• امروز :
 • بلاگ
 • آیا می‌توان در رژیم کتو از پاپ‌کورن استفاده کرد؟

 • دوشنبه، ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ بازدید 395 مدیریت
 • وقتی که یک برنامه رژیمی جدید را شروع می‌کنیم، اولین چیزی که به ذهن ما می‌رسد این است که آیا می‌‌توانیم همچنان از غذاها و خوراکی‌های مورد علاقه خود استفاده کنیم یا خیر. اگر می‌خواهید از رژیم کتو استفاده کنید یعنی باید خودتان را آماده کنید تا به شکل بسیار قابل توجه و محسوسی از کربوهیدرات چشمپوشی کنید و در عوض بر میزان مصرف غذاهای پرچرب، بیفزایید.

 •  

  هدف اصلی رژیم کتو این است که بدن شما وارد فاز کتوزیس شود، یعنی در شرایطی قرار بگیرد که بیشتر از چربی به جای کربوهیدرات به عنوان سوخت استفاده کند. بنابراین، این پرسش مطرح می‌شود که آیا پاپ‌کورن را می‌توان یک خوراکی مناسب برای رژیم کتو در نظر گرفت یا خیر؟

   

  پاسخ کوتاه، خیر است. پاپ‌کورن از ذرت درست شده است، یعنی جزء غلات محسوب می‌شود و غلات حاوی مقادیر زیادی کربوهیدرات هستند. اما صبر کنید! خبرها آنقدر هم بد نیست. اگر خودتان پاپ کورن را به صورت خانگی و با کمک روغن نارگیل تهیه کرده و به آن کره اورگانیک و نمک دریایی اضافه کنید می‌توانید از آن استفاده کنید. به این ترتیب در دو فنجان پاپ‌کورن، 12 گرم کربوهیدرات و مقادیری فیبر وجود خواهد داشت. اگر هدف شما این است که روزانه کمتر از 50 گرم کربوهیدرات مصرف کنید، 12 گرم کربوهیدرات در دو فنجان پاپ‌کورن، رقم زیادی نیست و شما می‌توانید از آن استفاده نمایید.

   

  البته دقت داشته باشید که حتی پر‌چرب‌ترین پاپ‌کورن‌ها هم می‌توانند باعث بالا رفتن قند خون شده و بدن را از فاز کتوزیس خارج کنند و یا مانع از رسیدن بدن به فاز کتوزیس شوند. به عبارتی، کسانی که بدن‌شان در فاز کتوزیس است نباید یکباره مقدار زیادی پاپ‌کورن بخورند و فقط برای فرونشاندن هوس خوردن پاپ‌کورن، هر از گاهی مجاز به مصرف کمی پاپ‌کورن هستند.

   

  اینکه آیا می‌توانید از پاپ‌کورن استفاده کنید یا نه بستگی به میزان محدودیت کربوهیدرات در رژیم شما نیز دارد. پاپ‌کورن یک خوراکی سالم و مفید است. این ماده غذایی حاوی فیبر و مقادیری ویتامین و مواد معدنی مثل فولات، نیاسین، تیامین و ویتامین‌های B6، A، E و K می‌باشد. 

   

  برخی از افراد به خوردن پاپ‌کورن به تنهایی بسنده نمی‌کنند و به آن افزودنی‌هایی مثل شکر نیز اضافه می‌کنند که در نتیجه باعث می‌شود که آن پاپ‌کورن دیگر ماسب برای رژیم کتو نباشد.

   

  اگر رژیم کتو دارید و هر از گاهی از پاپ‌کورن استفاده می‌کنید، سعی کنید زیاده‌روی نکرده و از ذرت اورگانیک که در روغن آووکادو یا روغن زیتون فرابکر بو داده شده است، استفاده نمایید. روغن‌هایی که مقدار اسید چرب امگا 6 آنها بالا است، مثل روغن ذرت، روغن لوبیای سویا، روغن آفتابگردان، روغن گل‌رنگ و روغن دانه کتان، از جمله روغن‌هایی هستند که التهاب را در بدن افزایش می‌دهند و مناسب این کار نیستند.

   

  برگرفته از:   www.health.com

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.
شما اولین نفر باشید ...چند نکته برای کاهش وزن موفقیت‌آمیز
بلاگ
پنج شنبه، ۰۳ مهر ۱۳۹۹

از نظر بیولوژیکی، کاهش وزن کار آسانی نیست و موانع بر سر راه کاهش وزن، [...]

