت .

روزه ماه رمضان، تغییراتی را در سوخت و ساز بدن ایجاد می کند. به عنوان مثال، اکسیداسیون چربی در ماه رمضان، افزایش پیدا می کند که خود باعث کاهش وزن می شود البته مشروط بر اینکه از خوردن غذاهای پرچرب و حاوی چربی های ناسالم، اجتناب کنید.

تغییرات فیزیولوژیکی که در ماه رمضان در بدن اتفاق می افتند، در کاهش LDL ( چربی مضر خون ) و افزایش HDL ( چربی مفیدخون ) و در نتیجه در کاهش خطر بیماری های قلبی و شریان ها، نقش دارند . رژیم غذای یکا منطبق بر این اصل طراحی شده است.

مطالعات نشان می دهند که در طول این ماه، میان سوخت و ساز بدن و فعالیت کبد، سازگاری و انتطباق بیشتری اتفاق می افتد. در رژیم غذایی یکا به این نکته توجه شده است.

مطالعات نشان می دهند که روزه داری برای کسانی که متابولیسم بالایی دارند، سخت به نظر می رسد، مخصوصاً در اوایل روزه که متابولیسم بدن هنوز خود را با شرایط جدید وفق نداده است. اما درکسانی که متابولیسم کندتری دارند و به کمتر خوردن عادت دارند، طبیعتاً روزه گرفتن آسان تر است و اغلب حتی انرژی بیشتری نیز برای فعالیت روزانه دارند .ما برای هر دو این گروه ها تدابیری در رژیم غذایی یکا ادیشیده ایم.

کوچکتر بودن پرس غذایی که می خوریم به ما این اجازه را می دهد که از انرژی نهفته در غذا به بهترین شکل، استفاده کنیم و احساس پرانرژی بودن داشته باشیم، در حالی که اگر پرس های غذایی بزرگ باشند، حس خستگی و بی انرژی بودن به سراغمان می آید. در رژیم غذایی یکا انداره متناسبی برای پرس های غذایی شما در نظر گرفته شده است.

معمولاً توصیه می شود که بعد از افطار و شکستن روزه، کمی ورزش کنید. مثلاً پیاده روی سبک انجام دهید یا در انجام کارهای خانه مشارکت کنید. به ازای هر گونه فعالیت ورزشی ( معمولا هر 10 دقیقه ) شما اجازه پیدا می کنید یکای بیشتری مصرف کنید که در رژیم یکا به این نکته نیز توجه شده است.

برخی از افراد بنا به دلایل مختلف مثل خستگی و عدم تمایل برای زود از خواب بیدار شدن، از خوردن سحری صرفنظر می کنند. به هیچ وجه از وعده سحر صرفنظر نکنید. در برنامه غذایی که یکا برای شما در نظر گرفته است، وعده سحری با تأکید بر مصرف آن گنجانده شده است. این وعده بر حسب یکاروز مخصوص خود شما طراحی شده است و عدم استفاده از آن به کاهش وزن شما کمکی نمی کند. اگر طبق برنامه ما پیش بروید، کاهش وزن شگفت انگیزی را بدون اینکه نیازی به حذف وعده مهم سحری، تجربه خواهید کرد.

با توجه به اینکه پرخوری در وعده افطار از عوامل چاقی در ماه رمضان است، رژیم کاهش وزن یکا این نوید را به شما می دهد که با در نظر گرفتن یکاروز مخصوص به شما، وعده افطار شما، متعادل، متنوع و واجد انرژی و مواد مغذی مورد نیاز بدن شما خواهد بود.

کم آبی بدن یکی از مهمترین مسائلی است که در روزه داری باید نهایت توجه را به آن مبذول داشت. در رژیم غذایی یکا به تأمین مایعات و آب کافی برای بدن، توجه زیادی شده است تا از بروز کم آبی و مخاطرات آن مثل سردرد و احساس خستگی در ساعات روزه، جلوگیری شود.

یکی دیگر از مشکلات برخی افراد روزه دار، یبوست است. رژیم غذایی یکا به گونه طراحی شده است که مانع از بروز یبوست شده و سنگینی و کسالت ناشی از یبوست را در شما از بین می برد.

برای استفاده از رژیم ماه رمضان کافی ست به عضویت یک ماهه سایت یکا در آیید، رژیم یک ماهه رمضان را دریافت و از تمامی امکانات سایت به مدت 2 ماه به صورت رایگان بهره مند شوید تا بتوانید پس از ماه رمضان حداقل 4 کیلو در ماه وزن کم کنید. در صورتی که به هر دلیلی امکان گرفتن روزه را ندارید هم می توانید در طول این دو ماه از برنامه عادی رژیم یکا و همچنین ابزارهای سایت استفاده کنید.

این دهان بستی دهانی باز شد

کو خورنده لقمه های راز شد

لب فرو بند از طعام و از شراب

سوی خوان آسمنی کن شتاب

گر تو این انبان ز نان خالی کنی

پر ز گوهر های جلالی کنی

طفل جان از شیر شیطان باز کن

بعد از آتش با ملک انباز کن

چند خوردی چرب و شیرین از طعام

امتحان کن چند روزی در صیام

چند شب ها خواب را گشتی اسیر

یک شبی بیدار شو دولت بگیر

شعر: مولانا