قوانین استفاده از رژیم یکا

این وب سایت در نظر دارد با ارائه روشی آسان و نوین در کاهش وزن با هدف حفظ سلامت جسمی – روحی،از طریق ارائه مقالات علمی و آموزشی در جهت ارتقاء آگاهی شما نسبت به مواد غذایی و بدن خود، به کاربران در فضای اینترنت جهت کاهش وزن کمک نماید. با استفاده از وب سایت ما، شما با این قوانین و مقررات استفاده از سایت ("قوانین و مقررات") موافقت نموده اید. لذا لطفاً آنها را بادقت بخوانید. اگر سوالی در این مورد داشتید حتماً به info@yeka.ir ایمیل بزنید.

شرایط و قوانین استفاده از سایت

شرکت سلامت بانان پارسیان فردا (که از این به بعد شرکت یا ماخوانده می شود)، وب سایت های www.yeka.ir، تمامی نسخه های موبایل و تبلت آن (و هر آنچه در آینده به خدمات و محصولات آن افزوده شود) را اداره می کند. این قوانین و مقررات به استفاده شما از تمامی موارد ذکر شده، قابل تعمیم و اعمال است. با پذیرفتن این قوانین، شما (که از این به بعد کاربر یا شما خوانده می شود) تمامی قوانین استفاده از این سایت، و سایتها و خدمات جانبی را قبول خواهید کرد. اگر با هر کدام از مواد این قوانین و مقررات مخالف هستید لطفا در سایت ما ثبت نام نکنید.

استفاده هایی که مجازید از سایت بکنید

این سایت رژیم غذایی آنلاین جهت کاهش وزن ارائه می دهد. با پذیرفتن این شرایط شما می پذیرید که:
- یک فرد حقیقی هستید. برای عضویت در سایت حداقل 19 سال سن دارید.
- این اختیار را دارید که با یک شخصیت حقیقی و یا حقوقی روابط قانونی بر قرار کنید.
- استفاده شما از این سایت (همواره) پیرو این قوانین و مقررات خواهد بود.
- اگر می خواهید یک حساب کاربری ایجاد کنید:

  • - شما فقط می توانید یک حساب کاربری برای استفاده شخصی خود ایجاد کنید.
  • - شما باید رمز عبور خود را محافظت کنید و در هر حال این را به خاطر داشته باشید که شما مسئول حفاظت از حساب کاربری خود هستید و تنها شما یا کسی که خودتان به او دسترسی داده اید، حق دسترسی به حساب کابریتان را دارید.
  • - شما تضمین می کنید که اطلاعات کاربری وارد شده توسط شما صحیح، دقیق، به روز و کامل هستند. و این اطلاعات فقط و فقط مربوط به شخص شما هستند.

- شما می پذیرید که ممکن است در ارائه خدمات ما هر لحظه مشکلات ناخواسته ای پیش بیاید. با وجود اینکه ما تمام تلاشمان را به کار می گیریم تا خدمات بر خط ما همیشه ارائه شوند، ولی این امکان وجود دارد که مشکلاتی از قبیل، و نه فقط محدود به، تعمیر و نگهداری سایت باعث شوند تا سرویس غیرقابل دسترسی شود. شما به این قضیه اشراف دارید که ممکن است یکا بر دلایل قابل کنترل و غیر قابل کنترل سرویس ما غیر قابل دسترسی، معلق و یا تعطیل شود. یکا حق گرفتن دسترسی از فرد یا افرادی را به سایت و همه سرویس های مربوطه را در هر زمانی و به هر دلیلی برای خود محفوظ نگه می دارد.

مالکیت سایت

محتوا و اطلاعات موجود در این وب سایت و همچنین نرم افزارها و تکنولوژی های استفاده شده هر دو از دارایی های سایت یا کسب و کارها و یا دیگر شرکای ما می باشند. شما موافقت می کنید که تا به هیچ گونه تغییر، کپی برداری، تکثیر، انتقال، نمایش، باز تولید، نشر و تولید کارهای مشابه از این محتوا نکنید. و همچنین تلاش برای فروش هیچ گونه اطلاعات، نرم افزار، محصولات و یا خدمات موجود در سایت و یا مربوط به وب سایت نکنید.

