• دستور پخت :

  اگر از سوشی لذت می‌برید اما می‌خواهید کربوهیدرات کمتری مصرف کنید، به شما توصیه می‌کنیم که این دستور غذایی خوشمزه و راحت را امتحان کنید. کافیست که گل‌کلم را داخل مخلوط‌کن ریخته و یک برنج سوشی‌مانند و غذای گیاهی درست کنید. هویج کباب‌شده همراه با کمی روغن کنجد باعث معطر و شیرین شدن این غذا می‌شود. تخم‌مرغ‌ها نیز با کمک ادویه و کمی سس سویا و شکر، طعم جدیدی پیدا کرده و به نوعی املت ژاپنی تبدیل می‌شوند که امتحان کردن آن خالی از لطف نیست.

   

  1 -  فر را تا دمای 200 درجه سلسیوس گرم کنید. هویج را پوست کنده و از طول به دو نیم تقسیم نمایید. سپس هر نیمه را نیز به دو قسمت تقسیم کنید تا در مجموع 4 قسمت هویج داشته باشیم. آنها را داخل یک ظرف کوچک فر گذاشته و نیمی از روغن کنجد را روی آنها بریزید. روی ظرف را با فویل پوشانده و بگذارید هویج‌ها به مدت 20 دقیقه برشته شوند. مدت زمان بستگی به اندازه هویج نیز دارد. تا زمانی برشته شوند که ترد شوند. سپس آنها را با یک چاقوی تیز سوراخ کرده و بگذارید تا سرد شوند.

   

  2 -  گل‌های گلم‌کلم را در دستگاه خرد کن ریخته و آنقدر خرد کنید تا به اندازه دانه‌های برنج شوند. سپس داخل یک ماهیتابه نچسب، روغن ریخته و دانه‌های گل‌کلم را در ماهیتابه بریزید. ماهیتابه را روی حرارت متوسط تا زیاد گذاشته و تا زمانی که گل‌کلم‌ها نرم شوند (در حدود 2 دقیقه)، سرخ کنید. بعد آنها را داخل یک کاسه بزرگ ریخته و بگذارید تا سرد شوند.

   

  3 -  تخم‌مرغ و سفیده تخم‌مرغ را در یک کاسه متوسط، با هم مخلوط کنید. سپس نیمی از سس سویا، شکر و نیمی از پیازچه را به آن اضافه نمایید.

   

  4 -  باقیمانده روغن کنجد را داخل یک ماهیتابه نچسب ریخته و آن را روی شعله متوسط بگذارید. سپس مخلوط تخم‌مرغ‌ها را داخل آن ریخته و بدون اینکه هم بزنید، بگذارید به مدت 2 دقیقه بپزند.  وقتی که لبه‌های این املت، سفت شد و تقریباً پخت، با کمک کفگیر آن را در ماهیتابه به طور یکنواخت پخش کنید و بگذارید تا چند ثانیه دیگر نیز بپزد و همه بخش‌های تخم‌مرغ خود را بگیرند. حال آن را به یک تخته خرد کردن منتقل کرده و بگذارید تا سرد شود. سپس به صورت رول در آورده و به قطعات 1/5 سانتیمتری ببرید.

   

  5 -  در پایان، هویج، املت و اسفناج را روی دانه‌های گل‌کلم ریخته و باقیمانده سس سویا و پیازچه را نیز برای تزیین به آن اضافه کنید. ماست را هم در وسط توده گل‌کلم قرار بدهید.