• امروز :
 • مطالب روز تغذیه و سلامت
 • پیاده‌روی بر روی تردمیل را به تفریح تبدیل کنید

 • جمعه، ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ بازدید 444 مدیریت
 • بسیاری از افراد،‌ نه از سر علاقه، بلکه از سر اجبار به پیاده‌روی و دویدن می‌پردازند. عدم وجود تنوع در تردمیل باعث می‌شود که استفاده از آن نسبت به دو و پیاده‌روی در طبیعت، خسته‌کننده‌تر به نظر برسد. اما شما نباید ورزش رو فقط با این بهانه که خسته‌کننده است و یا چون هوای بیرون برای پیاده‌روی مناسب نیست، ترک کنید. در ادامه به چند نکته اشاره می‌کنیم که به شما کمک می‌کند تا در حین پیاده‌روی و دویدن بر روی تردمیل، تفریح هم کرده و از ورزشی که انجام می‌دهید، لذت ببرید و برای جلسه بعدی ورزش، لحظه‌شماری کنید.

 •  

  با دوستان خود به ورزش بپردازید

  در حین استفاده از تردمیل، با دوستان خود نیز به صورت تلفنی صحبت کنید و گپ بزنید. حتی می‌توانید به صورت تصویری از طریق تلفن همراه خود با آنها صحبت کرده و به ورزش خود نیز بپردازید. و یا می‌توانید از دوستان خود دعوت کنید که با شما به باشگاه آمده و در حین پیاده‌روی روی تردمیل با هم صحبت کنید.

   

  تماشای تلویزیون

  شاید انقدر مشغله داشته باشید که فرصت تماشای تلویزیون یا ورزش رو نداشته باشید (هرچند که همه ما حداقل نیم ساعت در روز برای خودمان وقت داریم و فرصت نداشتن در واقع یک بهانه برای فرار از ورزش است). در این صورت می‌توانید دو فعالیت رو با هم ادغام کنید. یعنی هم تلویزیون تماشا کنید و هم بر روی تردمیل پیاده‌روی کنید یا بدوید.

   

  گلچینی از آهنگ‌های مورد علاقه خود رو تهیه کنید

  گاهی برداشتن اولین قدم،‌ سخت‌ترین مرحله است. قبل از رفتن به باشگاه یا شروع ورزش،‌ به آهنگ‌های انگیزه‌بخش گوش کنید.

   

  ذهن خود رو هم تمرین بدهید

  وقتی که در حال پیاده‌روی یا دویدن هستیم،‌ افکار ما به هر جا سرک می‌کشد. این موضوع از جهاتی خوب است و از جهاتی هم خوب نیست زیرا باعث می‌شود که فراموش کنید که چند دقیقه یا چند کیلومتر پیاده‌روی کرده‌اید. بنابراین باید ببینید که آیا فراموش کردن برای‌تان بهتر است و یا آمار دقایق رو داشتن. بعضی از افراد با دانستن دقایق، احساس می‌کنند که بی‌انگیزه شده‌اند اما برخی دیگر انگیزه بیشتری برای ادامه راه پیدا می‌کنند.

   

  می‌توانید ذهن خود رو با گوش سپردن به یک کتاب صوتی یا اخبار روزانه، مشغول نگه دارید. حتی می‌توانید در حین استفاده از تردمیل به تمرین یک زبان خارجی بپردازید.

   

  خودتان رو در موسیقی غرق کنید

  اگر به موسیقی علاقه دارید، از شنیدن آن خسته نمی‌شوید. بنابراین می‌توانید به جای فکر کردن یا گوش کردن به اخبار،‌ در حین استفاده از تردمیل به موسیقی گوش کنید. اگر هر آلبوم موسیقی در حدود 45 تا 60 دقیقه به طول بیانجامد، شما قادر خواهید بود با گوش کردن به کل آلبوم، بسته به سرعتی که دارید، 6/5 تا 13 کیلومتر پیاده‌روی کنید. توجه خود رو از بدن خود دور کرده و به جریان موسیقی معطوف کنید.

   

  تمرین اینتروال (تناوبی) یا هرم انجام بدهید

  تمارینات اینتروال، انرژی بیشتری می‌سوزانند. بدین منظور باید بعد از گرم کردن بدن، سپس با حداکثر سرعت به مدت 30 ثانیه بدوید. بعد سرعت رو کم کرده و یک دقیقه با سرعت معمولی و راحت بدوید. این روند رو افزایش و کاهش سرعت رو به مدت 7 ثانیه ادامه بدهید و تکرار کنید.

   

  همچنین می‌توانید به روش هرم عمل کنید. یعنی مثلاً سرعت خود رو زیاد کنید و تا یک دقیقه با سرعت زیاد و چالشی بدوید. سپس تا یک دقیقه با سرعت معمولی و در آرامش بدوید. سپس به مدت 2 دقیقه با سرعت زیاد بدوید و بعد 2 دقیقه با سرعت کم ادامه بدهید. همین روش رو تا 5 دقیقه دویدن ادامه بدهید و بعد دقایق رو کم کنید تا به یک دقیقه برسانید.