امن بودن اطلاعات

از آنجایی که ما امن بودن یا نبودن اینترنت و یا شبکه ای که شما برای اتصال استفاده می کنید را کنترل نمی کنیم، مسئولیتی در مورد امن بودن انتقال داده های شما به سایت متوجه ما نیست و نخواهد بود.

رفتار شما در سایت ما

سایت ما یک دارائی خصوصی است. تمامی تبادلات در این سایت باید قانونی باشد و با این قوانین همخوانی داشته باشد. اگر رفتار شما (قضاوت در مورد رفتار شما با ماست) سایر کابران را از استفاده از سایت محروم کند یا آن را محدود کند، ما اختیارات شما را صلب خواهیم کرد و در پی راه حل های دیگر خواهیم بود.

فعالیتهای زیر به شدت در سایت منع شده اند و مواردتخلف ازقوانین را تشکیل می دهند، لطفاً در هیچ کدام از فعالیتهای زیر شرکت نکنید:

- ثبت و درج عمدی هر گونه اطلاعات غلط، تقلب و یا تحریف اطلاعات حساب کاربری یکا و تلاش برای ایجاد چند حساب کاربری یکا؛
- دسترسی و یا تلاش برای دسترسی به اطلاعاتی که مربوط به شما نیست، برای مثال تلاش برای ورود به سرورها یا ورود به حساب کاربری که مجوزی برای دسترسی به آن ندارید؛
- تلاش برای اندازه گیری یا امتحان میزان امنیت و تنظیمات سایت (بدون داشتن مجوز)؛
- دستکاری و دخالت در کارکردهای هر بخش، صفحه یا قسمتی از سایت که به درستی کار می کند و همچنین تمامی سرویسهایی که توسط یکا طراحی و عرضه می شوند؛
- تلاش برای دخالت در ارائه خدمات به هر کاربری توسط یکا به هر طریقی، شامل (به این موارد محدود نمی شود) ویروسی کردن سایت و یا تلاش برای آور لود کردن سرور یا اسپم کردن، ....
- استفاده از سایت و یا بخشی از محتوای آن برای تبلیغات یا استفاده برای هرگونه کاربرد تجاری، سیاسی و یا مذهبی و یا برای رقابت مستقیم و غیر مستقیم با یکا؛
- دسترسی، نظارت و کپی هرگونه محتوای اطلاعاتی از این سایت (توسط روبات، عنکبوت، اسکراپر و یا سایر وسایل اتوماتیک یا هر فرآیند دستی) به هرمنظوری بدون داشتن اجازه نامه کتبی؛
- انجام هر فعلی که منجر به افزایش بسیار زیاد تقاضا در سرویسهای ما شود یا بار بسیار زیاد و غیر منطقی بر سرورها و تکنولوژیهای مورد استفاده ما ایجاد کند (تشخیص این مورد بر عهده ما خواهد بود)؛
- گردآوری هرگونه محتوا و اطلاعاتی از سایت ( با استفاده از لینکها یا سایر واسطهای دیجیتالی یا نگهداری هرگونه کارنامه فیزیکی از میزان معاملات انجام شده در این سایت) بدون اجازه کتبی ما برای استفاده های تجاری؛
- انجام عملیات غیر قانونی بر علیه اعتبار یکا و یا منافع ما، کسب و کارهای طرف قرارداد ما و یا سرویس های ارائه شده از طرف ما؛

تغییر این قوانین استفاده

ما این حق را برای خود محفوظ می داریم که در هر زمانی تغییر و اصلاح را در متن این قوانین و مقررات اعمال نموده و یا بخشی از آن را حذف و یا قسمتی را به آن اضافه نماییم. شما می باید این قوانین و مقررات را بصورت دوره ای و جهت آگاهی از این تغییرات مطالعه نمایید. با استفاده از این وب سایت، بعد از اعمال تغییرات به قوانین و مقررات، شما این تغییرات را پذیرفته اید، حتی اگر آن را مطالعه ننموده باشید. اگر با این شرط موافق نیستید، نباید از وب سایت ما استفاده کنید و اگر در حال استفاده هستید می باید هماهنگی لازم جهت ابطال عضویت خود انجام دهید.