چرا خیلی زود از پیاده‌روی خسته می‌شوم؟
بلاگ
چهارشنبه، ۰۲ مهر ۱۳۹۹

یکی از راحت‌ترین راه‌ها برای ایجاد عادت ورزش و تقویت سلامتی عمومی بدن، [...]


یکاBMI شاخصی برای افراد بالغ است که با آن وزن سالم نسبت به قد محاسبه می شود. برای کودکان 2 ساله و بالاتر، BMI صدک استفاده می شود. این شاخصی است که با آن وزن مناسب نسبت به قد، سن و جنسیت محاسبه می شود. اگر میزان BMI، بالاتر از حد سلامت باشد فرد در خطر بیماری های مربوط به اضافه وزن، مانند دیابت نوع 2، بیماری های قلبی و بعضی سرطان ها قرار می گیرد.
همانطور که گفته شد BMI بهترین راه ارزیابی وزن سلامت در بزرگسالان است. صدک BMI بهترین روش ارزیابی وزن مناسب در کودکان 2 سال به بالا است. بعضی افراد بزرگسال که بدنی عضلانی دارند ممکن است BMI بالاتر از حد سلامت داشته باشند. در حالی که چربی بسیاری کمی دارند ( مثلا یک بدنساز ). BMI این ورزشکار چاقی را نشان می دهد در حالی که چنین نیست، پس شاخص BMI برای همه کارایی ندارد.
از آنجا که انسان ها در قد و شکل بدن متفاوت هستند، BMI هم وزن طبیعی را نسبت به قد نشان می دهد. BMI بالاتر از حد طبیعی در بزرگسالان، نشان می دهد که سنگین تر از وزن ایده آل هستید. محدوده ی زیر حد طبیعی فقط برای بزرگسالان حساب می شود. نتایج و تفسیر BMI در کودکان متفاوت است.
پایین تر از این حد به این معناست که فرد کمبود وزن دارد. دلایل زیادی برای این نتیجه می تواند وجود داشته باشد. این افراد باید به دنبال افزایش وزن باشند تا سلامت خود را به دست بیاورند.
این محدوده ی وزن مناسب است. اگر برای شما در این محدوده است، یعنی نسبت به قدتان وزن مناسبی دارید. به هر حال این افراد هم باید برنامه ی غذایی سالم به همراه فعالیت بدنی مرتب را دنبال کنند تا هم اندامی متناسب داشته باشند و هم وزنشان از حد طبیعی بالاتر یا پایین تر نیایید.
این اندازه بیش از حد ایده آل است و ممکن است فرد اضافه وزن داشته باشد، یعنی نسبت به قدتان سنگین تر هستید. اضافه وزن، شما را در خطر بیماری های قلبی، سکته مغزی و دیابت نوع 2 قرار می دهد. وقت آن رسیده که واکنش نشان دهید و برنامه غذایی و ورزشی را شروع کنید.
این اندازه در بالاترین حد است و چاقی نام دارد. چاقی، فرد را در خطر بسیاری از بیماری ها قرار می دهد. کاهش وزن خیلی سریع تاثیر مثبت خود روی سلامت این افراد نشان می دهد.
نتایج در کودکان متفاوت است. برای ارزیابی وزن مناسب در کودکان، متخصصان به قد، سن و جنسیت کودک توجه می کنند. نتیجه صدک BMI نام دارد . راهی مناسب برای تشخیص وزن مناسب کودکان است و توسط متخصصان انجام می شود. متخصص با استفاده از آن می تواند به شما بگوید کودک آنطور که انتظار می رفته است رشد کرده یا نه. وقتی صدک BMI کودک مشخص می شود در یکی از این چهار گروه قرار می گیرد: کمبود وزن: زیر صدک 2 وزن سلامت: بین صدک 2 و 90 اضافه وزن: بین صدک 91 و 97 چاق: روی صدک 98 یا بالاتر از آن، بیشتر کودکان باید روی وزن ایده آل قرار داشته باشند. اما اگر کودک بالاتر از محدوده ی طبیعی باشد، باید زیر نظر قرار بگیرد تا به وزن ایده آل برسد. اضافه وزن مشکلاتی را برای سلامت کودک به وجود می آورد. تحقیقات نشان داده کودکان دارای اضافه وزن یا چاق در دوران کودکی و بعدها، دست به گریبان بیماری های مربوط به چاقی هستند. پس اگر کودکی با چنین مشکلی دارید بهتر است هرچه زودتر اقدام کنید. می خواهید بدانید شما در کدام دسته هستید؟ از این لینک محاسبه کنید.