   

  برگرفته از:  www.livestrong.com

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.
شما اولین نفر باشید ...ده مورد از سیر کننده ترین مواد غذایی
بلاگ
پنج شنبه، ۰۳ تیر ۱۴۰۰

چه چیزی باعث می‌شود که برخی از مواد غذایی خاصیت سیر کنندگی بالایی داشت [...]

5 نمونه از مؤثرترین ورزش‌های شکم با کمک مینی‌باند
بلاگ
چهارشنبه، ۰۲ تیر ۱۴۰۰

اکثر افراد از مینی باند بدنسازی برای فرمدهی به عضلات باسن استفاده می‌ک [...]


یکاBMI شاخصی برای افراد بالغ است که با آن وزن سالم نسبت به قد محاسبه می شود. برای کودکان 2 ساله و بالاتر، BMI صدک استفاده می شود. این شاخصی است که با آن وزن مناسب نسبت به قد، سن و جنسیت محاسبه می شود. اگر میزان BMI، بالاتر از حد سلامت باشد فرد در خطر بیماری های مربوط به اضافه وزن، مانند دیابت نوع 2، بیماری های قلبی و بعضی سرطان ها قرار می گیرد.
همانطور که گفته شد BMI بهترین راه ارزیابی وزن سلامت در بزرگسالان است. صدک BMI بهترین روش ارزیابی وزن مناسب در کودکان 2 سال به بالا است. بعضی افراد بزرگسال که بدنی عضلانی دارند ممکن است BMI بالاتر از حد سلامت داشته باشند. در حالی که چربی بسیاری کمی دارند ( مثلا یک بدنساز ). BMI این ورزشکار چاقی را نشان می دهد در حالی که چنین نیست، پس شاخص BMI برای همه کارایی ندارد.
از آنجا که انسان ها در قد و شکل بدن متفاوت هستند، BMI هم وزن طبیعی را نسبت به قد نشان می دهد. BMI بالاتر از حد طبیعی در بزرگسالان، نشان می دهد که سنگین تر از وزن ایده آل هستید. محدوده ی زیر حد طبیعی فقط برای بزرگسالان حساب می شود. نتایج و تفسیر BMI در کودکان متفاوت است.
پایین تر از این حد به این معناست که فرد کمبود وزن دارد. دلایل زیادی برای این نتیجه می تواند وجود داشته باشد. این افراد باید به دنبال افزایش وزن باشند تا سلامت خود را به دست بیاورند.
این محدوده ی وزن مناسب است. اگر برای شما در این محدوده است، یعنی نسبت به قدتان وزن مناسبی دارید. به هر حال این افراد هم باید برنامه ی غذایی سالم به همراه فعالیت بدنی مرتب را دنبال کنند تا هم اندامی متناسب داشته باشند و هم وزنشان از حد طبیعی بالاتر یا پایین تر نیایید.
این اندازه بیش از حد ایده آل است و ممکن است فرد اضافه وزن داشته باشد، یعنی نسبت به قدتان سنگین تر هستید. اضافه وزن، شما را در خطر بیماری های قلبی، سکته مغزی و دیابت نوع 2 قرار می دهد. وقت آن رسیده که واکنش نشان دهید و برنامه غذایی و ورزشی را شروع کنید.
این اندازه در بالاترین حد است و چاقی نام دارد. چاقی، فرد را در خطر بسیاری از بیماری ها قرار می دهد. کاهش وزن خیلی سریع تاثیر مثبت خود روی سلامت این افراد نشان می دهد.
نتایج در کودکان متفاوت است. برای ارزیابی وزن مناسب در کودکان، متخصصان به قد، سن و جنسیت کودک توجه می کنند. نتیجه صدک BMI نام دارد . راهی مناسب برای تشخیص وزن مناسب کودکان است و توسط متخصصان انجام می شود. متخصص با استفاده از آن می تواند به شما بگوید کودک آنطور که انتظار می رفته است رشد کرده یا نه. وقتی صدک BMI کودک مشخص می شود در یکی از این چهار گروه قرار می گیرد: کمبود وزن: زیر صدک 2 وزن سلامت: بین صدک 2 و 90 اضافه وزن: بین صدک 91 و 97 چاق: روی صدک 98 یا بالاتر از آن، بیشتر کودکان باید روی وزن ایده آل قرار داشته باشند. اما اگر کودک بالاتر از محدوده ی طبیعی باشد، باید زیر نظر قرار بگیرد تا به وزن ایده آل برسد. اضافه وزن مشکلاتی را برای سلامت کودک به وجود می آورد. تحقیقات نشان داده کودکان دارای اضافه وزن یا چاق در دوران کودکی و بعدها، دست به گریبان بیماری های مربوط به چاقی هستند. پس اگر کودکی با چنین مشکلی دارید بهتر است هرچه زودتر اقدام کنید. می خواهید بدانید شما در کدام دسته هستید؟ از این لینک محاسبه کنید.