حقوق معنوی یکا

هر آنچه که در این سایت قرار دارد تحت مالکیت اختصاصی یکا است یا با اجازه از آن استفاده می شود. هرگونه کپی برداری، تکثیر، انتقال، نشر مطلب، لینک کردن، و یا ایجاد هر گونه تغییری در این سایت و کلیه میکروسایتهای آن منع قانونی دارد. نقض هر یک از این ملزومات منجر به تخلف از قانون حمایت از حقوق معنوی می شود و پیگرد قانونی دارد.

ارتباطات با سایر کاربرها

یکا در برخی از موارد به شما اجازه می دهد تا با سایر کاربران سایت، در فروم ها، مباحث، اتاقهای گفتگو یا هر گونه ارتباط دهنده دیگری (به طور کلی واسطه ارتباطی) در ارتباط باشید. یکا این حق را خواهد داشت که این گفتگوها را در هر زمانی و به هر دلیلی (چه برای کنترل همخوانی این محتوا با قوانین سایت و چه برای تعیین رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران) نظارت کند. همچنین یکا این حق را خواهد داشت تا مطالبی که از طرف شما در هر یک از این وسایل ارتباطی قرار می گیرد را درصورت مغایرت با قوانین سایت حذف کند. هر گونه نظر، تفسیر، مطلب، نقد و -(به طور کلی آنچه از طرف شما) در سایت منتشر شود، صرفاً نظر نویسنده می باشد و یکا هیچ تاییدی بر مطالب موجود در این وسایل ارتباطی ندارد.

نکات مربوط به سلامتی شما

کاربر محترم باید توجه داشته باشید سایت یکا با تمامی محتویات آن، یک مجموعه درمانی نمی باشد، بنابراین در این سایت تشخیص های پزشکی و توصیه های درمان بیماری ارائه نمی گردد. همچنین هیچ یک از محتویات ارائه شده در سایت نباید به عنوان مشاوره و یا تشخیص بیماری شما تعبیر شود و اطلاعات علمی ارائه شده در سایت نیزنباید به عنوان یک جایگزین برای مشاوره پزشک و یا درمان تلقی گردد.

از شما درخواست میشود قبل از آغاز هرگونه رژیم غذایی لاغری، از عدم ابتلای خود به بیماری های خاص، اعم از بیماری های قلبی-عروقی، بیماری های مربوط به مغز و اعصاب، بیماری های روحی-روانی، دیابت، بیماری های مربوط به فشار خون و یا کم خونی، مشکلات سوءهاضمه، بیماری های معدوی، رودوی، کلیوی، انواع آلرژی و حساسیت، مشکلات و بیماری های داخلی، بیماری های تنفسی، هر نو بیماری های خاص دیگری و همچنین باردار نبودن خود اطمینان حاصل نمایید.

در صورت عدم اعلام سوابق بیماری و بروز هر نوع مشکل و بیماری، هیچ مسئولیتی اعم از مدنی، حقوقی و کیفری بر عهده ما نمی باشد. شما با ثبت نام در سایت یکا رضایت کامل خود را از انتخاب این شیوه تغذیه اعلام می نمایید و صراحتا به مشاورین تغذیه یکا اذن می دهید تا انواع مشاوره و اقدامات مقتضی را انجام دهند. مقر و معترف می باشید که شرکت از هرگونه مسئولیتی اعم از حقوقی و کیفری، در قبال بیماری های شخصی شما، پیش و پس از رژیم غذایی، صراحتا برائت ذمه شرکت را اعلام می نمایید. شما باید توصیه های مشاورین تغذیه یکا و برنامه غذایی آنان را به دقت اجرا و پیاده نمایید و چنانچه توصیه های مشاورین را به درستی پیاده ننمایید و از این بابت نتیجه مناسب حاصل نشود، شرکت از این حیث هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

