• امروز :
 • بلاگ
 • آیا صبح، بهترین زمان برای پیاده‌روی است؟

 • چهارشنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ بازدید 14 مدیریت
 • همه می‌دانیم که پیاده‌روی فواید بسیار جسمی و ذهنی دارد. از پیاده‌روی طولانی گرفته تا پیاده‌روی کوتاه 10 دقیقه‌ای. زمانی از روز که به پیاده‌روی می‌پردازید بستگی به برنامه و مشغله‌های افراد دارد اما به نظر می‌رسد که پیاده‌روی در صبح، فواید بیشتری دارد که در ادامه مطلب به آنها اشاره می‌کنیم.

 •  

  1 -  احتمال اینکه ورزش کنید، بیشتر است

  هر چه در طول روز جلوتر می‌رویم، مشغله ما بیشتر می‌شود و فرصت برای ورزش، کمتر. اگر می‌ خواهید مطمئن باشید که ورزش روزانه خود را انجام می‌دهید، در ابتدای صبح اقدام به ورزش کنید.

   

  2 -  به شما کمک می‌کند تا در ساعات آتی روز، فعال‌تر باشید

  وقتی که از همان ابتدای صبح بدن خود را به فعالیت وادار کنید، بدن به طور خودکار در تمام طول روز، فعال‌ باقی می‌ماند.

   

  3 -  ساعت زیستی بدن را به شکل بهتری تنظیم می‌کند

  ساعت زیستی بدن به ما می‌گوید که چهزمان باید از خواب بیدار شده و هوشیار شویم و چه زمان باید به خواب برویم. وقت‌گذرانی طولانی جلوی تلویزیون، کامپیوتر و گوشی تلفن هوشمند باعث می‌شود که ساعت زیستی ما بر هم بخورد و ما را دچار مشکلات خواب می‌کند. اگر در صبح زود در معرض تابش نور طبیعی آفتاب قرار بگیریم، مغز ما هوشیاری بیشتری پیدا می‌کند و باعث بهبود ساعت زیستی بدن می‌شود.

   

   دمای بدن ما به طور طبیعی در زمان خواب کاهش پیدا می‌کند و وقتی که ورزش می‌‌کنید، دمای بدن بالا می‌رود. این امکان وجود دارد که این افزایش دمای بدن در زمان صبح، بر روی ساعت زیستی بدن، به شکل مثبتی مؤثر باشد.

   

  4 -  احساس با انرژی بودن و طراوت می‌کنید

  پیاده‌روی در صبح زود باعث افزایش ترشح اندروفین در بدن می‌شود. این هورمون نیز به نوبه خود منجر به احساس طراوت و انرژی در ما شده و کل روز ما را روشن‌تر و ما را سرزنده‌تر می‌کند.

   

  5 -  افزایش خلاقیت

  ورزش باعث افزایش جریان خون در کل بدن و در مغز می‌شود. در نتیجه قدرت خلاقیت ذهنی و عملکرد صحیح مغز و قدرت حل مشکلات، افزایش پیدا می‌کند.

   

  6 -  کمک به کاهش وزن

  ورزش در ابتدای صبح باعث شروع روز با بالا رفتن متابولیسم می‌شود و اشتها را کاهش می‌دهد.

   

  برگرفته از:   blog.myfitnesspal.com

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.
شما اولین نفر باشید ...چند نکته برای کاهش وزن موفقیت‌آمیز
بلاگ
پنج شنبه، ۰۳ مهر ۱۳۹۹

از نظر بیولوژیکی، کاهش وزن کار آسانی نیست و موانع بر سر راه کاهش وزن، [...]

چرا خیلی زود از پیاده‌روی خسته می‌شوم؟
بلاگ
چهارشنبه، ۰۲ مهر ۱۳۹۹

یکی از راحت‌ترین راه‌ها برای ایجاد عادت ورزش و تقویت سلامتی عمومی بدن، [...]