سایر وب سایت ها

گاهی ما برای راحتی شما لینک وب سایت های دیگر را بر سایت خود قرار می دهیم. این کار فقط برای تسهیل اتصال و ارتباط شما انجام شده و یکا هیچگونه مسئولیتی در مورد محتوا و نظریات موجود در آن وب سایت ها ندارد. این لینک بدین معنا نیست که ما صحت و یا دقت مطالب این وب سایتها را پذیرفته ایم. اگر به این وب سایت ها متصل شوید، خودتان مسئولیت آن را به عهده می گیرید.توجه : تیم یکا مجاز است بدون اخذ اجازه مجدد از کاربر قوانین و مقررات را به روز رسانی کند.
یکاBMI شاخصی برای افراد بالغ است که با آن وزن سالم نسبت به قد محاسبه می شود. برای کودکان 2 ساله و بالاتر، BMI صدک استفاده می شود. این شاخصی است که با آن وزن مناسب نسبت به قد، سن و جنسیت محاسبه می شود. اگر میزان BMI، بالاتر از حد سلامت باشد فرد در خطر بیماری های مربوط به اضافه وزن، مانند دیابت نوع 2، بیماری های قلبی و بعضی سرطان ها قرار می گیرد.
همانطور که گفته شد BMI بهترین راه ارزیابی وزن سلامت در بزرگسالان است. صدک BMI بهترین روش ارزیابی وزن مناسب در کودکان 2 سال به بالا است. بعضی افراد بزرگسال که بدنی عضلانی دارند ممکن است BMI بالاتر از حد سلامت داشته باشند. در حالی که چربی بسیاری کمی دارند ( مثلا یک بدنساز ). BMI این ورزشکار چاقی را نشان می دهد در حالی که چنین نیست، پس شاخص BMI برای همه کارایی ندارد.
از آنجا که انسان ها در قد و شکل بدن متفاوت هستند، BMI هم وزن طبیعی را نسبت به قد نشان می دهد. BMI بالاتر از حد طبیعی در بزرگسالان، نشان می دهد که سنگین تر از وزن ایده آل هستید. محدوده ی زیر حد طبیعی فقط برای بزرگسالان حساب می شود. نتایج و تفسیر BMI در کودکان متفاوت است.
پایین تر از این حد به این معناست که فرد کمبود وزن دارد. دلایل زیادی برای این نتیجه می تواند وجود داشته باشد. این افراد باید به دنبال افزایش وزن باشند تا سلامت خود را به دست بیاورند.
این محدوده ی وزن مناسب است. اگر برای شما در این محدوده است، یعنی نسبت به قدتان وزن مناسبی دارید. به هر حال این افراد هم باید برنامه ی غذایی سالم به همراه فعالیت بدنی مرتب را دنبال کنند تا هم اندامی متناسب داشته باشند و هم وزنشان از حد طبیعی بالاتر یا پایین تر نیایید.
این اندازه بیش از حد ایده آل است و ممکن است فرد اضافه وزن داشته باشد، یعنی نسبت به قدتان سنگین تر هستید. اضافه وزن، شما را در خطر بیماری های قلبی، سکته مغزی و دیابت نوع 2 قرار می دهد. وقت آن رسیده که واکنش نشان دهید و برنامه غذایی و ورزشی را شروع کنید.
این اندازه در بالاترین حد است و چاقی نام دارد. چاقی، فرد را در خطر بسیاری از بیماری ها قرار می دهد. کاهش وزن خیلی سریع تاثیر مثبت خود روی سلامت این افراد نشان می دهد.
نتایج در کودکان متفاوت است. برای ارزیابی وزن مناسب در کودکان، متخصصان به قد، سن و جنسیت کودک توجه می کنند. نتیجه صدک BMI نام دارد . راهی مناسب برای تشخیص وزن مناسب کودکان است و توسط متخصصان انجام می شود. متخصص با استفاده از آن می تواند به شما بگوید کودک آنطور که انتظار می رفته است رشد کرده یا نه. وقتی صدک BMI کودک مشخص می شود در یکی از این چهار گروه قرار می گیرد: کمبود وزن: زیر صدک 2 وزن سلامت: بین صدک 2 و 90 اضافه وزن: بین صدک 91 و 97 چاق: روی صدک 98 یا بالاتر از آن، بیشتر کودکان باید روی وزن ایده آل قرار داشته باشند. اما اگر کودک بالاتر از محدوده ی طبیعی باشد، باید زیر نظر قرار بگیرد تا به وزن ایده آل برسد. اضافه وزن مشکلاتی را برای سلامت کودک به وجود می آورد. تحقیقات نشان داده کودکان دارای اضافه وزن یا چاق در دوران کودکی و بعدها، دست به گریبان بیماری های مربوط به چاقی هستند. پس اگر کودکی با چنین مشکلی دارید بهتر است هرچه زودتر اقدام کنید. می خواهید بدانید شما در کدام دسته هستید؟ از این لینک محاسبه کنید.