یکاBMI شاخصی برای افراد بالغ است که با آن وزن سالم نسبت به قد محاسبه می شود. برای کودکان 2 ساله و بالاتر، BMI صدک استفاده می شود. این شاخصی است که با آن وزن مناسب نسبت به قد، سن و جنسیت محاسبه می شود. اگر میزان BMI، بالاتر از حد سلامت باشد فرد در خطر بیماری های مربوط به اضافه وزن، مانند دیابت نوع 2، بیماری های قلبی و بعضی سرطان ها قرار می گیرد.
همانطور که گفته شد BMI بهترین راه ارزیابی وزن سلامت در بزرگسالان است. صدک BMI بهترین روش ارزیابی وزن مناسب در کودکان 2 سال به بالا است. بعضی افراد بزرگسال که بدنی عضلانی دارند ممکن است BMI بالاتر از حد سلامت داشته باشند. در حالی که چربی بسیاری کمی دارند ( مثلا یک بدنساز ). BMI این ورزشکار چاقی را نشان می دهد در حالی که چنین نیست، پس شاخص BMI برای همه کارایی ندارد.
از آنجا که انسان ها در قد و شکل بدن متفاوت هستند، BMI هم وزن طبیعی را نسبت به قد نشان می دهد. BMI بالاتر از حد طبیعی در بزرگسالان، نشان می دهد که سنگین تر از وزن ایده آل هستید. محدوده ی زیر حد طبیعی فقط برای بزرگسالان حساب می شود. نتایج و تفسیر BMI در کودکان متفاوت است.
پایین تر از این حد به این معناست که فرد کمبود وزن دارد. دلایل زیادی برای این نتیجه می تواند وجود داشته باشد. این افراد باید به دنبال افزایش وزن باشند تا سلامت خود را به دست بیاورند.
این محدوده ی وزن مناسب است. اگر برای شما در این محدوده است، یعنی نسبت به قدتان وزن مناسبی دارید. به هر حال این افراد هم باید برنامه ی غذایی سالم به همراه فعالیت بدنی مرتب را دنبال کنند تا هم اندامی متناسب داشته باشند و هم وزنشان از حد طبیعی بالاتر یا پایین تر نیایید.
این اندازه بیش از حد ایده آل است و ممکن است فرد اضافه وزن داشته باشد، یعنی نسبت به قدتان سنگین تر هستید. اضافه وزن، شما را در خطر بیماری های قلبی، سکته مغزی و دیابت نوع 2 قرار می دهد. وقت آن رسیده که واکنش نشان دهید و برنامه غذایی و ورزشی را شروع کنید.
این اندازه در بالاترین حد است و چاقی نام دارد. چاقی، فرد را در خطر بسیاری از بیماری ها قرار می دهد. کاهش وزن خیلی سریع تاثیر مثبت خود روی سلامت این افراد نشان می دهد.
نتایج در کودکان متفاوت است. برای ارزیابی وزن مناسب در کودکان، متخصصان به قد، سن و جنسیت کودک توجه می کنند. نتیجه صدک BMI نام دارد . راهی مناسب برای تشخیص وزن مناسب کودکان است و توسط متخصصان انجام می شود. متخصص با استفاده از آن می تواند به شما بگوید کودک آنطور که انتظار می رفته است رشد کرده یا نه. وقتی صدک BMI کودک مشخص می شود در یکی از این چهار گروه قرار می گیرد: کمبود وزن: زیر صدک 2 وزن سلامت: بین صدک 2 و 90 اضافه وزن: بین صدک 91 و 97 چاق: روی صدک 98 یا بالاتر از آن، بیشتر کودکان باید روی وزن ایده آل قرار داشته باشند. اما اگر کودک بالاتر از محدوده ی طبیعی باشد، باید زیر نظر قرار بگیرد تا به وزن ایده آل برسد. اضافه وزن مشکلاتی را برای سلامت کودک به وجود می آورد. تحقیقات نشان داده کودکان دارای اضافه وزن یا چاق در دوران کودکی و بعدها، دست به گریبان بیماری های مربوط به چاقی هستند. پس اگر کودکی با چنین مشکلی دارید بهتر است هرچه زودتر اقدام کنید. می خواهید بدانید شما در کدام دسته هستید؟ از این لینک محاسبه کنید.